توجیه کننده: کی و کجا؟ نحوه توزیع واکسن در ایالات متحده


بسیاری از جزئیات هنوز در دست بررسی است زیرا تنظیم کننده ها اولین نامزدهای واکسن را بررسی می کنند. یک کمیسیون فدرال از متخصصان واکسن این هفته تشکیل جلسه می دهد تا واکسن Pfizer را بررسی کند و هفته دیگر نیز برای Moderna بررسی می کند.

اگر گروه مشاوره انگشت شست را بالا بکشد ، سازمان غذا و دارو می تواند به زودی به عکس ها چراغ سبز نشان دهد و بزرگترین تلاش برای واکسیناسیون در کشور را آغاز کند.

ماه ها طول می کشد تا به همه برسید و در این مسیر انتظار برجستگی هایی داشته باشید.

دکتر مارکوس پلزیا ، مدیر ارشد پزشکی انجمن متخصصان بهداشت ایالتی و سرزمینی ، گفت: اما ناامید نشوید.

وی گفت: “ما از طریق آنها کار خواهیم کرد.”

چه وقت می توانم واکسن بزنم؟

اگر FDA برای استفاده اضطراری چراغ سبز نشان دهد ، می توان طی چند روز اولین عکس ها را گرفت. در نهایت ، ایالات تصمیم خواهند گرفت که کجا عکس ها را ارسال کنند.

چه کسی دنبال می کند؟

یک گروه متخصص که به CDC در مورد واکسن ها مشاوره می دهد ، مجدداً برای توصیه گروه بعدی تشکیل جلسه می دهد. این فرصت ها شامل افراد 65 سال به بالا ، معلمان ، پلیس ، آتش نشانان و کارگران در سایر مناطق مهم مانند تولید مواد غذایی است.

واکسن های بیشتری در حال آماده سازی است و مقامات گفتند که آنها می خواهند عکس ها قبل از اواسط سال آینده به طور گسترده در دسترس دیگران باشد. آزمایش واکسن در کودکان تازه آغاز شده است تا مشخص شود آیا می توان از آنها عکس گرفت

برای اینکه بفهمید نوبت شما چیست ، مراقب اعلان های ایالت خود باشید.

کجا می توانم سفر کنم؟

هنگامی که دوزها به طور گسترده در دسترس قرار گرفت ، مردم می توانند با استفاده از یک وب سایت موجود دولتی ، Vaccine.org ، تصاویر COVID-19 را پیدا کنند. این وب سایت قبلاً برای یافتن واکسن های آنفلوانزا و سایر بیماری ها استفاده شده است.

شلیک به COVID-19 احتمالاً برای مدتی محدود خواهد بود و اینکه نوع افرادی که پیدا خواهند کرد احتمالاً به آنچه در دسترس است بستگی دارد.

چقدر هزینه دارد؟

باید رایگان باشد دولت هزینه واکسن را خود پرداخت می کند. و برای دریافت آن نیازی به پرداخت هزینه اضافی یا هزینه دیگری نیست.

هزینه یک شات توسط بیمه خصوصی و عمومی بر اساس هزینه خاص بازپرداخت تأمین می شود. اگر بیمه ندارید ، ارائه دهندگان می توانند برای تأمین هزینه ها از صندوق دولت استفاده کنند.

چه زمانی می خواهیم دومین را با آن انتخاب کنیم؟

این به مارک واکسن بستگی دارد. Pfizer سه هفته بعد و Moderna چهار هفته بعد است.

شما یک کارت واکسیناسیون را به عنوان یک یادآوری برای بازگشت به یک بار دیگر دریافت خواهید کرد. بسته به موقعیت مکانی ، می توانید متن ، تماس یا ایمیل یادآوری را نیز دریافت کنید. عکس ها در ثبت واکسن های ایالتی و محلی که قبلاً سایر واکسن ها را گزارش کرده اند ، ثبت می شوند. واکسن های COVID-19 را نمی توان مخلوط و مخلوط کرد ، بنابراین در صورت نیاز به دوز دوم ، ارائه دهندگان بررسی می کنند که شما دوز صحیح را دریافت کرده اید.

همه واکسن های در دست تولید به دو عکس نیاز ندارند. جانسون و جانسون یک واکسن تک دوز را آزمایش می کنند.

درباره اثرات جانبی چه چیزی؟

تاکنون واکسنهای آزمایشی بر روی دهها هزار داوطلب آزمایش شده و هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است. متخصصان بهداشت از نظر واکسیناسیون بیشتر افراد و همچنین مشکلات احتمالی طولانی مدت ، عوارض جانبی را کنترل خواهند کرد.

دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی در کشور ، خاطرنشان کرد: افراد ممکن است بلافاصله پس از اصابت یا درد در بازو احساس درد یا تب کنند. سایر عوارض جانبی موقت گزارش شده توسط شرکت کنندگان در مطالعه شامل خستگی ، سردرد و لرز است.

اگر COVID-19 داشته باشم چه می شود؟

وجود COVID-19 شما را در برابر عفونت دیگری محافظت می کند ، اما هنوز مشخص نیست که این مصونیت چه مدت دوام خواهد داشت. طبق هیئت مشاوره CDC ، هیچ چیز نمی تواند پیشنهاد کند که افراد آلوده قبلاً واکسینه نشوند.

مونسف اسلاوی ، رهبر تولید واکسن در ایالات متحده ، گفت: با واکسیناسیون مبتلایان به عفونت های قبلی ، “ما انتظار داریم که آنها بیشتر محافظت شوند.” وی گفت ، اما مطالعاتی برای حمایت از آن لازم است.

افرادی که تشخیص اولیه COVID-19 دارند مجاز به شرکت داوطلبانه در آزمایشات واکسن نیستند. اما هیچ غربالگری برای حذف افرادی که قبلاً آلوده بودند و از آن اطلاع نداشتند وجود نداشت. بنابراین برخی از افراد مبتلا به عفونت بدون علامت ممکن است درگیر شده باشند. پانل CDC اعلام کرد که دیگر نیازی به آزمایش این عفونتهای خاموش قبل از دریافت واکسن نیست.

برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که COVID-19 داشته اند ، این هیئت پیشنهاد می کند که آنها ممکن است بخواهند اجازه دهند که سایر همکاران بهداشتی خود از این پزشکان جلوتر باشند ، زیرا احتمال عفونت مجدد طی سه ماه آینده کم است.

———

گروه بهداشت و علوم آسوشیتدپرس توسط گروه آموزش علمی موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می شود. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*