[ad_1]

واکسن ها گاهی اوقات می توانند واکنش های آلرژیک ایجاد کنند ، اما معمولاً نادر و کوتاه مدت هستند

واکسن ها گاهی اوقات می توانند واکنش های آلرژیک ایجاد کنند ، اما معمولاً نادر و کوتاه مدت هستند.

نهادهای نظارتی انگلیس گزارش های مربوط به واکنش های آلرژیک را در دو نفر که روز سه شنبه ، اولین روز برنامه واکسیناسیون ، واکسن جدید Pfizer COVID-19 را دریافت کرده اند ، بررسی می کنند. در همین حال ، آنها به مردم می گویند اگر سابقه واکنش های آلرژیک جدی دارند واکسن را کنار بگذارند.

چند بار اتفاق می افتد؟

مطالعه ای در سال 2015 در ایالات متحده با بررسی میزان آنافیلاکسی – یک واکنش آلرژیک شدید و تهدید کننده زندگی – نشان داد که این اتفاق تقریباً در هر میلیون دوز واکسن رخ می دهد. این مطالعه کودکان و بزرگسالانی را که واکسن علیه انواع بیماری ها از جمله فلج اطفال ، سرخک و مننژیت دریافت کرده اند مورد ارزیابی قرار داد.

استفان ایوانز ، متخصص واکسن در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ، گفت: “برای عموم مردم ، این بدان معنا نیست که آنها باید نگران واکسیناسیون باشند.”

وی خاطرنشان کرد که حتی غذاهای معمولی نیز می توانند واکنش های شدید آلرژیک ایجاد کنند.

چرا این واکنش ها اتفاق می افتد؟

دانشمندان می گویند افراد ممکن است به اجزای موجود در گلوله مانند ژلاتین یا پروتئین تخم مرغ یا به خود واکسن حساس باشند. به افرادی که به آلرژی تخمک حساسیت دارند ، گاهی اوقات توصیه می شود که آنفولانزا نکنند ، زیرا این واکسن عمدتا در تخم مرغ تولید می شود.

علائم رایج واکنش آلرژیک شامل بثورات پوستی ، تحریک پوستی ، سرفه یا مشکل تنفس است.

مواد دقیق مورد استفاده در واکسن جدید COVID-19 Pfizer از ویژگی های این ماده است و به اطلاع عموم نخواهد رسید. این واکسن از فناوری جدیدی استفاده می کند و با نانوذرات لیپیدی پوشیده شده است که در داروها استفاده شده است.

سایر اثرات جانبی چیست؟

عوارض جانبی معمول بسیاری از واکسن ها شامل مواردی مانند بازوی ناشی از ضربه ، تب و درد عضلانی است. در مطالعه Pfizer ، شرکت کنندگان همچنین خستگی ، سردرد و لرز را گزارش کردند.

واکنش های جانبی جدی تر به تنظیم کننده ها یا متخصصان مراقبت های بهداشتی برای تحقیقات بیشتر گزارش شده است. اما برای تعیین اینکه آیا واکسن باعث عوارض جانبی شده است یا اینکه شخص قبل از بیمار شدن به راحتی گلوله دریافت کرده است ، ممکن است زمان بر باشد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر