توضیح: چگونه تلفن ها می توانند از قرار گرفتن در معرض COVID-19 به شما هشدار دهند


بیش از 8.1 میلیون نفر در ایالات متحده دستگاه های آیفون و آندروید خود را به ابزار ردیابی تماس همه گیر تبدیل کرده اند ، اما وقتی همسایگان ، همکلاسی ها و همکاران آنها در یک سیستم نباشند ، این خصوصاً مفید واقع نشده است.

بیش از 8.1 میلیون نفر در ایالات متحده دستگاه های آیفون و آندروید خود را به ابزار ردیابی تماس همه گیر تبدیل کرده اند ، اما وقتی همسایگان ، همکلاسی ها و همکاران آنها در یک سیستم نباشند ، این امر چندان مفید نبوده است.

چگونه کار می کند؟

این فناوری به سیگنالهای رادیویی بلوتوث برد کوتاه متکی است تا تشخیص دهد که دو تلفن در نزدیکی هم قرار دارند تا کسی بتواند ویروس را منتقل کند. اکثر کشورها این تماس نزدیک را حداقل در مدت 15 دقیقه در روز اندازه گیری می کنند.

این برخوردهای بی سیم – نوعی که می تواند بین غریبه ها در قطار یا یک فروشگاه شلوغ اتفاق بیفتد – به طور تصادفی در کلیدها تولید می شود و به طور موقت به گونه ای ثبت می شود که هویت یا موقعیت جغرافیایی فرد را نشان ندهد.

کجا و چگونه می توانید استفاده کنید؟

در کلرادو ، کانکتیکات ، مریلند و واشنگتن دی سی و همچنین واشنگتن دی سی ، کاربران آیفون نیازی به بارگیری برنامه نخواهند داشت ، اما برای تأیید ردیابی باید تنظیمات تلفن خود را تنظیم کنند. کاربران اندروید در این مکان ها باید برنامه ای را که Google به طور خودکار برای آژانس بهداشت عمومی منطقه تولید می کند ، بارگیری کنند.

در جای دیگر ، 13 آژانس بهداشت عمومی به طور ویژه برنامه های اعلان قرار گرفتن در معرض آیفون و تلفن های اندرویدی را طراحی کرده اند. این مکان ها آلاباما ، دلاور ، گوام ، میشیگان ، مینه سوتا ، نوادا ، نیوجرسی ، نیویورک ، کارولینای شمالی ، داکوتای شمالی ، پنسیلوانیا ، ویرجینیا و وایومینگ است.

چهار ایالت دیگر برنامه آزمایشی محدودی دارند: آریزونا ، کالیفرنیا ، هاوایی و اورگان.

اگر مرزها را بشکنید چه چیزی؟

اگر بین مکان هایی که فناوری فعال شده سفر می کنید ، در بیشتر موارد مهم نیست که از این برنامه در خانه خود استفاده می کنید. این همچنان پیگیری می کند که آیا در مکان دیگری قرار گرفته اید یا خیر.

به عنوان مثال ، این بدان معنی است که ساکنان نیوجرسی که برنامه را از ایالت خود بارگیری می کنند ، اگر روز خود را در منهتن سپری کنند ، همچنان هشدارهایی را از کاربران برنامه در نیویورک دریافت می کنند.

این به این دلیل است که گروهی از آژانس های هماهنگ کننده بهداشت عمومی یک سرور ملی مشترک برای کلیدهای بلوتوث ایجاد کرده اند. چنین توافقی در آن سوی مرزهای ملی اتحادیه اروپا صورت می گیرد.

آیا وسایل نقلیه وجود دارد؟

بله ، برخی همانند فناوری با رفتارهای انسانی گره خورده اند. کاربران از روند تأیید یک مورد شکایت دارند که بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد ، اما معمولاً به مکالمه بین فرد آلوده و اغلب تیم های ردیابی تماس بیش از حد بارگذاری می شود.

به عنوان محافظت در برابر هشدارهای شوخی ، تا زمانی که آژانس بهداشت عمومی بررسی کند آیا کاربر برنامه دارای COVID-19 است ، هیچ اعلانی ایجاد نمی شود. در برخی از ایالت ها ، کسی که آزمایش مثبتی می کند و می خواهد این موضوع را به دیگران بگوید ، ابتدا باید یک کد دریافت کند. توسط یک متخصص بهداشت و درمان بعضی از کاربران هرگز این کد را دریافت نمی کنند یا آن را دریافت نمی کنند ، اما هرگز آن را وارد برنامه نمی کنند. در برابر پس زمینه یک بیماری همه گیر همیشه اولین چیزی که به ذهن می رسد نیست.

مشارکت چقدر موثر است؟

نمایندگان گوام گفتند که به آنها توصیه می شود 60٪ از جمعیت بزرگسال قلمرو جزیره را برای استفاده موثر از برنامه استفاده کنند ، اما به ندرت حتی شناخته شده ترین برنامه های مصرف کننده نیز چنین پوششی را دریافت می کنند.

سیاسی کردن پاسخ COVID-19 در ایالات متحده ، کلاله بیماری ، ترس از محرمانه بودن و سردرگمی را در هر ایالتی که رویکرد دیگری داشته باشد و جای تعجب ندارد ، فاقد اشتیاق است.

هدف 60٪ از مطالعه دانشگاه آکسفورد در اوایل سال جاری حاصل شد ، اما بعداً محققان آکسفورد تأکید کردند که حتی مشارکت در سطح بسیار پایین تر می تواند زندگی را نجات دهد.

آنها در ماه سپتامبر محاسبه کردند که در ایالت واشنگتن ، “کارکنان مجهز به ردیابی تماس دستی ، همراه با 15٪ قرار گرفتن در معرض سیستم اعلان قرار گرفتن در معرض ، می توانند 15٪ و مرگ و میر را 11٪ کاهش دهند.” سیستم واشنگتن راه اندازی شد. در 29 نوامبر و در طی یک روز حدود 9٪ تصویب وجود دارد.

بیشترین مشارکت در کشورهایی است که کاربران آیفون نیازی به بارگیری برنامه و دریافت پنجره بازشو ندارند که آنها را به رضایت برای پیگیری دعوت می کند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*