توکیو می خواهد مکان های آشامیدنی زودهنگام تعطیل شود تا رشد ویروس را محدود کند


فرماندار توکیو می خواهد میله ها و مکان های دیگری که الکل در آن ها سرو می شود سه هفته قبل بسته شود تا از انفجار مجدد عفونت های ویروس کرونا جلوگیری کند.

توکیو – فرماندار توکیو روز چهارشنبه خواستار بستن میله ها و سایر مکان هایی که الکل در آنها سرو می شود سه هفته زودتر بسته شود تا از بروز مجدد عفونت های ویروس کرونا جلوگیری شود.

فرماندار یوریکو کوئیکه ، پس از ملاقات با مقامات برای گفتگو در مورد راه های مبارزه با ظهور ، گفت که بارها ، بارهای کارائوکه و رستوران های ارائه دهنده الکل در این شهر باید تا ساعت 10 شب اوایل روز شنبه تا 17 دسامبر بسته شوند.

کوئیکه در جستجوی کمک صاحبان مشاغل گفت: “برای جلوگیری از شیوع بیشتر عفونت ها و محافظت از جان ساکنان توکیو ، ما اقدامات مختصر و فشرده ای را انجام می دهیم.”

وی گفت که توکیو 400000 ین (3800 دلار) غرامت به کسانی که به طور کامل با این همکاری همکاری می کنند ، پرداخت می کند.

این اقدامات اولین اقدام در توکیو است ، زیرا اواخر ماه آگوست وی در موج قبلی ابتلا به عفونت ، درخواست مشابهی را از رستوران ها ، بارهای کارائوکه و سایر مکانهای آشامیدنی در مرکز و مرکز توکیو انجام داد.

کوئیکه همچنین از ساکنان خواست تا از بیرون رفتن پیش پا افتاده پرهیز کنند و تا آنجا که ممکن است به کار از راه دور برگردند و اگر هنوز هم در فصل تعطیلات آتی غذا خوردن را بیرون از خانه انتخاب می کنند ، نکات ایمنی را در نظر بگیرند. او گفت که مهمانی ها باید به گروه های کوچک و کوتاه محدود شوند ، در حالی که شرکت کنندگان غذا را تقسیم نمی کنند ، در حالی که صحبت می کنند بی سر و صدا صحبت می کنند و از ماسک استفاده می کنند.

توکیو همچنین ارتقا tourism گردشگری محلی و فعالیت دولت برای تخفیف را تا اواسط دسامبر متوقف خواهد کرد.

این اقدامات در حال افزایش است که موارد در توکیو و دیگر شهرهای بزرگ ، از جمله اوزاکا و هوکایدو ، که اقدامات مشابهی را انجام می دهند ، افزایش یافته است.

توکیو رکورد 537 مورد جدید روزانه را گزارش کرد و موارد ملی روزانه هفته گذشته برای اولین بار از زمان شیوع بیماری از 2500 مورد فراتر رفت.

با این حال ، کویکه روز سه شنبه اصرار داشت که مصمم است میزبان بازی های المپیک تابستان سال آینده باشد که به دلیل همه گیری ، یک سال به تعویق افتاد.

روز چهارشنبه ، توکیو 401 مورد جدید را از 38598 مورد گزارش کرد. موارد جدی در حال افزایش است ، و نگرانی کارشناسان پزشکی را از سقوط در سیستم پزشکی افزایش می دهد.

توشیو ناكاگاوا ، رئیس انجمن پزشكی ژاپن ، گفت كه تخت های بیمارستان به سرعت در حال پر شدن از بیماران جدی است كه به كادر درمانی بیشتر و زمان بیشتری احتیاج دارند و درمان بیماران عادی را كاهش می دهند.

وی با بیان اینکه “ما نیاز به اقدام فوری داریم ، در غیر اینصورت با یک بحران ملی روبرو خواهیم شد” ، از مقامات خواست که جلوی تجارت را بگیرند. “ما به عنوان متخصصان پزشکی معتقدیم که بزرگترین پیشگیری از بیماری همچنین بهترین اقدام اقتصادی است.”

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز یکشنبه تصمیم به تعلیق بخشی از کمپین GoTo دولت را اعلام کرد ، که سفر ، خرید و تخفیف وعده های غذایی را برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از بیماری همه گیر افزایش می دهد.

کارشناسان به استفاده گسترده از ماسک های جراحی به عنوان یک عامل اصلی در پایین نگه داشتن موارد در کشور اشاره می کنند. آنها همچنین می گویند که تعظیم به جای بغل کردن یا بوسیدن ، درآوردن کفش در خانه و سیستم مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه و ردیابی عفونت توسط مقامات بهداشتی محلی نیز ممکن است کمک کند.

اما بسیاری از موارد در طی جزر و مد فعلی بدون علامت یا غیر قابل ردیابی هستند ، در حالی که دمای پایین و هوای خشک باعث گسترش ذرات معلق در هوا می شود.

———

Mari Yamaguchi را در توییتر به آدرس https://www.twitter.com/mariyamaguchi دنبال کنید
منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*