[ad_1]

برلین – آلمان بیشترین تعداد موارد یک روزه ویروس های کرونا را گزارش کرد ، در حالی که تعداد مرگ های مربوط به COVID-19 به بیش از 20 هزار نفر افزایش یافت.

مرکز ملی کنترل بیماری ، موسسه رابرت کوچ ، روز پنجشنبه گفت که 23679 مورد جدید در 24 ساعت گذشته تأیید شده است. این دقیقاً بالاتر از رکورد قبلی 23،648 در 20 نوامبر است.

توقف نسبی ، که از 2 نوامبر آغاز شد ، توانست از شتاب گرفتن موج جلوگیری کند ، اما تعداد موارد جدید روزانه به جای سقوط ، در همان سطح بالا در هفته های اخیر باقی مانده است. حرکت در حال ایجاد قفل های سخت تر در طول کریسمس و سال نو است و برخی از مناطق در حال حاضر محدودیت های جدیدی را ایجاد می کنند.

این تا حدی به این دلیل است که مرگ و میرها ، که در آلمان نسبت به کشورهای دیگر اروپایی نسبتاً کم است ، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به دنبال رکورد یک روزه 590 در روز چهارشنبه ، 440 مورد مرگ دیگر در روز پنجشنبه گزارش شد.

این در مجموع به 20372 مورد منجر شده است. آلمان از ابتدای شیوع همه گیر حدود 1.24 میلیون مورد ویروس کرونا را گزارش کرده است.

———

تابش ویروس:

بر اساس مطالعه انجام شده توسط مرکز تحقیقات روابط عمومی آسوشیتدپرس-NORC ، حدود 50 درصد آمریکایی ها واکسن جدید ویروس کرونا را دریافت می کنند. حدود 25٪ از بزرگسالان در ایالات متحده مطمئن نیستند که آیا می خواهند با انتظار و دیدن روش واکسینه شوند.

تنظیم کننده های بهداشت کانادا واکسن Pfizer را چند روز قبل از تصویب احتمالی در ایالات متحده تأیید می کنند. بهداشت کانادا می گوید 249000 دوز واکسن ساخته شده توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان در ماه جاری وارد می شود و طی چند روز به شما تزریق می شود.

– واکسن Pfizer COVID-19 قبل از تصمیم آمریکا با آخرین مانع روبرو است

– قانون گذاران آمریكایی برای جلوگیری از توقف با خرید وقت برای مذاكره درمورد COVID اقدام می كنند

– رئیس سازمان ملل هشدار داد که “ملی گرایی واکسن” با تمام سرعت در حال حرکت است

– تنظیم کننده هک اتحادیه اروپا ، دسترسی به داده های واکسن COVID-19

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

توکیو – تعداد آلودگی های جدید ویروس کرونا در پایتخت ژاپن برای اولین بار از 600 مورد در روز گذشته است.

کارشناسان گروه ویژه ویروس توکیو می گویند که افزایش عفونت ها فشار بیشتری را بر بیمارستان ها وارد کرده و درمان بیماران عادی را برای بسیاری از افراد دشوار کرده است.

توکیو 602 مورد جدید را در روز پنجشنبه گزارش کرد ، در حالی که کل روزانه در سراسر کشور 2810 مورد بود. ژاپن از ابتدای شیوع همه گیر 168،573 مورد عفونت گزارش کرده است ، با 2465 مرگ.

فرماندار توکیو ، یوریکو کویکه از ساکنان خواست تا از رفت و آمدهای غیرضروری ، به ویژه افراد مسن و خانواده هایشان اجتناب کنند. توکیو خواستار بسته شدن مکانهای نوشیدن مشروبات الکلی تا 17 دسامبر است.

———

دهلی نو – هند گزارش می دهد که در 24 ساعت گذشته 31،521 مورد ویروس کرونا ویروس تأیید شده است ، که به کمی بیش از یک سوم سطح اوج در اواسط سپتامبر رسیده است.

موارد یک روزه در هند بیش از یک ماه زیر 50،000 است.

وزارت بهداشت همچنین از مرگ 412 نفر در روز پنجشنبه خبر داد و تعداد کل مرگ و میر در هند را به 141،772 نفر رساند.

وزارت بهداشت هند می گوید برخی واکسن های ویروس کرونا احتمالاً طی چند هفته آینده مجوز می گیرند. وی طرح اولیه ایمن سازی 300 میلیون نفر را ترسیم كرد.

سه شرکت واکسن برای تأیید زودهنگام در هند درخواست کرده اند: موسسه سرم در هند ، که مجوز ساخت واکسن AstraZeneca را دارد ، Pfizer Inc. و سازنده هندی Bharat Biotech.

———

آستین ، تگزاس – یک مقام دولت تگزاس که از اقدامات دستور شده توسط فرماندار گرگ آبوت در تلاش برای کند کردن شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد ، گفت که آزمایش وی برای ویروس مثبت است.

کمیته کشاورزی تگزاس ، سید میلر ، در میان 200 نفری بود که در ماه اکتبر در مقابل خانه ابوت تجمع کردند تا به دستورات همه گیر وی ، از جمله تمدید ماموریت و محاصره در سراسر کشور اعتراض کنند.

روز چهارشنبه ، میلر 65 ساله در بیانیه ای گفت که در مزرعه خود قرنطینه شده است.

وی گفت: حالم خوب نیست ، اما جراحات ردئو ، شکستگی استخوان ، مفصل ران ، جراحی دو زانو و شانه ، ویروس West Niall و سرطان را تجربه کرده ام و می خواهم آن را نیز شکست دهم.

———

ملل متحد – دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش گفت “ملی گرایی واکسن” “با تمام سرعت” در حال حرکت است. وی می گوید این باعث می شود مردم در کشورهای در حال توسعه دنیا نظاره گر آماده سازی تلقیح ویروس کرونا در برخی از کشورهای ثروتمند باشند و در این فکر باشند که آیا و چه زمانی واکسینه می شوند؟

رئیس سازمان ملل بارها خواستار درمان واکسن ها به عنوان “کالای عمومی جهانی” شده است که برای همه افراد موجود در کره زمین قابل دسترسی است و او روز چهارشنبه خواستار 4،2 میلیارد دلار در طی دو ماه آینده برای برنامه سازمان بهداشت جهانی برای خرید و تحویل واکسن های ویروسی شد. فقیرترین مردم جهان

انگلیس و روسیه در حال حاضر واکسینه کردن افراد را انجام می دهند. در ایالات متحده ، واکسن Pfizer ممکن است در روزهای آینده برای استفاده اضطراری چراغ سبز نشان دهد. این واکسن روز چهارشنبه توسط کانادا تأیید شد.

گوترش می گوید که “آنچه امروز می بینیم تلاش عظیم چندین کشور برای تهیه واکسن برای جمعیت خودشان است.”

———

HONOLULU – هاوایی با کاهش درآمد مالیات به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بیش از 10 هزار کارمند دولت را برای تعادل در بودجه دولت اخراج می کند.

فرماندار دیوید ایژ روز چهارشنبه گفت که این معافیت از اول ژانویه اعمال می شود و هزینه های دستمزد را 9.2 درصد کاهش می دهد. فرماندار می گوید که او و اعضای کابینه اش درصد یکسان کاهش حقوق دریافت خواهند کرد.

پرستاران ، آتش نشانان ، زندانبانان و سایر افرادی که شغل آنها شامل عملیات شبانه روزی است ، نیازی به آزادسازی ندارند. کارمندان در فرودگاه ها و بنادر که حقوق آنها از طریق بودجه فدرال تأمین می شود نیز بی اعتبار نخواهند شد. حدود 4600 کارمند در این گروه معاف قرار می گیرند.

———

آستین ، تگزاس – برای دومین روز این هفته ، بستری شدن در افراد مبتلا به ویروس کرونا در تگزاس از بیش از 9000 نفر گذشته است.

وزارت بهداشت عمومی تگزاس می گوید 9،053 روز چهارشنبه در بیمارستان بستری شدند. این ایالت 9،028 بستری در بیمارستان را روز سه شنبه اعلام کرد.

هفته گذشته ، تگزاس برای اولین بار اظهار داشت که تگزاس از شیوع مرگبار تابستان از تعداد 9000 بستری روزانه پیشی گرفته است.

محققان دانشگاه جان هاپکینز گفتند که تعداد کشته شدگان در تگزاس بیش از 23000 نفر است که دومین مورد در این کشور است.

———

واشنگتن – بنیانگذار کنسرسیوم Black Doctors COVID-19 می گوید نگرانی هایی در مورد احتمال واکسن ویروس کرونا وجود دارد.

دکتر آلا استنفورد روز چهارشنبه گفت که “هر کسی که نیاز به آزمایش داشته باشد نمی تواند این کار را انجام دهد. بنابراین من نگران بودن واکسن هستم. “

او می گوید واکسن زدن به افرادی که “هر روز در تماس با مردم کار می کنند ، آن را به خانه خود منتقل می کنند و انتقال می دهد” مهم است. این توصیه می کند که بیمارستان ها “لازم است که یک برنامه آموزشی دارای صلاحیت فرهنگی” در مورد واکسن های احتمالی داشته باشند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد تایید واکسن Pfizer ظرف چند روز تصمیم خواهد گرفت. در صورت تأیید ، اولین دریافت کنندگان احتمالاً کارمندان بهداشت و ساکنان خانه سالمندان هستند.

———

لس آنجلس – معمولاً مدیر بهداشت رواقیان در شهرستان لس آنجلس با توصیف “افزایش ویرانگر مرگ و میر” ، به احساسی تبدیل شد و در مجموع به 8075 رسید.

باربارا فرر روز چهارشنبه گفت که این شهرستان به طور متوسط ​​43 مرگ روزانه در این هفته ثبت می کند ، این در حالی است که اواسط ماه نوامبر حدود 12 بار در روز است.

فرر هنگامی که مرگ را “خسارتی بی بدیل برای دوستان ، خانواده و جامعه خود” خواند ، با اشکهایش مقابله کرد.

بیمارستان های لس آنجلس با افزایش تعداد بیماران مبتلا به COVID-19 کنار می آیند و پذیرش های جدید تقریباً 500 نفر در روز است. مقامات پیش بینی می کنند تا هفته آینده این تعداد به 700 مورد در روز افزایش یابد.

———

جکسون ، خانم – فرماندار می سی سی پی ، تیت ریوز پس از هشدارهای مکرر به مردم برای جلوگیری از اجتماعات اجتماعی با افزایش موارد ویروس کرونا در ایالت ، از تصمیم خود برای برگزاری مهمانی های کریسمس در عمارت فرماندار دفاع کرد.

ریوز روز چهارشنبه گفت که او خانواده ، دوستان و مقامات دولتی را به مهمانی های متعدد دعوت کرده است ، اما انتظار دارد بسیاری از افراد ترجیح دهند در آن شرکت نکنند.

استاندار غالباً به مردم می گفت تا زمانی که ویروس در حال گسترش است ، در محل اجتماعات خودداری نکنید. وی روز چهارشنبه با صدور دستورالعمل جدید ، اجتماعات اجتماعی سراسری را به 10 محیط داخلی و 50 فضای باز در صورت عدم امکان فاصله اجتماعی محدود کرد و برای کلیه مدارس می سی سی پی و 61 کشور از 82 شهرستان دارای بیشترین تعداد حکم صادر کرد. موارد جدید ویروس کرونا.

———

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – منطقه بزرگتر ساکرامنتو این هفته تحت سخت ترین قوانین ویروس کرونا در کالیفرنیا قرار خواهد گرفت ، زیرا ظرفیت در بخشهای مراقبت ویژه بیمارستان به زیر 15 درصد رسیده است.

بر اساس وب سایت وزارت بهداشت عمومی ایالات متحده ، منطقه 13 شهرستان ، پایتخت کشور را پوشش می دهد ، ظرفیت واحد مراقبت ویژه 3/14 درصد دارد و در ساعت 11:59 بعد از ظهر روز پنجشنبه با دستور منطقه ای در منزل روبرو می شود.

محدودیت ها باعث می شود که رستوران ها غذا در فضای باز را متوقف کنند ، مشاغل مراقبت شخصی مانند آرایشگران را تعطیل کنند و تعداد افرادی که می توانند وارد فروشگاه شوند کاهش یابد. از ساکنان دعوت می شود ، به جز فعالیت های اساسی ، در خانه بمانند.

مناطق وسیعی از جنوب کالیفرنیا و دره سن خواکین در سخت ترین رده قرار دارند و چندین شهرستان در منطقه خلیج سانفرانسیسکو تصمیم گرفته اند که داوطلبانه دستورات خود را مستقل از ایالت انجام دهند. این کشور به منظور تعیین سطح محدودیت ها بر اساس ظرفیت ICU به پنج منطقه تقسیم شده است.

————

نیویورک – یک مطالعه در خارج از ایتالیا به عنوان شواهدی دیگر در مورد شیوع ویروس COVID-19 در اواخر پاییز 2019 ، قبل از گزارش اولین شیوع در ووهان ، چین دیده می شود.

محققان عفونت ویروس کرونا را در نمونه ای که اوایل دسامبر توسط پسر بچه 4 ساله ای که در نزدیکی میلان زندگی می کرد ، شناسایی کردند. این پسر برای اولین بار در ماه نوامبر ، ماه ها قبل از شناسایی موارد COVID در ایتالیا ، دچار سرفه و علائم دیگری شد.

در این مطالعه ، محققان برگشتند و نمونه های سواب گلو را که از 39 بیمار بین سپتامبر تا فوریه گرفته شده بود ، بررسی کردند. آزمایش یکی از پسران برای ویروس کرونا مثبت بود.

محققان خاطرنشان کردند که کودک ایتالیایی در ماه نوامبر دچار علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مانند و در اوایل دسامبر بثورات سرخک مانند شد. اما آنها مشخص نمی كنند كه كودك كجا بوده یا كجا بوده است.

محققان دانشگاه میلان این مطالعه را رهبری کردند و مجله پزشکی Emerging Infective Diseases این هفته آن را بصورت آنلاین منتشر کرد. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده مجله را منتشر می کند ، اما از نظر سرمقاله از آژانس مستقل است.

———

آنکارا ، ترکیه – وزیر بهداشت ترکیه گفت که کشورش قصد ندارد واکسیناسیون علیه ویروس کرونا جدید را اجباری کند ، اما برای متقاعد کردن مردم در مورد ایمنی واکسن تلاش خواهد کرد.

فخرتین کوچا روز چهارشنبه پس از جلسه شورای مشورتی علمی کشور در گفتگو با خبرنگاران همچنین گفت که افراد آلوده به ویروس در چهار تا شش ماه گذشته ، کودکان و زنان باردار واکسینه نمی شوند.

ترکیه 50 میلیون دوز واکسن را که توسط شرکت چینی Sinovac Biotech تولید شده است سفارش داده است که اولین محموله در روزهای آینده ارسال می شود. ترکیه همچنین در حال مذاکره برای دریافت واکسن های دیگر است و امیدوار است واکسن ترکیه در ماه آوریل آماده استفاده شود.

ترکیه با افزایش موارد آلوده به COVID-19 ، که بیش از 30،000 در روز است ، در حال افزایش عفونت است. تعداد کشته شدگان این کشور از ماه مارس تاکنون از 15000 نفر گذشته است.

وزیر گفت: دولت قبل از تصمیم گیری در مورد وضع نتیجه گیری دقیق تر ، کارایی مقررات منع رفت و آمد اخیرا اعمال شده را ارزیابی خواهد کرد.

کوکا گفت در مجموع 216 کارگر بهداشت از زمان شیوع بیماری درگذشته اند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر