[ad_1]

برلین – رئیس دفتر صدراعظم آنگلا مرکل می گوید انتظار دارد واکسیناسیون ویروس کرونا در آلمان “در روزهای ابتدایی” سال جدید آغاز شود. این پزشک آموزش دیده می گوید که آماده کمک به خود در واکسیناسیون افراد است.

انتظار می رود مقامات اتحادیه اروپا تا 29 دسامبر در مورد تصویب اولین واکسن برای استفاده تصمیم بگیرند. آلمان مراکز ویژه واکسیناسیون را آماده می کند.

هلگ براون ، رئیس ستاد مرکل ، اواخر روز یکشنبه به بیلد گفت که به مقامات پزشکی می گوید آماده کمک است. وی گفت: “هر ساعت از روز به عنوان رئیس ستاد کار نخواهد کرد ، اما من آماده ام تا آخر هفته عضو شوم.” او گفت “وقتی نوبت به ما برسد” وی و مرکل واکسینه می شوند.

داده های مربوط به عفونت در آلمان از آغاز تعلیق جزئی در 2 نوامبر کم و بیش در سطح بالایی تثبیت شده است ، اما کاهش نیافته است. روز دوشنبه ، مراکز ملی کنترل بیماری 12332 مورد جدید را در 24 ساعت گذشته گزارش کردند ، در حالی که در هفته گذشته 11168 مورد و 147 مرگ جدید گزارش شده است.

محدودیت هایی مانند تعطیلی رستوران ها ، بارها ، اماکن ورزشی و تفریحی باید حداقل تا 10 ژانویه ادامه داشته باشد و برخی مناطق اقدامات سختگیرانه تری را اتخاذ می کنند یا در حال بررسی هستند. براون گفت محدودیت های شدیدتری “حداقل در نقاط داغ” لازم است.

———

تابش ویروس:

– مقامات بهداشتی به آمریکایی ها هشدار می دهند که نگهبان خود را ترک نکنند

– با اشاره به میزان کم ویروس در مدارس ، نیویورک در حال بازگشایی مدارس است

– در پس زمینه یک بیماری همه گیر ، این کمک هزینه تجارت پیشکسوتان ارتش را سرپا نگه می دارد

– وادی ترامپ ، رودی جولیانی در بیمارستان پس از آزمایش مثبت برای COVID-19

– بایدن ، خاویر بسرا ، دادستان کالیفرنیا را برای هدایت HHS ، پاسخ همه گیر انتخاب می کند

– سناتور می گوید ترامپ ، مک کانل احتمالاً از تخفیف COVID-19 حمایت می کند

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

هنگ کنگ – هنگ کنگ قصد دارد در میان جهش جدید در موارد ، دستگاه های فروش ویروس کرونا را در 10 ایستگاه مترو در این شهر نصب کند.

در اخبار منتشر شده دولت از روز دوشنبه گفته شد كه روزانه حدود 10 هزار بسته نمونه به دستگاه ها تحویل داده می شود.

تداوم ویروس در 7.5 میلیون شهر باعث ایجاد مجموعه ای از اقدامات در حال کنترل برای کنترل ، آزمایش و پیگیری موارد شده است.

در این خبر آمده است که 95 مورد دیگر ویروس در روز یکشنبه ثبت شده است که تعداد کل این شهرستان 6898 مورد با 112 مورد مرگ است. در دو هفته گذشته ، هزار و 242 مورد اضافه شده است که بیشتر آنها محلی هستند و مقامات را وادار به محدود کردن محدودیت ها ، از جمله ممنوع کردن بیشتر اجتماعات اجتماعی فقط برای دو نفر می کند. افزایش موارد همچنین منجر به تعلیق برنامه هایی برای گشودن “حباب سفر” با سنگاپور شده و تأثیر شیوع آن بر اقتصاد این شهر را برجسته می کند.

مرکز بهداشت دولت با تعریف این اپیدمی به عنوان “شدید” ، مردم را به “جلوگیری از بیرون رفتن ، معاشرت و بیرون رفتن برای صرف شام” فراخواند و از مردم خواست که از همه سفرهای غیر ضروری خارج از شهر خودداری کنند.

———

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی 615 مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرده است ، سی امین روز متوالی جهش روزانه سه رقمی با افزایش ترس از کنترل خارج شدن ویروس ها در پایتخت بزرگتر ، هراس افزایش می یابد.

فقط در 10 روز گذشته ، این کشور بیش از 5300 مورد را اضافه كرده است. بیشترین پخش ها در کلان شهر سئول مشاهده شد ، جایی که کارمندان بهداشت در تلاشند تا پخش مربوط به مکان های مختلف از جمله رستوران ها ، مدارس ، بیمارستان ها و مراکز مراقبت طولانی مدت را متوقف کنند.

این نگرانی وجود دارد که اگر کشور نتواند سرعت احیای ویروس را کاهش دهد ، ظرف چند هفته ظرفیت بیمارستان بسیار زیاد خواهد شد. در حالی که کشور با هدف قرار دادن منابع بهداشتی و پرسنل در سراسر کشور موفق شد یک اپیدمی بزرگ در منطقه جنوب شرقی خود را کنترل کند ، اما کمتر مشخص است که اگر ویروس پایتخت پرجمعیت را ویران کند ، جایی که نیمی از کشور 51 میلیون نفر دارد ، از کجا تقویت می شود. .

پارک نیونگ هو ، وزیر بهداشت ، در هنگام جلسه ویروسی ، برای هوشیاری شهروندان دعا کرد و گفت: “کلانشهرها اکنون منطقه نظامی COVID-19 است”. وی گفت كه ممكن است كشور نیاز به افزایش فاصله اجتماعی بیشتر داشته باشد تا از بروز مجدد ویروسی در منطقه شهری ناشی از “انفجار در شیوع گسترده در سراسر كشور و فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی” جلوگیری كند.

از آنجایی که دولت رئیس جمهور مون جائه این تلاش می کند موفقیت های گذشته این کشور را علیه این ویروس بیان کند ، به دلیل شرط بندی روی موفقیت خود مورد انتقاد قرار گرفته است و به سرعت در تلاش است تا محدودیت های محرومیت اجتماعی را به کمترین میزان خود در ماه اکتبر کاهش دهد. ، گرچه ویروس هنوز در حال گسترش بود.

در هفته های اخیر ، با افزایش عفونت ها ، تعطیلی کلوپ های شبانه ، کارائوکه و سالن های بدنسازی ، تعطیل کردن کلوپ های شبانه ، کارائوکه و سالن های ورزشی ، مقامات تلاش کرده اند برخی از محدودیت ها را در پایتخت بازگردانند ، رستوران ها پس از ساعت 9 شب فقط تحویل و حمل و نقل را فراهم می کنند.

———

فیکسینگ ، آلاسکا – دفتر او روز یکشنبه گفت ، آستین کوین دیویسون ، شهردار بزرگترین شهر آلاسکا ، پس از آزمایش مثبت برای COVID-19 ، در خانه منزوی شده است.

وی علائم شبیه سرماخوردگی را از 29 نوامبر تجربه کرد و در خانه منزوی شد تا اینکه روز بعد آزمایش داد. این آزمون و یک تست دیگر منفی بود. با این حال ، آزمون سوم کوین-دیویدسون روز شنبه مثبت بود.

مطب گفت: این مرد 41 ساله علائم خفیفی را تجربه می کند. تالار گفت: همسرش ، دکتر استفانی کوین دیویدسون ، آزمایش منفی داشت و هیچ علائمی نداشت.

آستین کوین دیویدسون گفت: “بسیار مهم است که در خانه بمانید و آزمایش کنید اگر احساس خوبی ندارید.” “من سپاسگزارم که علائم من برای بسیاری از سایت های آزمایش رایگان در آنچورج خفیف و ممنون است. من طبق دستورالعمل ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی خودم را در خانه جدا می کنم “

کوین دیویدسون پس از استعفای شهردار اتان برکوویتز در 23 اکتبر به عنوان شهردار آنکوریج منصوب شد. وی اولین شهردار زن این شهر و دهمین شهردار از زمان تاسیس آنکوریج در سال 1975 است.

———

بسیاری از مردم کالیفرنیا روز یکشنبه را برای سفارش جدید اقامت در خانه آماده می کردند که رستوران های غذا خوری ، سالن های سرپوشیده و خرده فروشی محدود را در تلاش برای مهار عفونت های ویروس کرونا ویروس و بستری شدن در بیمارستان ارائه می دهد.

قوانین جدید ، که قبل از نیمه شب در منطقه وسیع جنوب کالیفرنیا ، بیشتر قسمت خلیج سانفرانسیسکو و بیشتر دره مرکزی اجرا می شود ، همچنین ملاقات ساکنان را با افرادی که در خانه آنها نیستند ممنوع می کند.

مقامات بهداشت عمومی می گویند که این اقدامات حیاتی است زیرا فضا در بخش های مراقبت ویژه در جنوب کالیفرنیا و بیشتر دره مرکزی در میان افزایش عفونت های ویروس کرونا کاهش می یابد.

با این حال ، برخی از مقامات اجرای قانون در همان مناطق گفتند که آنها هیچ برنامه ای برای اجرای قوانین ندارند و برای محافظت از خود در هنگام شیوع همه گیر ، به ماسک استفاده از ساکنان و تمرین فاصله فیزیکی اعتماد کردند.

———

پکن – مقامات سومین دور آزمایش ویروس کرونا را در شمال شرقی شهر مانژولی به اتمام رسانده اند ، جایی که سه مورد جدید روز دوشنبه گزارش شد.

دولت شهر اعلام کرد که در حال آزمایش 200،745 نفر است که روز شنبه پس از دو دور قبلی ماه گذشته تکمیل شده اند. مقامات گفتند که هیچ مورد مثبت جدیدی یافت نشد و سه مورد اعلام شده در روز دوشنبه در میان مواردی بودند که قبلاً به عنوان مظنون جدا شده بودند. این آزمایش با محدودیت سفر و قرنطینه در موارد مشکوک و تماس نزدیک با افراد آلوده همراه است ، زیرا چین در تلاش است آخرین شیوع خود را در شهر در مرز روسیه ، جایی که دما به منفی 18 درجه سانتیگراد کاهش یافته است ، محدود کند.

چین روز دوشنبه در مجموع 15 مورد جدید گزارش داد که 12 مورد از خارج از کشور به وجود آمده و در مجموع 86،634 قاره با 4،634 مرگ منجر شده است. در حال حاضر بیمارستان ها 281 نفر را برای COVID-19 معالجه می کنند ، در حالی که 231 نفر پس از انجام آزمایشات ویروس بدون نشان دادن علائم به طور جداگانه تحت نظر قرار می گیرند.

در همین حال ، افزایش ویروس در هنگ کنگ ادامه دارد و 95 مورد دیگر در روز یکشنبه گزارش شده است که با 112 کشته شدن ، کل شهر نیمه خودمختار چین را به 6897 مورد رسیده است. مقامات آنجا محدودیت های 7.5 میلیون نفری این شهر را تشدید کرده اند ، از جمله ممنوعیت بیشتر اجتماعات اجتماعی فقط برای دو نفر. افزایش موارد همچنین باعث متوقف شدن برنامه های ایجاد “حباب سفر” با سنگاپور شده و تأثیر شیوع آن بر اقتصاد شهر را برجسته می کند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر