[ad_1]

استکهلم – استفان لوفون ، نخست وزیر سوئد گفت که افراد مسن در خانه سالمندان و کارمندان در خانه سالمندان ، حدود 570،000 نفر ، اولین افرادی هستند که پس از تأیید تنظیم کننده های قانونی اروپا واکسینه می شوند.

وی روز جمعه گفت هنگامی که آژانس دارویی اروپا و کمیسیون اروپا واکسن را تأیید می کنند ، “ما شروع خواهیم کرد. این واکسن به تمام نقاط کشور ما خواهد رسید.”

لوفون می گوید كه كشور اسكاندیناوی ، كه رویكرد دیگری برای مقابله با بیماری همه گیر ، باز نگه داشتن بخشهای زیادی از جامعه و عمدتاً متكی بر توصیه های مربوط به جمعیت خود اتخاذ كرده است ، “باید آماده باشد به محض ورود واكسن یا واكسن به كشور”.

وی می گوید: “یک سال پیش حتی نام COVID-19 را نشنیده بودیم. اکنون در حال برنامه ریزی برای واکسیناسیون هستیم. این عظیم است “

وی آن را “نور در این هفته های تاریک” خواند و افزود که رایگان خواهد بود.

یوهان کارلسون ، رئیس آژانس بهداشت عمومی سوئد هشدار داد که همه گیری فقط به دلیل ورود واکسن به پایان نرسیده است.

———

تابش ویروس:

– فاوسی به دلیل پیشنهاد تصمیم انگلیس برای واکسن سریع عذرخواهی کرد

– گزارش شغل نشان می دهد که یک بیماری همه گیر چقدر استخدام می کند

– کالیفرنیا قوانین جدید COVID-19 را به ظرفیت بیمارستان پیوند می دهد

– یک جانباز جنگ جهانی دوم از آلاباما به موقع از COVID-19 بهبود یافت تا 104 سالگی خود را جشن بگیرد.

– مقامات می گویند این زوج پس از مسافرت با پرواز از قاره ایالات متحده در فرودگاه هاوایی دستگیر شدند ، حتی اگر می دانستند به COVID-19 آلوده شده اند.

– رئیس سازمان ملل هشدار می دهد که تأثیر اجتماعی و اقتصادی COVID-19 “بسیار بزرگ و در حال رشد است.” دبیرکل آنتونیو گوترش گفت احمقانه است که باور کنیم این واکسن می تواند خسارت را از یک بیماری همه گیر جهانی که سالها یا حتی دهه ها به طول می انجامد برطرف کند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است

لندن – بزرگترین بیماری عفونی آمریکا با ابراز وجود “ایمان زیاد” به مقررات نظارتی کشور ، عذرخواهی کرد زیرا مقامات انگلیسی سریعاً مجوز واکسن علیه COVID-19 را صادر کردند.

دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، در مصاحبه قبلی جنجالاتی را برانگیخت که در آن وی گفت تنظیم کننده های انگلیس “با دقت” سازمان غذا و داروی آمریکا عمل نکرده اند. .

فاکسی اواخر روز پنجشنبه گفت که می خواهد بگوید مقامات ایالات متحده کارهایی متفاوت از همتایان انگلیسی خود انجام می دهند ، بهتر نیست ، اما اظهارات او به درستی تنظیم نشده است.

فاوسی به بی بی سی گفت: “من هم به جامعه علمی و هم جامعه نظارتی انگلیس اعتماد زیادی دارم و هرکسی که من و رابطه من را به معنای واقعی کلمه طی دهه ها بشناسد ، این را می داند.”

———

ملل متحد – هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا ویروس کاخ سفید می گوید آمریکایی ها نباید در محیط خارج از منزل با دیگران جمع شوند و یا ماسک خود را در هر زمان که در خارج از منزل هستند – حتی هنگام خوردن و آشامیدن

دکتر دبورا بیرکس می گوید که مردم باید فاصله خود را نیز رعایت کنند و دست های خود را بشورند تا همه گیر ویروس کرونا شود. او می گوید بعضی از کشورها این اقدامات را انجام می دهند ، اما در برخی دیگر “این کار در سطحی که باید اتفاق بیفتد اتفاق نمی افتد.”

بیرکس می گوید حتی پس از تأیید واکسن ها ، هفته ها تا ماه ها ایمن سازی “آسیب پذیرترین افراد آمریکا” طول می کشد.

وی این اظهارات را پس از دیدار روز پنجشنبه با دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش و رئیس مجمع عمومی ولكان بزكیر در مقر سازمان ملل در نیویورك ارائه كرد.

———

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی در 24 ساعت گذشته 629 مورد جدید ویروس کرونا ثبت کرده است که بالاترین میزان روزانه در حدود 9 ماه است.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره روز جمعه گفت که 600 نفر از بیماران تازه تأیید شده ، موارد منتقل شده توسط اندام های داخلی است – تقریباً 80٪ آنها در منطقه پرجمعیت سئول ، که در مرکز احیای ویروسی اخیر است ، منتقل شده است.

این گزارش می گوید 629 مورد جدید در مجموع 36332 مورد را به دلیل شیوع بیماری به کشور منتقل کرده است که 536 مورد مرگ مربوط به COVID-19 است.

کره جنوبی پس از سرکوب موفقیت آمیز دو شیوع قبلی در سال جاری ، با تعدیل قوانین سختگیرانه فاصله اجتماعی در ماه اکتبر در حال مبارزه با جهش جدیدی در عفونت ها است.

———

داور ، دل – فرماندار دلاور مشاوره اقامت در خانه را صادر می کند و یک حکم جهانی را اعمال می کند که در صورت حضور شخصی خارج از خانه نزدیک ، مردم حتی در خانه های خود باید پارچه بپوشند.

فرماندار جان کارنی روز پنجشنبه همچنین به مدارس توصیه کرد که آموزش شخصی را از 14 دسامبر تا 8 ژانویه متوقف کنند و آموزش ترکیبی را از 11 ژانویه از سر بگیرند. در این دوره ، مسابقات ورزشی زمستانی ممنوع خواهد بود.

طبق این دستور ، همه ساکنان دلاور هر زمان که در خانه با شخصی خارج از خانه اصلی خود هستند ، باید پارچه های صورت بپوشند. دلاور از 28 آوریل دارای مأموریت ماسک عمومی است و نیاز به استفاده از پوشش صورت در مکان های عمومی است که فاصله اجتماعی امکان پذیر نیست.

سخنگوی والی گفت که مقامات به رعایت اختیارات مأموریت ماسک اعتماد می کنند.

———

اسپرینگفیلد ، بیماری – مقامات بهداشت عمومی ایلینوی 10،959 مورد عفونت ویروس کرونا را که اخیراً تأیید شده گزارش کرده اند و برای دومین روز متوالی ، تقریباً مرگ ناشی از COVID-19 را ثبت کرده اند.

192 مرگ اعلام شده در روز پنجشنبه با هزینه 24 ساعته گزارش شده در 13 مه ، در اوج موج اولیه بیماری همه گیر ایلینوی مطابقت دارد. این تعداد پس از 238 کشته گزارش شده در روز چهارشنبه در مکان دوم قرار دارد.

ایلینوی در حال حاضر 12830 مورد مرگ را در میان 759،562 عفونت ویروس کرونا گزارش کرده است.

———

مونترال – دولت کبک برنامه خود را برای اجازه اجتماعات به مدت چهار روز از تعطیلات کریسمس لغو کرد.

نخست وزیر فرانسوا لگو روز پنجشنبه اعلام کرد که این استان از 24 تا 27 دسامبر دیگر اجازه تجمع حداکثر 10 نفر را نخواهد داد ، همانطور که برنامه ریزی شده است.

لگالت برای اولین بار برنامه کریسمس را در 19 نوامبر اعلام کرد و گفت که مردم می توانند تا یک هفته قبل و یک هفته بعد از فصل تعطیلات قرنطینه شوند ، دور هم جمع شوند. اما عفونت های ویروس کرونا ، بستری شدن در بیمارستان COVID-19 و مرگ و میرها در حال افزایش است و سیستم بهداشتی این استان به دلیل کمبود نیرو شکننده تلقی می شود.

لگالت می گوید تصور اینکه این تعداد تا کریسمس به اندازه کافی کاهش یابد غیرواقعی است.

استان فرانسه زبان کانادا روز چهارشنبه 1470 مورد ویروس کرونا را گزارش کرد.

———

فیلادلفیا – با کنار آمدن سیستم مراقبت های بهداشتی پنسیلوانیا با افزایش تعداد بیماران جدی که مبتلا به COVID-19 هستند ، تخت های بیمارستان پر می شوند و کادر پزشکی در حال کشش هستند.

مقامات بهداشت ایالتی می گویند که تقریبا نیمی از بیمارستان های جنوب غربی ایالت و یک سوم آن در جنوب غربی انتظار کمبود نیرو در طی یک هفته را دارند.

بهترین کارمند بهداشت در پنسیلوانیا روز پنجشنبه گفت که مدل سازی نشان می دهد که در این ماه ایالت ها برای مراقبت های ویژه بدون تخت خواهند ماند. در حال حاضر بیش از 85 درصد تخت های بخش مراقبت های ویژه در کشور اشغال شده است.

اما دکتر راشل لوین افزود که او حتی بیشتر نگران کارکنان بیمارستان است. وی خاطرنشان کرد که تخت های درمان بیمارستان می توانند به تخت های مراقبت ویژه تبدیل شوند ، اما تأمین کادر پزشکی “بی پایان نیست”.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر