جدیدترین: برنده جایزه نوبل در مورد افزایش ترافیک هشدار می دهد


ملل متحد – نادیا مراد ، برنده جایزه صلح نوبل ، گفت که بیماری همه گیر COVID-19 با افزایش قاچاق زنان و خشونت های مبتنی بر جنسیت ، سلامت و ایمنی زنان را “آنلاین” کرده است.

این فعال 27 ساله ، که توسط شبه نظامیان دولت اسلامی در عراق مجبور به بردگی جنسی شد ، گفت که منع رفت و آمد ، قفل و محدودیت های سفر توسط دولت برای کاهش سرعت گسترش ویروس “عواقب ناخواسته ای برای زنان در سراسر جهان “.

وی گفت: “همه گیری ها به جای کاهش قاچاق انسان و خشونت مبتنی بر جنسیت ، خطر استثمار و بی رحمی افراد آسیب پذیر را افزایش داده است.” “در بسیاری از کشورها ، از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ، گزارشات مربوط به خشونت در خانواده افزایش یافته است.”

مراد گفت که تنش های داخلی در فضاهای مسکونی محصور افزایش یافته است و دستورات اقامت در خانه “قاچاق انسان را به دور از زیر زمین و دور از چشم انتظامات قانونی افزایش می دهد.”

وی گفت: “چند منبع اختصاص داده شده به پیشگیری ، نجات و توان بخشی در حال اتمام است.” “در نتیجه ، سلامت و ایمنی زنان در این خط مشی است. اکنون دستیابی به پشتیبانی (های) روانشناختی برای مراقبت های بهداشتی برای بسیاری از زنان دشوار است. “

مراد که از اقلیت ایزدی های عراق بود ، در میان هزاران زن و دختری بود که در سال 2014 توسط تندروهای دولت اسلامی اسیر و مجبور به بردگی جنسی شدند. مادر و شش برادر وی توسط شبه نظامیان دولت اسلامی کشته شدند. وی پس از فرار و پناهندگی به آلمان از طرف زنان و دختران به یک فعال تبدیل شد و جایزه صلح نوبل 2018 را به اشتراک گذاشت.

مراد تقریباً در جلسه روز دوشنبه سازمان ملل با عنوان “قفل و قفل شده: با خشونت جنسی و قاچاق انسان در طی شیوع COVID-19” صحبت کرد.

———

تابش ویروس:

– مدرن از تنظیم كننده های آمریكا و اروپا می خواهد تصاویر ویروس را اجازه دهند

– Fauci: ایالات متحده ممکن است در هفته های بعد از روز شکرگذاری شاهد “افزایش ویروس” باشد

– انگلیس در حال ذخیره سازی واکسن ها است ، به این امید که عکس های ویروسی را طی چند روز راه اندازی کند

– این ویروس مشاغل را مجبور به سازگاری یا بستن خیابان های لندن می کند

– نیویورک مدارس خود را برای آموزش شخصی بازگشایی می کند ، دانش آموزان را بیشتر برای COVID-19 آزمایش می کند

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

هانوی ، ویتنام – مقامات ویتنامی در حال پیگیری شدید پس از اولین انتقال محلی تایید شده ویروس کرونا در 89 روز هستند.

رسانه های دولتی روز سه شنبه گزارش دادند که یک مرد 32 ساله در شهر هوشی مین روز دوشنبه پس از مراجعه به یک مهماندار هواپیما که از زمان بازگشت از ژاپن از ژاپن در قرنطینه قرنطینه شده بود ، آزمایش ویروس کرونا را مثبت اعلام کرد. Tuoi Tre گزارش داد ، مهماندار پرواز روز شنبه مثبت بود.

این روزنامه می گوید ، مقامات بهداشتی به 137 نفر که از نزدیک با این مرد در ارتباط بودند دستور دادند در یک مرکز قرنطینه مرکزی بمانند و یک مرکز انگلیسی را که این مرد به عنوان معلم کار می کند تعطیل کنند.

مورد جدید بدون هیچ گونه انتقال محلی شناخته شده ویروس ، سری 89 روزه ویتنامی را خاتمه داد. پیش از این ، 99 روز بدون انتقال محلی می گذشت ، در حالی که در ماه ژوئیه در بیمارستانی در دا نانگ ، ویتنام مرکزی ، گروه هایی از موارد شروع شد.

مرزهای ویتنام در تلاش برای محافظت از خود در برابر ویروس بسته است. فقط پروازهای بین المللی محدود برای بازگرداندن شهروندان ویتنامی و حمل و نقل دیپلمات ها و کارشناسان خارجی انجام می شود.

این کشور 1،347 مورد ویروس کرونا را گزارش کرده است که شامل 35 مورد مرگ است. طبق گفته وزارت بهداشت ، تقریبا نیمی از موارد تایید شده ارسال شده است.

———

مانیلا ، فیلیپین – محدودیت قرنطینه ویروس کرونا در فصل کریسمس در پایتخت فیلیپین ادامه خواهد داشت و مقامات گفتند که مهمانی های بزرگ کریسمس را در بزرگترین کشور آسیا برای جلوگیری از قله های جدید عفونت ممنوع می کنند.

رئیس جمهور رودریگو دوترته اواخر روز دوشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که علاوه بر کلانشهر مانیل ، منطقه شلوغ بیش از 12 میلیون نفری کلانشهر ، “قرنطینه جامعه عمومی” در هفت شهر و استان دیگر در ماه دسامبر اعمال می شود.

محدودیت ها اجتماعات بزرگ مردمی ، کلاس های واقعی مدرسه و مشاغل تفریحی را ممنوع می کند ، اما به مراکز خرید ، رستوران ها و مغازه های بزرگ ، از جمله آرایشگاه ، اجازه می دهد تا با احتیاط های لازم ، از جمله استفاده از ماسک صورت و محافظ و فاصله اجتماعی ، فعالیت کنند.

دوترته شکایت کرد که بسیاری هنوز با محدودیت قرنطینه مانند استفاده از ماسک صورت مخالف هستند و نسبت به احیای مجدد عفونت ها مانند برخی کشورهای غربی هشدار داد.

دوترته گفت: “در فیلیپین دشوار است.”

فیلیپین بیش از 431،600 مورد عفونت ویروسی کرونا را تایید کرد که دومین مورد در جنوب شرقی آسیا است ، با حداقل 8392 مرگ.

———

ملل متحد – رئیس بزرگترین شبکه بشردوستانه جهان از دولتها و م institutionsسسات می خواهد تا با “اخبار جعلی” در مورد واکسن های COVID-19 ، که به “یک بیماری همه گیر دوم” تبدیل شده ، مبارزه کنند و اعتماد سازی در جوامع در سراسر جهان در مورد موارد مهم را آغاز کنند. اهمیت واکسیناسیون افراد

فرانچسکو روکا ، رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر ، روز دوشنبه در یک جلسه توجیهی مجازی به انجمن خبرنگاران سازمان ملل گفت که “برای شکست این همه گیری ، باید همه گیر موازی بی اعتمادی را شکست دهیم.”

وی با استناد به مطالعه اخیر دانشگاه جان هاپکینز در 67 کشور که نشان داد استفاده از واکسن در اکثر کشورها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، گفت: “در سراسر جهان” نوسان واکسن به طور کلی و واکسن COVID به طور خاص وجود دارد “. از جولای تا اکتبر امسال.

به گفته روکا ، در یک چهارم کشورها ، این مطالعه نشان داد که میزان واکسن ویروس کرونا نزدیک یا زیر 50٪ است ، ژاپن از 70٪ به 50٪ و فرانسه از 51٪ به 38٪ سقوط می کند.

وی با اشاره به تحقیقات فدراسیون در ماههای اخیر در هشت کشور آفریقایی – کنگو ، کامرون ، گابن ، زیمبابوه ، سیرالئون ، رواندا ، لسوتو و کنیا – تأکید کرد که عدم اعتماد “به هیچ وجه یک پدیده غربی نیست” ، که روند نزولی مداوم خود را نشان داده است. در درک خطر عفونت COVID-19.

وی گفت ، تعداد فزاینده ای از افراد می گویند این ویروس روی جوانان و آفریقایی ها تأثیر نمی گذارد ، كه این بیماری در حال حاضر وجود ندارد ، اما وجود داشته و همه گیری تمام شده است. وی افزود: “در چندین كشور آفریقایی به طور كلی شاهد تردید عمومی درباره واكسن ها هستیم ، با این اعتقاد رایج كه خارجی ها از آفریقا به عنوان” یك سایت آزمایش “پزشکی استفاده می كنند.

—-

ساکرامنتو ، کالیفرنیا روز دوشنبه مقامات گفتند: “کالیفرنیا ممکن است در کریسمس در بستری شدن در بیمارستان سه برابر شود و دستورات اقامت را در مناطقی با بالاترین درصد موارد در نظر بگیرد زیرا سعی در از بین بردن ترس از موارد شدید ویروس کرونا برای تخت های مراقبت های ویژه دارد. .

فرماندار گاوین نیوزوم گفت: “پرچم های قرمز در مسیر پیش بینی رشد ما به اهتزاز در می آیند.” “اگر این روند ادامه یابد ، ما باید اقدامات بسیار چشمگیرتر ، شاید شدیدتر را انجام دهیم.”

بستری شدن در بیمارستان در 14 روز گذشته 89 درصد افزایش یافته و از روز دوشنبه نزدیک به 7800 بیمار ویروسی کرونا در بیمارستان بستری شده اند. حدود 12٪ از مردم کالیفرنیا با آزمایش مثبت احتمالاً طی دو تا سه هفته آینده نیاز به مراقبت از بیمارستان دارند.

بیشترین نگرانی تعداد موارد مراقبت های ویژه است که طی دو هفته گذشته 67٪ افزایش یافته است. در صورت ادامه این امر ، تا اواسط دسامبر منجر به تخت های مراقبت ویژه تا 112٪ ظرفیت می شود.

دکتر مارک گالی ، وزیر امور خارجه بهداشت و خدمات بشردوستانه ، گفت: این آمار احتمالاً موجب افزایش دستورات اقامت دولت در 51 کشور از 58 شهرستان کالیفرنیا می شود که در حال حاضر بیشترین محدودیت را در فعالیت های تجاری مشاهده می کنند.

———

تورنتو – دولت نخست وزیر کانادا جاستین ترودو قول داده است ده ها میلیارد دلار برای کمک به بهبود کشور از بیماری همه گیر هزینه کند.

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کریستیا فری لند گفت که این کشور با بدترین چالش جنگ جهانی دوم روبرو است ، بدترین شوک اقتصادی از زمان رکود بزرگ و بدترین بحران بهداشتی ناشی از آنفولانزای اسپانیا بیش از یک قرن پیش.

تاکنون هزینه های کسری بودجه فدرال در سال جاری به 381.6 میلیارد دلار (294 میلیارد دلار) رسیده است اما دولت می گوید در صورت بازگشت محاصره های گسترده در هفته های آینده می تواند 400 میلیارد دلار (308 میلیارد دلار) را ببندد. تورنتو ، بزرگترین شهر کانادا ، مسدود شده است.

به روزرسانی اقتصادی فعلی دولت پیشنهاد می کند که در سال آینده پرداخت اضافی مزایای فرزند به خانواده ها پرداخت شود. دولت 25 میلیارد دلار (19 میلیارد دلار) به عنوان هزینه های جدید پیشنهاد کرده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*