[ad_1]

سئول ، کره جنوبی – صدها هزار دانشجوی نقاب دار در کره جنوبی ، از جمله 35 بیمار مبتلا به COVID-19 ، با وجود احیای ویروسی که مقامات را مجبور به سختگیری قوانین فاصله اجتماعی می کند ، در یک آزمون ورودی بسیار رقابتی در دانشگاه شرکت می کنند.

وزارت آموزش گفت که حدود 493،430 دانش آموز روز پنجشنبه یک آزمون یک روزه را در حدود 1380 سایت آزمون کره جنوبی آغاز کردند. این سایت می گوید که سایت های آزمایش شامل بیمارستان ها و سایر امکانات پزشکی است ، جایی که 35 بیمار با ویروس و صدها نفر دیگر که در قرنطینه خود قرار گرفته اند ، در این امتحان شرکت می کنند.

آزمون سالانه یک گام اساسی در زندگی بسیاری از دانش آموزان در کشور است که با تحصیلات وسواس دارند. دانشگاهی که وی از کره جنوبی فارغ التحصیل شده است تأثیر چشمگیری در موقعیت های شغلی ، موقعیت اجتماعی و حتی شرکای ازدواج دارد.

در ابتدا آزمایش برای نوامبر امسال برنامه ریزی شده بود ، اما به دلیل شیوع آن به تأخیر افتاد.

———

تابش ویروس:

– انگلستان واکسن ویروس کرونا ویروس را برای استفاده اضطراری تصویب می کند ، انگلیس را در مسیر آغاز واکسیناسیون به زودی قرار می دهد

– کمیته صلیب سرخ بین المللی به دنبال دستیابی برابر به واکسن ها است

– روسیه و آلمان به تعداد بی سابقه ای از مرگ روزانه ناشی از ویروس کرونا دست یافته اند

– طرفداران المپیک توکیو از خارج از کشور ممکن است از نظر بهداشتی توسط برنامه کنترل شوند

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

———

استانبول – وزیر بهداشت ترکیه یک برنامه واکسیناسیون را اعلام کرد ، شروع آن با واکسن غیرفعال آزمایشی در اواخر ماه دسامبر برای مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 در میان افزایش عفونت ها و مرگ و میرها.

پیش از این ، وزیر فارینا کوچا توافق نامه ای را با شرکت بیو دارویی چینی Sinovac برای 50 میلیون دوز CoronaVac اعلام کرده بود که اولین محموله پس از 11 دسامبر وارد کشور شد. وزیر گفت اگر آزمایشگاه های ترکیه ایمنی واکسن را تأیید کنند ، مجوز اولیه صادر می شود.

کوکا روز پنجشنبه گفت: “اگر توسعه به همان اندازه که انتظار داریم مثبت ادامه یابد ، ترکیه در میان اولین کشورهای جهان است که واکسیناسیون را در مراحل اولیه آغاز می کند.”

کارکنان بهداشت ، شهروندان بالای 65 سال و افرادی که در خانه های مراقبت زندگی می کنند اولین گروه هایی هستند که واکسینه می شوند. کارگران مهم و افراد بالای 50 سال که حداقل یک بیماری مزمن دارند دنبال می کنند. سوم افراد زیر 50 سال با حداقل یک بیماری مزمن ، بزرگسالان جوان و سایر کارگران واکسینه می شوند. مرحله چهارم و نهایی برای بقیه افراد خواهد بود. رئیس جمهور ترکیه گفت که واکسن به صورت رایگان تزریق می شود.

در ماه نوامبر ، The Lancet مطالعه ای درباره اثر بخشی واکسن Sinovac منتشر کرد و گفت که این اثر متوسط ​​ارزیابی شده است.

———

دهلی نو – هند کمتر از 40،000 مورد جدید روزانه ویروس کرونا برای چهارمین روز متوالی گزارش می کند ، زیرا انتظار می رود یک واکسن برای جمعیت عظیم آن معرفی شود.

با گزارش 35551 عفونت جدید ، کل موارد تأیید شده در هند در روز پنجشنبه بیش از 9.5 میلیون نفر بود. پرونده های یک روزه وی بیش از سه هفته زیر 50،000 است.

وزارت بهداشت همچنین 526 مورد مرگ را در 24 ساعت گذشته گزارش کرده است که در مجموع 138،648 مورد مرگ تایید شده در هند است.

پایتخت هند طی 24 ساعت گذشته 3944 مورد جدید را گزارش کرد که دارای درجه ای از مثبت اندکی در کمترین زمان دو ماهه 5٪ بود. وی همچنین 82 مورد مرگ دیگر را ثبت کرد.

هند توافق نامه خرید اولیه با تولید کننده واکسن ندارد.

موسسه سرم هند که آزمایش واکسن Oxford-AstraZeneca را انجام داده ، می گوید ظرف دو هفته درخواست تصویب اضطراری از مقامات هند را می دهد. این موسسه بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان است.

آزمایشگاه دکتر ردی در هند در حال آزمایش واکسن روسی Sputnik V است.

———

ملل متحد – نزدیک به 100 رهبر جهان و دهها وزیر قرار است در جلسه ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که روز پنجشنبه در مورد پاسخ COVID-19 و بهترین راه برای بهبودی از یک و نیم میلیون بیماری همه گیر انسانی آغاز می شود ، صحبت کنند. زندگی ، اقتصاد نابود شده در کشورهای ثروتمند و فقیر را نابود کرد.

Volkan Bozkir رئیس مجمع گفت که وقتی او جلسه را در ماه سپتامبر به عهده گرفت ، بهتر است یک جلسه سطح بالا در ماه ژوئن برگزار شود. با این حال ، او روز چهارشنبه گفت که این جلسه “لحظه ای تاریخی را فراهم می کند تا برای شکست COVID-19 دور هم جمع شویم”.

———

نیویورک – رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیش بینی می کند که این کشور در آستانه گذراندن “سخت ترین دوره در تاریخ سلامت عمومی ملت” است.

دکتر رابرت ردفیلد روز چهارشنبه در هنگام پخش وب توسط بنیاد اتاق بازرگانی آمریکا اظهار نظر کرد.

ردفیلد می گوید امواج اولیه بیماری COVID-19 در یک منطقه یا منطقه دیگر از کشور متمرکز شده است و کارمندان و تجهیزات بهداشتی می توانند از یک مکان به مکان دیگر برای مقابله با آن منتقل شوند. اما او می گوید ، اکنون همه مناطق کشور شاهد رشد عفونت ها و بیماری ها هستند.

به گفته ردفیلد: “واقعیت ماه های دسامبر است و ژانویه و فوریه دوران سختی خواهد بود. در واقع ، من معتقدم که این سخت ترین زمان در تاریخ سلامت عمومی این کشور خواهد بود. “

———

ساکرامنتو ، کالیفرنیا – کالیفرنیا بیش از 20،000 مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرده است که رکورد قبلی یک روزه 18350 ایالتی را به عنوان فرماندار گاوین نیوزوم – که بعد از لو رفتن خانواده اش در خانه قرنطینه شده بود – شکسته است ، در حال بررسی دستور اقامت جدید است. .

پس از موجی از اوایل تابستان که دور جدیدی از محدودیت ها را ایجاد کرد ، کالیفرنیا در اوت و سپتامبر سقوط کرد ، با محدودیت ایالت ، اجازه فعالیت بیشتر مشاغل ، از سرگیری خدمات مذهبی داخل سالن و بازگشایی بسیاری از مدارس را داد. برای آموزش کلاس.

اما موارد جدید در هفته های اخیر فوران کرده است. رکورد 8500 نفر در بیمارستانها هستند ، از جمله بیش از 2000 نفر در بخشهای مراقبت ویژه.

———

آتلانتا – رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، توصیه کمسیون تخصصی برای کارمندان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان را امضا کرد تا اولین کسی که واکسن ویروس کرونا را دریافت می کند ، در دسترس قرار گیرد.

تصمیم دکتر رابرت ردفیلد روز چهارشنبه در وب سایت CDC قرار گرفت.

متخصصان معتقدند وقتی واکسن در دسترس قرار گرفت ، دوزها در هفته ها و ماه های اول محدود می شود. این بدان معنی است که مقامات باید تصمیم بگیرند که آیا افراد خاصی باید اولویت داشته باشند یا خیر. پزشکان شوراهای فدرال را در مورد چگونگی تعیین اولویت ها کنترل می کنند.

روز سه شنبه ، کمیته مشاوره اقدامات ایمن سازی با رأی 13-1 رأی داد که اولین افرادی که واکسینه می شوند باید کارمندان بهداشت و بیماران در خانه های سالمندان ، بیمارستان های مراقبت های مزمن طولانی مدت و سایر مراکز مراقبت طولانی مدت در ایالات متحده باشند.

———

بوستون – ائتلافی از کالج ها و دانشگاه های آمریکایی از کنگره خواستار تصویب لایحه جدیدی برای کاهش ویروس کرونا با حداقل 120 میلیارد دلار برای آموزش عالی است و می گوید این بخش با بحران نسبت “تقریباً غیر قابل تصور” روبرو است.

در این نامه که به امضای هیأت آموزش آمریكا و 100 گروه دیگر رسیده ، گفته شده است كه خسارات مالی ناشی از همه گیری بسیار بدتر از حد انتظار مدارس است. دانشکده ها برای کاهش هزینه ها هزاران کارگر را اخراج کرده اند ، اما در این نامه گفته شده است که بدون کمک اضافی فدرال ، عملیات قطع ناپایدار خواهد بود.

کالج ها برای کمک به دانش آموزانی که برای پرداخت شهریه تلاش می کردند کمک مالی را افزایش می دادند و مدارس درآمد خود را از خوابگاه ها و غذاخوری های بسته از دست می دادند.

همچنین ثبت نام در میان همه گیری با کاهش 13 درصدی دانش آموزان سال اول در همه موسسات ایالات متحده کاهش یافت. همزمان بسیاری از کشورها بودجه آموزش عالی خود را کاهش داده اند.

———

آستین ، تگزاس – شهردار آستین ، تگزاس ، بخاطر تعطیلات خانوادگی خود در مکزیک در ماه نوامبر ، عذرخواهی کرد همزمان با اینکه به ساکنان گفت که بخاطر وخیم شدن ویروس کرونا در خانه بمانند.

استیو آدلر ، شهردار آستین روز چهارشنبه گفت که سفر وی به کابو سان لوکاس “یک نمونه بد” بود. این معذرت خواهی ساعاتی پس از آن صورت گرفت كه دولتمرد آمریكایی از آستین داستانی را در مورد تعطیلات منتشر كرد كه آدلر قبلاً هرگز به طور علنی به آن اشاره نكرده بود.

در مقطعی از سفر خود به مکزیک ، آدلر حتی ویدیویی را در فیس بوک منتشر کرد و به مردم در آستین گفت که اکنون “زمان آرامش نیست” و آنها را به ماندن در خانه ترغیب کرد.

این هفته ، تگزاس برای اولین بار از تابستان از 9000 بیمار بستری در بیمارستان COVID-19 پیشی گرفت.

شهردار از بلندپروازترین سیاستمداران کشور است که خواستار هوشیاری در هنگام شیوع بیماری همه گیر است.

———

تورنتو – وزیر بهداشت کانادا گفت که مقامات بهداشتی به زودی بررسی واکسن ویروس کرونا را که توسط Pfizer و BioNTech ساخته شده است ، به پایان می رسانند.

حزب حیدو وزیر بهداشت روز چهارشنبه تصمیم انگلستان برای اجازه دادن به واکسن را “دلگرم کننده” توصیف کرد.

دولت نخست وزیر جاستین ترودو از زمانی که ترودو هفته گذشته اعتراف کرد که سایر کشورهای واکسن تولید داخل احتمالاً ابتدا شهروندان خود را قبل از ارسال دوز به کانادا تلقیح می کنند ، با انتقاداتی روبرو شده است.

مشاور ارشد پزشکی بهداشت کانادا هفته گذشته گفت که چندین متقاضی واکسن در حال آزمایش هستند و اولین مورد ممکن است در ماه جاری تأیید شود. دکتر Supriya Sharma در تاریخ 26 نوامبر در یک جلسه توجیهی گفت که آژانس انتظار دارد همزمان با تنظیم کننده گان در ایالات متحده و اروپا تصویب کند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر