[ad_1]

برلین – در حالی که مقامات گزارش می دهند روزانه رکورد افزایش ویروس کرونا و مرگ و میرها را نشان می دهد خواستار اقدامات سختگیرانه انسداد در آلمان در حال افزایش است.

م Instituteسسه رابرت کوچ روز جمعه اعلام کرد که 16 کشور در این کشور 29،875 مورد جدید COVID-19 را گزارش کرده اند که رکورد قبلی روزانه 23679 مورد گزارش شده روز قبل را شکسته است.

تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس با 598 مورد افزایش یافته و در مجموع به 20970 نفر رسیده است. رکورد قبلی مرگ روزانه 590 مورد بود که روز چهارشنبه ثبت شده بود.

ایالت های آلمان مسئولیت اعمال و رفع محدودیت ها را بر عهده دارند و آنگلا مرکل ، صدراعظم ، در اوایل هفته جاری خواستار اقدام شد و گفت: “ما در یک مرحله حیاتی ، شاید سرنوشت ساز در مبارزه با همه گیر هستیم.”

رستوران ها ، بارها ، امکانات تفریحی و ورزشی در حال حاضر در آلمان بسته است و هتل ها به روی گردشگران بسته شده اند ، اما مدارس و مغازه های غیر ضروری همچنان باز هستند.

مرکل از دولت های ایالات متحده خواسته است که تعطیلی مدارس را قبل از کریسمس بررسی کنند و انتظار می رود به زودی با استانداران دیدار کند و اقدامات جدید احتمالی را بررسی کند.

چندین کشور قبلاً خود محدودیت های جدیدی را اعلام کرده اند. اخیراً ، بادن-وورتمبرگ روز جمعه گفت كه اقدامات توقیف كننده را در میان اقدامات دیگر ، حداقل در 10 ژانویه ، در میان تعداد فزاینده افزایش می دهد.

———

ویروس ویروس:

کارشناسان آمریکایی دور هم جمع می شوند تا تصمیم بگیرند که واکسن فایزر را تصویب کنند یا خیر. مشاوران سازمان غذا و دارو در حال بررسی دقیق اطلاعات این شرکت در مورد پرچم های قرمز یا حذف آنها هستند. در صورت تأیید ، عکسبرداری می تواند در طی چند روز برای کارمندان بهداشت و افراد در خانه های سالمندان آغاز شود.

قانون گذاران آمریكایی در تلاشند لایحه ای برای تخفیف COVID-19 تهیه كنند. این امر زمانی اتفاق می افتد که ادعاهای بیکاری در ایالات متحده در میان تجدید حیات ویروس به 853،000 رسید. بیش از 19 میلیون نفر به نوعی از مزایای بیکاری اعتماد می کنند و اگر کنگره به زودی اقدام نکند ، تقریباً نیمی از آن در مدت بیش از دو هفته این مزیت را از دست می دهند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی در حال گسترش استفاده از آزمایش های سریع است و صدها افسر پلیس و نیرو برای کمک به ردیابی تماس ها دارد زیرا بیشترین هجوم ویروس کرونا از روزهای ابتدایی همه گیر را کنترل می کند.

یون تائهو ، مقام ارشد وزارت بهداشت روز جمعه گفت که آزمایشات سریع آنتی ژن در اتاق های اورژانس ، بخش های مراقبت ویژه و بیمارستان ها در مناطق دور افتاده از روز دوشنبه تحت پوشش بیمه سلامت ملی قرار می گیرند و برای گیرندگان حدود 8000 بوی بد می گذارد (7 دلار) برای هر آزمون.

آنتی ژن و سایر اشکال آزمایش سریع بر اساس نمونه بزاق نیز در سایت های تعیین شده آزمایش ویروس کرونا در منطقه سئول در دسترس خواهد بود ، جایی که کارکنان به طور موقت آزمایشات رایگان را به هرکسی اعم از علائم یا دلایل واضح ارائه می دهند. مشکوک به عفونت است

یون گفت که این کشور همچنین بیش از 800 افسر پلیس ، سرباز و مقام دولتی را برای پشتیبانی از تلاش ها برای ردیابی تماس ها در مرکز پایتخت که در هفته های اخیر در مرکز احیای ویروس قرار دارد ، مستقر خواهد کرد.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره روز جمعه 689 مورد دیگر ویروس کرونا را گزارش کرد.

———

دهلی نو – هند طی 24 ساعت گذشته 29،398 مورد جدید ویروس کرونا ثبت کرده است که روند نزولی ادامه دارد. 31521 مورد جدید یک روز زودتر گزارش شده است.

پرونده های یک روزه بیش از یک ماه زیر مرز 50،000 باقی مانده است.

براساس گزارش وزارت بهداشت ، هند گزارش داده است كه در 24 ساعت گذشته 414 مورد مرگ و مير ديگر رخ داده است و كل تلفات را به 142186 نفر رسانده است. از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در هند ، تعداد ویروس های کرونا ویروس کرونا 9.7 میلیون مورد است که بعد از ایالات متحده دوم است.

———

کانبرا ، استرالیا – نخست وزیر استرالیا گفته است که دولت وی در تصویب واکسن ویروس کرونا ویروس فایزر عجله نخواهد کرد زیرا می خواهد استرالیایی ها به این محصول اعتماد کنند.

نخست وزیر اسکات موریسون روز جمعه گفت که استرالیا در موقعیت متفاوتی از انگلیس است که تصویب اضطراری را برای معرفی صادر کرده است و از ایالات متحده ، که تقریباً تایید نهایی استفاده از واکسن است.

موریسون می گوید که او می خواهد استرالیایی ها “اطمینان کامل داشته باشند که وقتی نمره گرفتند ، می توانند ضربه ببینند.

دولت انتظار دارد سازمان تنظیم مقررات استرالیا واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech را تا پایان ژانویه تصویب کند. انتظار می رود اکران استرالیا تا ماه مارس آغاز شود.

———

واشنگتن – یک هیئت مشاوره دولت ایالات متحده واکسن ویروس کرونا ویروس فایزر را تأیید کرده است ، این یک گام بزرگ برای یک کمپین واکسیناسیون حماسی است که می تواند سرانجام شیوع را شکست دهد.

انتظار می رود سازمان غذا و دارو توصیه های صادر شده از سوی مشاوران خبره خود را روز پنجشنبه دنبال کند.

این گروه نتیجه گرفتند که به نظر می رسد این شلیک در افراد ویروس کرونا در افراد 16 سال به بالا ایمن و موثر باشد.

انتظار می رود تصمیم نهایی FDA طی چند روز انجام شود. سپس به سمت کارمندان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان تیراندازی شد. انتظار نمی رود دسترسی گسترده به عموم مردم تا بهار باشد.

———

SANTA FE، NM – مقامات بهداشتی در نیومکزیکو دستوراتی صادر کرده اند که می تواند عملیات جزئی را محدود کند و برای جیره بندی سایر خدمات رسانه ای آماده شود زیرا ویروس کرونا ویروس منابع و کارکنان را در بیمارستان ها و واحدهای مراقبت های ویژه تحت فشار قرار می دهد.

یکی از دستورات وزارت بهداشت امور خارجه به بیمارستان ها و مراکز فوریت های پزشکی اجازه می دهد تا عملیات را محدود کنند. مورد دوم استانداردهای مسئولیت ارائه دهندگان مراقبت های پزشکی فوری را تغییر می دهد ، زیرا دولت برای اقدامات احتمالی تریاژ آماده می شود که ممکن است مراقبت از برخی افراد را محدود کند.

فرماندار میشل لوژان گریشام گفت این دستورات از روز جمعه اجرا می شوند و حداقل تا 4 ژانویه ادامه دارند.

———

کانبرا ، استرالیا – محققان استرالیایی می گویند که تولید واکسن ویروس کرونا را کنار گذاشته اند زیرا نتایج مثبت کاذب از آزمایش های اچ آی وی به دست می دهد.

در بیانیه ای روز جمعه گفته شد كه واكسن از دانشگاه كوئینزلند ، كه قرار است در مقر بیولوژیك دارویی CSL استرالیا در ملبورن تولید شود ، ایمن بوده و در طی آزمایشات اولیه “واكنش شدیدی” به ویروس دارد.

اما گفته می شود که محققان و دولت توافق کرده اند که به دلیل نتیجه مثبت کاذب برخی از آزمایشات HIV به دلیل پروتئین موجود در واکسن احتمالی ، بیش از این اقدام نکنند.

این یکی از پنج واکسن احتمالی بود که دولت استرالیا با توسعه دهندگان قرارداد منعقد کرده است.

———

شهر اوکلاهما – برخی از ساکنان اوکلاهما که به دلیل شیوع ویروس کرونا دستمزد خود را از دست داده اند ، هفته آینده 400 دلار از ایالت دریافت می کنند.

شلی زوموالت ، رئیس کمیسیون امنیت اشتغال در اوکلاهما روز پنجشنبه گفت که مبلغ پرداختی یکجا بیش از 120 هزار نفر در اوکلاهما خواهد بود.

زوموالت می گوید این آژانس از آژانس مدیریت اضطراری فدرال مجوز توزیع بودجه برای حمایت از دستمزد از دست رفته را به هرکسی که از هر نوع دادخواست 100 دلار غرامت دریافت کرده و تأیید می کند که اشتغال آنها تحت تأثیر بیماری همه گیر ویروس کرونا قرار گرفته است ، توزیع کرده است. در هفته 6 تا 12 سپتامبر.

———

TOPEKA ، می تواند. – کانزاس قصد ندارد اطلاعات شخصی در مورد ساکنان واکسن ویروس کرونا را به دولت فدرال ارسال کند ، اگرچه توافق نامه اشتراک داده ها را با CDC امضا کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت و محیط زیست کانزاس روز پنجشنبه در مقاله ای به آسوشیتدپرس گفت که او “مدتی پیش” توافق نامه استفاده از داده ها را با CDC امضا کرده است اما “هیچ اطلاعات شناسایی ارائه نمی کند”.

توافقنامه استاندارد CDC نیاز به جمع آوری اطلاعات مربوط به دریافت کنندگان واکسن ، از جمله نام ، آدرس و تولد فرد دارد. CDC می گوید که این اطلاعات به شما کمک می کند تا نحوه توزیع واکسن ها را کنترل کند ، ایمنی و اثر بخشی آنها را کنترل کند و سایت هایی را که زیر واکسیناسیون ندارند شناسایی کند.

رئیس اداره بهداشت ایالتی در اوایل این هفته گفت که مقامات کانزاس نگران هستند که با ارسال اطلاعات شخصی می توان افراد را از واکسیناسیون منصرف کرد.

———

قاهره – مصر اولین محموله واکسن ویروس کرونا را دریافت کرد که در امارات متحده عربی آزمایش شده و گفته می شود 86٪ موثر است.

محموله از غول دارویی دولتی چین Sinopharm روز پنجشنبه در فرودگاه بین المللی قاهره در امارات فرود آمد.

در بیانیه ای از وزارت بهداشت آمده است که دولت ابتدا کارکنان بهداشتی را واکسینه می کند ، به ویژه افرادی که با موارد COVID-19 سر و کار دارند.

مصر پرجمعیت ترین کشور در جهان عرب است و در هفته های اخیر در میان هشدارهای دولت در مورد موج دوم بیماری های همه گیر ، ویروس کرونا ویروس تایید شده افزایش یافته است. مصر 445 عفونت ویروس کرونا ویروس کرونا را که روز پنجشنبه تأیید شده و 22 مورد مرگ ناشی از COVID-19 گزارش کرد ، در مجموع 147،120 مورد ، با 6854 مورد مرگ رخ داد.

———

هاریسبورگ ، پنسیلوانیا – پنسیلوانیا ورزش مدارس و سایر فعالیتهای فوق برنامه را به حالت تعلیق درآورد ، دستور تعطیلی سالنهای ورزشی ، تئاترها و کازینوها را داد و در پاسخ به وخیم شدن بیماری همه گیر ، غذا خوردن در داخل را ممنوع کرد.

یک روز پس از گفتن پنسیلوانیا در مورد تشخیص خود از COVID-19 ، فرماندار تام ولف روز پنجشنبه محدودیت مورد انتظار را اعلام کرد. وی گفت كه هدف وی كاهش سرعت تسریع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام در بیمارستان است.

ولف در یک کنفرانس خبری مجازی گفت: “همه ما امیدوار بودیم که این اتفاق نیفتد ،” اما برای نجات جان مردم باید سرعت انتشار را کاهش دهیم.

محدودیت ها شامل محدودیت 10 نفره برای اجتماعات داخلی ، محدودیت 50 نفره برای اجتماعات فضای باز و محدودیت ظرفیت در فروشگاه های خرده فروشی است. آنها از شنبه اعمال می شوند و تا 4 ژانویه ادامه دارند.

———

تورنتو – پرجمعیت ترین استان کانادا از روز سه شنبه واکسیناسیون COVID-19 را در بیمارستان های تورنتو و اتاوا آغاز خواهد کرد.

نخست وزیر انتاریو داگ فورد گفت که انتظار می رود تعداد کمی از دوزها طی روزهای آینده به استان برسد.

تنظیم کننده بهداشت کانادا روز چهارشنبه واکسن تولید کننده داروی آمریکایی Pfizer و واکسن آلمانی BioNTech را تأیید کرد.

فورد می گوید کارکنان بهداشتی در خانه های مراقبت طولانی مدت و سایر مراکز پرخطر اولین کسانی هستند که واکسن ها را دریافت می کنند.

———

گرینویل ، اسکچین – مایک پنس ، معاون رئیس جمهور در حال سفر به کارولینای جنوبی است تا با رشد کشور در مورد واکسن ویروس کرونا صحبت کند.

پنس در حال میزگرد با فرماندار هنری مک مستر و رهبران محلی بر سر دو واکسن است که احتمالاً هر دو مورد هفته آینده تأیید FDA را دریافت خواهند کرد.

پنس می گوید که گروه کاری دولت در زمینه ویروس ها “در تولید این واکسن قصدی نکرده است.” ما نوار قرمز را کاهش داده ایم. “

مقامات بهداشت عمومی قصد دارند ابتدا واکسن ها را به کارمندان بهداشت و بیماران خانه سالمندان بدهند. مقامات فدرال امیدوارند که این واکسن تا پایان ماه ژوئن در دسترس عموم قرار گیرد.

کارولینای جنوبی به طور متوسط ​​تقریباً 2500 مورد جدید در روز دارد که حدود 600 مورد بیشتر از اوج تابستان است.

———

فرودگاه اوکلاهاما – فرودگاه تولسا اعلام کرد که ارائه آزمایش ویروس کرونا برای مسافران فعلی و اخیر را آغاز می کند.

هیئت مدیره فرودگاه در 4 ژانویه آزمایش در ترمینال فرودگاه را برای افرادی که در سه روز گذشته پرواز یا پرواز کرده اند تصویب کرد.

هزینه ها از 70 دلار برای آزمایش سریع آنتی ژن تا 185 دلار برای آزمایش تنفسی کامل متغیر است.

وزارت بهداشت وزارت امور خارجه گزارش داد كه روز پنجشنبه 2،460 مورد جدید ویروس و 35 مورد مرگ دیگر وجود دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر