[ad_1]

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی بیش از 500 مورد ویروس کرونا برای سومین روز متوالی گزارش کرده است ، میزان شیوع ویروس از بدترین موج شیوع در بهار نامرئی است.

504 مورد گزارش شده توسط کنترل و پیشگیری از بیماری کره ای در روز شنبه منجر به مجموع 33375 مورد ملی ، از جمله 522 مرگ شد.

حدود 330 مورد جدید مربوط به شهر پرجمعیت سئول است که حدود نیمی از 51 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند ، جایی که کارمندان بهداشت در تلاشند تا پخش مربوط به بیمارستان ها ، مدارس ، سونا ، سالن های ورزشی و واحدهای نظامی را متوقف کنند.

در سایر شهرهای بزرگ نیز عفونت گزارش شده است ، از جمله Daegu که مرکز شیوع قبلی این کشور در اواخر فوریه و مارس بود.

جهش اخیر در عفونت ها پس از آن بود که دولت برای حمایت از اقتصاد ضعیف محدودیت های فاصله اجتماعی را به کمترین میزان در ماه اکتبر کاهش داد و به مکان های پر خطر مانند کلوپ های شبانه و کافه های کارائوکه اجازه بازگشایی و بازگشت تماشاگران به این ورزش را داد.

مقامات برخی از محدودیت ها را در این هفته بازگردانند و در صورت تأخیر در انتقال ، ممکن است مجبور به محدودیت بیشتر در فعالیت های اقتصادی شوند.

———

آنچه شما باید درباره شیوع ویروس بدانید در اینجا آمده است:

– ویروس جمعیت نازک جمعه سیاه را حفظ می کند ، خریداران به صورت آنلاین تغییر می کنند

– لوس آنجلس با افزایش ویروس کرونا ، محدودیت های بیشتری اعمال می کند

– کالج های آمریکایی در حال بررسی پروتکل های ویروسی جدید برای بازگشت دانشجو هستند

– تولیدکنندگان درخت کریسمس ، که در سال های اخیر با افزایش علاقه به درختان مصنوعی روبرو شده اند ، می گویند تقاضا برای گیاهان همیشه سبز سبز واقعی و تازه بریده شده در این فصل زیاد است.

– دولت آلمان در حال آماده سازی برای معرفی یک برنامه ملی واکسیناسیون ویروس کرونا است ، زیرا این آخرین کشوری است که در روز جمعه به 1 میلیون مورد تایید شده رسیده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

اسپرینگفیلد ، ایلینوی – ایلینوی بیش از 12000 مرگ و میر ناشی از COVID-19 افزایش داده است ، در حالی که بیش از 700000 مورد برای عفونت ویروس کرونا بیشتر است.

طبق بررسی های انجام شده توسط آسوشیتدپرس ، 1000 مرگ آخر فقط در طی 9 روز ثبت شده است – مربوط به مرگبارترین دوره کشور قبل از همه گیری در اواخر آوریل و اوایل ماه مه.

پس از یک تابستان آرام ، ویروس در ماه اکتبر به شدت برمی گردد. در 17 روز گذشته تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا از 500،000 به 700،000 رسیده است.

———

شهر مکزیک – مکزیک گزارش داد که روزانه تعداد رکورد ویروس کرونا افزایش یافته و روزانه 12،081 مورد دیگر عفونت ثبت شده است.

وزارت بهداشت گفت که وضعیت “نگران کننده” است و گفت که در هفته گذشته عفونت ها در سراسر کشور بیش از 8 درصد افزایش یافته است.

بیشتر عفونت های تازه گزارش شده در هفته های گذشته رخ داده است ، اما نتایج آزمایش روز جمعه اعلام شد. این بیشترین افزایش در مکزیکو سیتی است ، جایی که هفته گذشته بیش از 34 درصد افزایش یافته است.

مقامات شهری آزمایشات پایتخت را افزایش داده اند ، از جمله استفاده از آزمایشات آنتی ژن ، و گفته اند که آزمایشات بیشتر می تواند این افزایش را توضیح دهد.

در بیشتر مناطق مکزیک فقط افرادی که علائم شدید دارند آزمایش می شوند که منجر به تعداد ناکافی عفونت می شود.

———

آتلانا – گروهی از مشاوران ایالات متحده روز سه شنبه ملاقات می کنند تا در مورد تأمین منابع اولیه واکسن COVID-19 پس از تأیید تأیید کنند.

متخصصان پیشنهاد می کنند ابتدا واکسن را به کارمندان مراقبت های بهداشتی بدهید. همچنین می توان اولویت بالایی را به کارگران صنایع بزرگ ، افراد با شرایط پزشکی خاص و افراد بالای 65 سال داد.

جلسه روز سه شنبه مربوط به کمیته مشورتی در مورد روشهای ایمن سازی است ، گروهی که توسط CDC ایجاد شده است. گروه متخصص توصیه می کند چه کسی و چه زمانی واکسینه شود – توصیه هایی که دولت تقریباً همیشه از آنها پیروی می کند.

Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech از FDA خواسته اند که اجازه استفاده اضطراری از نامزد خود برای واکسن COVID-19 را بدهد. بزودی انتظار می رود شرکت مدرن به دنبال واکسن وی و استفاده فوری از آن باشید.

———

لس آنجلس – شهرستان لس آنجلس در میان افزایش موارد ویروس کرونا در پرجمعیت ترین شهرستان این کشور ، از اسکان در خانه جدید خبر داد.

این دستور سه هفته ای از روز دوشنبه اجرا می شود. روز جمعه اعلام شد زیرا این شهرستان 24 مورد مرگ و میر جدید ناشی از COVID-19 و 4544 عفونت ویروسی جدید را تأیید کرد. نزدیک به 2000 نفر در این شهرستان بستری هستند.

این دستور به افراد توصیه می کند “تا آنجا که ممکن است” در خانه بمانند و هنگام بیرون رفتن از پوشش صورت استفاده کنند. ارتباط افراد با سایر افرادی که در خانه هایشان نیستند ، به صورت عمومی یا خصوصی ممنوع است. خدمات و اعتراضات کلیسایی به عنوان “حقوق محافظت شده با قانون اساسی” آزاد شده است.

مشاغل می توانند باز بمانند ، اما با ظرفیت محدود. سواحل ، مسیرها و پارکها نیز باز خواهند ماند.

———

میامی – کارلوس خیمنز نماینده منتخب کنگره از فلوریدا جنوبی آزمایش مثبتی برای ویروس کرونا دارد.

مبارزات انتخاباتی وی روز جمعه اعلام کرد که شهردار سابق شهرستان میامی-داد و همسرش لوردز روز پنجشنبه پس از تجربه علائم خفیف ، آزمایش COVID-19 مثبت بوده است.

آنها گفتند ، مطابق با دستورالعمل های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و توصیه های متخصصان پزشکی ، خود را در خانه جدا کردند.

خیمنز در بیانیه ای گفت: “من به طور كلی به عضویت در اعضای جدید ادامه می دهم و دفتر خود را برای خدمت به ساكنان منطقه 26 كنوانسیون فلوریدا از وستچستر تا كی وست آماده می كنم تا زمانی كه بتوانم برنامه عادی خود را از سر بگیرم.” “من بسیار ممنونم از همه متخصصان شگفت انگیز بهداشت و درمان که به طور خستگی ناپذیری وقف بیماران خود هستند.”

خیمنز از سال 2011 تا این ماه شهردار میامی-داد است. این جمهوریخواه در انتخابات عمومی 3 نوامبر در انتخابات کنگره خود پیروز شد و از 3 ژانویه منصوب می شود.

———

بروکسل – بلژیک برخی قوانین را محدود کرده است تا تجدید حیات ویروس کرونا را محدود کند ، اما در دیدارهای خانوادگی در کریسمس سختگیر است.

اکنون که تمام شاخص های ویروسی در حال کاهش است ، دولت روز جمعه گفت که فروشگاه های ناچیز می توانند تحت شرایط محدود هفته آینده افتتاح شوند. نخست وزیر الكساندر د كرو گفت كه علاوه بر داشتن ویروس ، همه باید اطمینان حاصل كنند كه تنهایی حمله نمی كند.

دی کرو گفت: “ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که مردم در طول کریسمس و سال نو تنها نیستند ، بنابراین در عصر 24 یا 25 دسامبر ، افراد منزوی که به تنهایی زندگی می کنند می توانند حداکثر دو نفر را به خانه خود دعوت کنند.” .

بلژیک که یکی از کشورهای متضرر در اروپا است ، بیش از 16000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا گزارش کرده است.

———

قانون ، می تواند. – سنت های تعطیلات به دلیل ویروس کرونا در کانزاس حفظ می شود ، که سانتا را مجبور می کند محکم در یک شهر روی زمین بماند و رژه ها را در جای دیگری تغییر شکل دهد.

در لارنس ، صدها نفر معمولاً روز جمعه پس از شکرگذاری ظاهر می شوند تا آتش نشانان از یک کامیون با نردبان برای نجات سانتا از بالای فروشگاه بزرگ ویور استفاده کنند.

اما این اتفاق امسال نمی افتد ، زیرا بیماری همه گیر بیمارستان ها را تحت فشار قرار می دهد.

به نقل از Lawrence Journal-World ، در عوض ، بابانوئل در سه شنبه اول دسامبر در بالای یک کامیون تزئین شده با گلدسته ، پوینستیا و مخروط های کاج ظاهر می شود.

بیمارستان لارنس مموریال این شهر اتاق های بیشتری را برای بیماران مبتلا به COVID-19 تغییر داده و 26 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در روز جمعه در آنجا درمان شدند.

———

SIOUX FALLS، SD – داكوتای جنوبی روز جمعه 39 مورد مرگ ناشی از COVID-19 را گزارش كرد و این امر دولت را به ثبت تعداد مرگ و میر بیشتر از ماههای دیگر در همه گیر همه بیماری فشار می آورد.

پس از اعلام وزارت بهداشت ، مرگ و میر ناشی از یک دوره دو روزه که در روز شکرگذاری انجام شد ، تعداد کل مرگ ناشی از COVID-19 888 نفر بود. تعداد کل مرگ و میرها از اوایل ماه نوامبر بیش از دو برابر شده است ، در این ماه 463 مورد گزارش شده است.

در حال حاضر میزان مرگ و میر این ایالت در حدود 100.7 مرگ در هر 100000 نفر است.

———

مینیاپولیس – وزارت بهداشت مینه سوتا گزارش داد که 101 مورد مرگ دیگر توسط COVID-19 وجود دارد ، برای اولین بار این ایالت از روز گذشته از ابتلا به همه گیری همه گیر ، از 100 مورد مرگ عبور کرده است.

وزارت بهداشت وزارت امور خارجه روز جمعه 5704 مورد جدید را گزارش کرد ، این ایالت از مارس تاکنون 3،476 مرگ و 295،001 مورد را گزارش کرده است.

بیش از 1800 بیمار در بیمارستان بستری شده اند ، از جمله بیش از 380 نفر تحت مراقبتهای ویژه هستند ، زیرا افزایش شدید موارد در ماه گذشته منجر به افزایش در بیمارستانها و مرگ و میرها شده است.

داده های منتشر شده در روز جمعه ، منعکس کننده داده های دریافت شده از بخش بهداشت از روز چهارشنبه است.

———

DES MOINES ، آیووا – آیووا گزارش می دهد که در روز گذشته 37 نفر بر اثر ویروس کرونا کشته شده اند.

وزارت بهداشت عمومی ایالت جمعه روز جمعه گفت که مرگ های اضافی در مجموع 2،349 نفر بوده است.

در 24 ساعت گذشته از صبح جمعه ، 1،266 مورد تایید شده جدید وجود دارد.

مدت هاست که آیووا بالاترین سطح آلودگی به ویروس کرونا را در کشور دارد ، اما در هفته گذشته این تعداد کمی بهبود یافته است.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir