[ad_1]

اسلام آباد – با توجه به نقض دستورالعمل استفاده از ماسک و جلوگیری از اجتماعات بزرگ مردمی ، پاکستان 59 مرگ دیگر و 2665 مورد جدید COVID-19 را روز یکشنبه گزارش داد.

تعداد کل کشور به 374173 مورد تأیید شده رسیده است. در میان کسانی که برای ویروس تحت درمان قرار گرفتند ، 1653 نفر بسیار مهم بودند.

روز شنبه ، ده ها هزار نفر در مراسم تشییع جنازه یک روحانی تندرو در شهر شرقی لاهور شرکت کردند و روز یکشنبه ، اتحاد احزاب مخالف در شهر پیشاور شمال غربی کشور تجمع کردند.

هر دو رویداد دستورالعمل های مرکز فرماندهی و عملیات ملی تحت حمایت ارتش را نادیده گرفتند ، بدنه ای که وظیفه کنترل شیوع ویروس ، افرادی را که ماسک دارند ، فاصله فیزیکی را حفظ می کنند و از اجتماعات بزرگ جلوگیری می کنند ، نادیده گرفت.

———

آنچه شما باید درباره شیوع ویروس بدانید در اینجا آمده است:

– FDA اجازه استفاده فوری از آنتی بادی مشتق شده از ترامپ را می دهد

– هنگام پرش موارد COVID-19 ، کالیفرنیا منع رفت و آمد در شب را معرفی می کند

– مرگ COVID-19 توسط روحانیون صربستان ، نگرانی در مورد ویروس را تأکید می کند

– بسیاری از قانون گذاران جمهوری خواه در کشورهایی که موارد ویروس کرونا افزایش یافته است ، الزام به ماسک زدن را حتی در پایتخت خودشان رد کرده اند.

– بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس قصد دارد طبق برنامه ریزی شده در تاریخ 2 دسامبر ، محاصره در سراسر انگلیس را پایان دهد و بازگشت به محدودیت های منطقه ای را اعلام کند ، زیرا آمارها نشان می دهد که عفونت های ویروس کرونا به ثبات رسیده است.

– پاپ فرانسیس از اقتصاددانان جوان ، کارآفرینان و رهبران مشاغل خواست تا الگوهای توسعه پسا همه گیر که شامل فقرا است را ترویج دهند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

پکن – مقامات در حال انجام آزمایش های گسترده و تعطیلی مدارس پس از اعلام سه مورد جدید تحویل داده شده توسط چین در 24 ساعت گذشته هستند – دو مورد در شمال استان مغولستان داخلی و دیگری در شانگهای.

شهر Manzhouli در مغولستان داخلی آزمایش روزانه همه ساکنان خود را برای COVID-19 آغاز می کند ، یک روز پس از کشف این دو مورد. این شهر کلاسها را متوقف کرد و امکانات عمومی را تعطیل کرد و به ساکنان گفت که برای ضیافت شام جمع نشوند.

مقامات محلی در شانگهای روز شنبه پس از آزمایش 15،416 نفر به دنبال موارد اخیر گزارش شده محلی ، پرونده دیگری را افتتاح کردند. این شهر مدارس خود را متوقف نمی کند ، اما امکانات خاصی مانند بیمارستان را قفل کرده است. همچنین همه ساکنان منطقه Pudong New District را آزمایش کرد.

پس از کشف پنج مورد در اوایل این هفته ، چین در حال انجام آزمایش های گسترده برای حداکثر 3 میلیون نفر در شمال شهر تیانجین است. تعداد کل موارد تایید شده در چین 86431 مورد است.

———

توکیو – وزارت بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد ، گزارش روزانه در مورد موارد گزارش شده COVID-19 در ژاپن برای چهارمین روز متوالی رکورد شکنی را ثبت کرد و 2،508 نفر را آلوده اعلام کرد.

تاکنون ، ژاپن کمتر از 2000 مورد مربوط به ویروس کرونا داشته است و از قربانیان کشورهای با آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری می کند. اما ترس از موج دیگری در حال افزایش است. مجموعه ای از انتقادات از جانب قانون گذاران مخالف و مردم آغاز شد و از دولت خواستند با توقف کمپین GoTo خود که سفر و شام را با تخفیف تبلیغ می کند ، خیلی کند عمل کند.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز شنبه این تصمیم را اعلام کرد. اما بسیاری از افراد قبلاً برای این آخر هفته سه روزه شکرگذاری در ژاپن رزرو سفر کرده بودند.

فرودگاه ها و رستوران ها شلوغ است. برخی می گفتند اگر هدف این بود که اقتصاد را در یک بیماری همه گیر نگه دارید ، دولت باید پیشنهاد می داد که هزینه لغو را پرداخت کند یا در عوض آزمایشات PCR بیشتری را انجام دهد. آموزشهای آنلاین بصورت آنلاین و به روش صحیح خوردن و آشامیدن در رستورانها هنگام استفاده از ماسک توزیع می شود.

———

ایل پاسو ، تگزاس – گارد ملی تگزاس تیمی متشکل از 36 نفر را به ال پاسو اعزام کرده است تا با تلفات COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا ، در سردخانه در منطقه مرزی کمک کنند.

در سراسر ایالت ، دپارتمان بهداشت تگزاس گزارش داد که بالاترین حد یک روزه 12597 مورد ویروس جدید ، تقریباً 20500 نفر از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کشته شده و بیش از 8200 مورد بستری در بیمارستان برای ویروس ها است.

شهردار الپاسو دی مارگو اواخر جمعه هنگام اعلام اعزام گفت: “ارتش تگزاس پرسنل مهمی را برای اجرای برنامه مدیریت مرگ در اختیار ما قرار می دهد و ما از ادامه حمایت آنها بسیار سپاسگزاریم.”

عامل همه گیری عامل 853 مورد مرگ در شهرستان الپاسو از جمله بیش از 300 مورد از ماه اکتبر است. زندانیان هزینه های انتقال اجساد را پرداخت می کنند و رهبران شهرستان ساعتی 27 دلار برای کارگران سردخانه پیشنهاد می دهند.

قاضی منطقه ریكاردو سامانیگو در نامه ای به فرماندار گرگ ابوت خواستار حمایت در حین ممنوعیت عبور از ساعت 22:00 تا 05:00 در منطقه شد كه سردخانه بیش از حد زیاد است. وی می نویسد که مطب پزشکی محلی گزارش داده است که 234 جسد در سردخانه اصلی و 9 سردخانه سیار نگهداری شده است.

———

ویلمینگتون ، دلاور – رئیس جمهور منتخب جو بایدن می گوید همه آمریکایی ها باید بتوانند در مراسم شیوع بیماری مذهبی شرکت کنند – به شرطی که این کار را با خیال راحت انجام دهند.

بایدن در پاسخ به س aال خبرنگار هنگام خروج از كلیسا شنبه شب در دلاور ، اظهاراتی ارائه داد.

به طور خاص ، از بایدن سال شد که آیا همه آمریکایی ها می توانند در یک بیماری همه گیر در مراسم مذهبی شرکت کنند؟

وی پاسخ داد: “بله ، بی خطر است.”

وی به س subsequentال بعدی در مورد اینکه آیا خدمات داخلی مجاز است ، پاسخ نداد.

برخی از خدمات کلیساهای خصوصی در آمریکا بسته می شوند زیرا رهبران ایالتی با تشدید بیماری همه گیر با اقدامات محافظتی برای فاصله اجتماعی روبرو می شوند.

———

پورتلند ، اورگن – Oregon برای دومین روز متوالی تعداد رکورد ویروس کرونا را گزارش می کند.

روز شنبه ، اداره بهداشت اورگان گفت که 1509 مورد تایید شده جدید از عفونت COVID-19 در همه استانها به جز چهار مورد از 36 شهرستان ایالت وجود دارد که بیشتر آنها در منطقه مترو پورتلند هستند.

از هفت مرگ و میر جدید گزارش شده در روز شنبه ، همه در 70 یا 80 سالگی بودند یا دارای یک بیماری اساسی بودند یا مشکوک بودند.

در حال حاضر ، شهرداری ایالتی 63،668 مورد تایید عفونت ویروس کرونا و 819 مورد مرگ دارد.

——

بالتیمور – بیش از 12 میلیون نفر در ایالات متحده از ابتدای شیوع همه گیر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

طبق تخمین های دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد کل موارد تأیید شده در این کشور در روز شنبه به 12.01 میلیون نفر رسید ، شش روز پس از آن که این تعداد به 11 میلیون نفر رسید.

تعداد موارد جدید در ایالات متحده هر روز به 200000 نفر نزدیک می شود ، کمتر از سه هفته از ابتدای رسیدن آنها به 100000 مورد گذشته است. رکورد 195542 مورد جدید در روز جمعه آخرین مورد در بالاترین اوج های روزانه است.

میزان مرگ در حال نزدیک شدن به ارقام وحشتناکی است که در بهار دیده می شود. هر روز تعداد کشته ها در ایالات متحده روز پنجشنبه بیش از 2000 نفر است ، این برای اولین بار از اوایل ماه مه است. روز جمعه 1887 مرگ گزارش شده است.

ایالات متحده با بیش از 255000 کشته جهان را رهبری می کند.

———

رم – ایتالیا روز شنبه 34767 مورد جدید را ثبت کرد ، حدود 2500 مورد کمتر از روز قبل.

دولت اخیراً بیشتر مناطق ایتالیا را تحت محدودیت های جدید قرار داده است ، از جمله ممنوعیت غذا خوردن در کافه ها و رستوران ها در مناطقی که سیستم بهداشت و درمان در معرض خطر فروپاشی است.

ایتالیا در مجموع 1.3 میلیون مورد تایید شده دارد. با 692 مورد مرگ دیگر ، قربانیان شناخته شده به 49261 نفر رسیدند.

———

TOPEKA ، می تواند. – کانزاس یک کمپین رسانه ای برای تشویق بیشتر ساکنان خود به ماسک زدن آغاز خواهد کرد.

این کارزار ماه ها پس از آن صورت گرفت که یک قانونگذار تحت کنترل جمهوری خواهان فرماندار دموکرات ، لورا کلی را وادار کرد که مقامات محلی محدودیت های همه گیری را تعیین کنند. کلی دو مأموریت برای ماسک زدن در ملا public عام را برای مردم صادر کرد ، از جمله یکی که از روز چهارشنبه به اجرا درآمد ، اما قانونی که در ژوئن تصویب شد به هر یک از 105 ایالت این ایالت اجازه داد دست از کار بکشند.

این ایالت برای کاهش ویروس کرونا برای تبلیغات تلویزیونی ، رادیویی ، چاپی و رسانه های اجتماعی ، 1.5 میلیون دلار از بودجه فدرال خود را اختصاص داده است ، ماسک هایی را که باید قبل از شکرگذاری آغاز شود و تا ژانویه یا بیشتر طول بکشد ، کاهش دهد.

کانزاس در طول هفت روز منتهی به جمعه به طور متوسط ​​روزانه 2718 نفر اضافه کرد ، در حالی که این ایالت به بیش از 134000 مورد تأیید شده رسیده است. بیش از 1400 مرگ تایید شده وجود دارد.

———

هاریسبورگ ، پنسیلوانیا – وزارت بهداشت پنسیلوانیا روز شنبه اعلام کرد که 3،152 نفر با ویروس کرونا بستری هستند که بیشترین آنها از ماه مه است.

در مجموع 661 بیمار ویروسی کرونا در بخش مراقبت های ویژه بودند. این بخش گفت ، روند میانگین متحرک 14 روزه بیماران بستری در هر روز تقریباً 1900 نفر از اواخر ماه سپتامبر افزایش یافته است.

مقامات مجدداً تأكید كردند كه بیشتر بیماران بستری و مرگ و میر در میان افراد 65 سال یا بالاتر اتفاق افتاده است.

———

نیویورک – زمین پیاده روی مرکز راکفلر به صورت محدود و به موقع برای تعطیلات افتتاح می شود.

بر اساس وب سایت مرکز راکفلر ، سرسره نمادین و غرق در مرکز شهر منهتن شنبه به عنوان بخشی از سنتی که به دهه 1930 برمی گردد ، از اسکیت بازان استقبال می کند. این پیست با ظرفیت کمتری کار می کند و مدت زمان اسکیت به 50 دقیقه محدود می شود. ماسک لازم است

———

واشنگتن – رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت پسر بزرگ وی ، دونالد ترامپ جونیور ، پس از ابتلا به ویروس کرونا ، “در قرنطینه” بسیار خوب عمل می کند.

سخنگوی ترامپ جوان می گوید او اوایل هفته جاری آزمایش مثبتی دریافت کرده است ، علائمی ندارد و قرنطینه شده و طبق دستورالعمل های پزشکی توصیه شده است.

رئیس جمهور ترامپ روز شنبه در توییتی نوشت که پسرش “خیلی خوب کار می کند”. ترامپ جونیور بعد از رئیس جمهور ، بانوی اول و پسرش بارون ، آخرین عضو خانواده رئیس جمهور است که به این ویروس آلوده شده است.

———

پیر ، داکوتای جنوبی – عفونت های ویروس کرونا ویرانگر داکوتای جنوبی است ، جایی که بیش از نیمی از آزمایش ها هفته ها مثبت بوده است.

کریستی نوئم ، فرماندار جمهوری خواه ، حکمی صادر نمی کند ، اما پیشنهاد می کند تجمعات کوچکتر “ممکن است امسال هوشمندانه تر باشد”.

برخی از فرمانداران ، که ماه ها انتقاد رئیس جمهور دونالد ترامپ از اقدامات کنترل ویروس کرونا را تکرار کرده اند ، اکنون عقب نشینی می کنند ، از جمله داگ بورگهام ، فرماندار داکوتای شمالی ، که اخیراً دستور استفاده از ماسک در سراسر کشور را صادر کرده است.

حاکمان جمهوری خواه و دموکرات در چندین ایالت میدوسترن با انتشار ویدئویی مشترک مردم را به گفتن “خانه شکرگذاری” و پوشیدن ماسک برای کند کردن شیوع ویروس تا زمان دسترسی گسترده واکسن دعوت کرده اند.

بیمارستان ها در بسیاری از ایالت ها فاقد تخت و پرستار هستند ، از جمله در ایالت هایی که فرمانداران تمایلی به اقدام ندارند.

“ما می دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. ما می دانیم که سه تا چهار هفته پس از شکرگذاری ، شاهد شیوع آن خواهیم بود. ”دکتر جورج بنیامین ، مدیر اجرایی انجمن بهداشت عمومی آمریکا گفت.

محققان CDC تخمین می زنند که حدود 40٪ افراد آلوده علائم واضحی ندارند ، اما هنوز هم می توانند ویروس را گسترش دهند.

ایالات متحده با 11/9 میلیون مورد و بیش از 254000 مورد مرگ در جهان پیشتاز است.

———

تالاهاسی ، فلوریدا – بازی بین شماره 4 کلمسون و ایالت فلوریدا ساعت ها قبل از شروع روز شنبه به تعویق افتاده است. کادر پزشکی در هر دو مدرسه نمی توانند توافق کنند که در میان بیماری همه گیر ، بازی در Tallahassee ، فلوریدا ایمن است. کنفرانس آتلانتیک این به تعویق انداختن را اعلام کرد ، اگرچه به طور دقیق مشخص نکرد که آیا مربوط به مشکلات ویروس کرونا است.

Trevor Lawrence ستاره خط حمله Clemson پس از مثبت بودن آزمایش ویروس کرونا ، دو بازی گذشته را از دست داده است. او قرار بود برای اولین بار از 24 اکتبر برگردد.

در این هفته از 62 مسابقه برنامه ریزی شده 18 تعویق انجام شد. این 81 امین تعویق در کل دانشکده فوتبال در این فصل است. این اولین تعویق در روز بازی در نظر گرفته می شود.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر