[ad_1]

توکیو – ژاپن کمپین GoTo مورد حمایت دولت خود را برای تشویق سفر و شام کوچک می کند ، زیرا تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا برای روز سوم در روز شنبه یعنی 2418 به یک رکورد رسید.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا تصمیم هیئت دولت در مورد اقدامات برای شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد.

وی با تأکید بر نیاز به “احتیاط شدید” گفت که تخفیف سفر کمپین دیگر در مناطق آسیب دیده اعمال نخواهد شد و تخفیف در وعده های غذایی به طور موقت پایان می یابد.

ژاپن هرگز محاصره کامل نداشته است. تاکنون کمتر از 2000 مورد مربوط به ویروس کرونا وجود داشته است. اما نگرانی در مورد جهش عفونت ها در آخر هفته سه روزه افزایش می یابد. دوشنبه روز کارگر ، یک تعطیل ملی است.

———

آنچه شما باید درباره شیوع ویروس بدانید در اینجا آمده است:

– مرگ و میر روزانه ناشی از COVID-19 در ایالات متحده به بالاترین حد از ماه مه رسیده است

– Pfizer ، BioNTech به دنبال استفاده فوری از عکس های COVID-19 در ایالات متحده است

– مکزیک در صدر 100،000 مرگ ناشی از COVID-19 ، چهارمین کشور برای انجام این کار است

– علی رغم هشدارهای مقامات بهداشت فدرال مبنی بر اینکه تجمع می تواند موجی از ویروس کرونا را تشدید کند که فرمانداران جمهوری اسلامی در حال حاضر از کنترل خارج می شوند ، فرمانداران جمهوریخواه در برخی از ایالت های به شدت متضرر از درخواست خانواده ها برای محدود کردن جشن شکرگذاری امتناع ورزیده اند.

– پس از آنکه روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که اولین گروه دارای نقص است و هرگز استفاده نشده است ، نمایندگان مریلند در حال تجدید انتقاد از فرمان لاری هوگان ، فرماندار برای نیم میلیون آزمایش COVID-19 از کره جنوبی هستند.

– مشاغل شهرستان لس آنجلس در تلاش برای بهبودی از بیماری همه گیر ویروس کرونا با محدودیت های جدید و احتمال توقف افق روبرو هستند

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

دهلی نو – هند 46232 مورد تایید شده جدید ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته گزارش کرده است ، وضعیت به خصوص در دهلی نو نگران کننده است.

واحدهای مراقبت های ویژه و سوزاندن اصلی در پایتخت نزدیک به ظرفیت است و مقامات بهداشتی این هفته دریافتند که شیوع عفونت در بازارها بسیار بیشتر از حد انتظار است. در هفته های اخیر ، این شهر به طور متوسط ​​هر روز 6،700 مورد را به خود اضافه کرده است.

دو هفته آینده از فصل پس از جشنواره ، از جمله جشن های دیوالی ، در تعیین راهی که ویروس طی می کند مهم خواهد بود. وزارت بهداشت همچنین در 24 ساعت گذشته 564 مورد مرگ را در روز شنبه ثبت کرد که در مجموع 132 هزار و 726 مورد فوت شده است.

اگرچه به نظر می رسد سرعت موارد جدید در 1.3 میلیارد کشور در حال کند شدن است ، اما کارشناسان هشدار داده اند که آمارهای رسمی می تواند امید کاذب داشته باشد ، زیرا بسیاری از عفونت ها کشف نشده است.

دو ایالت مادیا پرادش و گجرات از روز شنبه حداقل در هشت شهر منع رفت و آمد شبانه را اعلام کرده اند. ایالت راجستان در شمال نیز محدودیت هایی را برای تجمع بیش از چهار نفر در شب اعمال کرد.

———

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی 386 مورد جدید ویروس کرونا را احیا کرده است که می تواند مقامات را مجبور کند بعد از تخفیف در ماه اکتبر برای تقویت اقتصاد متزلزل ، محدودیت های فاصله اجتماعی بیشتری را اعمال کنند.

داده های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره ای در روز شنبه منجر به حجم موارد ملی تا 30403 مورد از جمله 503 مورد مرگ شد.

بیش از 270 مورد جدید مربوط به شهر پرجمعیت سئول است ، جایی که کارمندان بهداشت در تلاشند تا انتقال به مدارس ، آکادمی های خصوصی آموزش و پرورش و م institutionsسسات مذهبی را دنبال کنند.

در سایر شهرهای بزرگ از جمله بوسان ، داژئون ، گوانگجو و آسان نیز عفونت گزارش شده است.

کره جنوبی تاکنون موفق شده است بدون محاصره عمده ، بر اپیدمی COVID-19 خود غلبه کند و در عوض به یک کارزار تهاجمی برای آزمایش و قرنطینه و ماسک زدن متکی باشد.

مقامات اقدامات فاصله را در ماه اکتبر به کمترین میزان خود رساندند و اجازه دادند مکان های پر خطر مانند کلوپ های شبانه و کافه های کارائوکه مجدداً باز شوند و علاقه مندان به ورزش های حرفه ای بازگردند.

اما انجمن بیماریهای عفونی کره روز جمعه گفت که اگر اقدامات فاصله اجتماعی به طور مثر تقویت نشود ، این کشور می تواند بیش از 1000 عفونت جدید در روز را به مدت یک یا دو هفته گزارش کند.

———

المپیک ، واشنگتن – جی اینسلی ، فرماندار واشنگتن ، روز جمعه از اعطای 135 میلیون دلار کمک وام برای کمک به مشاغل و کارگران در اثر آسیب های محدودی که اواسط ماه دسامبر اعمال کرد ، خبر داد.

Inslee گفت مشاغل قادر خواهند بود برای کمک به کاهش تأثیر محدودیت هایی که از این هفته به اجرا درآمدند ، از جمله تعطیلی سالن های ورزشی و سالن های ورزشی ، سالن های بولینگ و سینما ، و نیاز به رستوران ها و بارها درخواست کمک کنند. محدود به سرویس و شام در فضای باز.

این بسته اقتصادی همچنین شامل 20 میلیون دلار کمک اجاره ای و 15 میلیون دلار کمک هزینه برای افراد کم درآمد است. تمام بودجه بخشی از بودجه شیوع ویروس کرونا ویروس فدرال است که بین ایالت ها توزیع می شود.

———

کاسپر ، وایو – فرماندار وایومینگ ، مارک گوردون ، محدودیت های جدیدی را در اجتماعات عمومی داخل و خارج اعلام کرده است. اما با افزایش ویروس های کرونا در سراسر کشور ، این یک وظیفه در سطح کشور را برآورده نکرده است.

فرماندار جمهوری خواه و افسر بهداشت ایالت ، دکتر الکسیا هریست روز پنجشنبه گفت که اجتماعات عمومی به 25 نفر یا کمتر بدون محدودیت محدود می شود. اجتماعات داخل سالن به ظرفیت 25٪ و اجتماعات در فضای باز به 50٪ محدود می شود.

دستور جدید از 24 نوامبر اجرایی می شود. حکم ایالتی برای ماسک تأیید نشده است ، اگرچه تقریباً همه مقامات بهداشت شهرستان خواستار استفاده از آن هستند ، زیرا در هفته های اخیر موارد ویروس ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میرها به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

———

آستین ، تگزاس – تگزاس برای اولین بار از زمان موج مرگبار تابستان از 8000 بیمار ویروسی کرونا در بیمارستان عبور کرده است و پزشکان درخواست های خود را برای عدم برگزاری جلسات شکرگذاری تشدید می کنند.

تگزاس در روز جمعه بیش از 11700 مورد جدید گزارش کرد که دوباره به بالاترین رکورد نزدیک می شود. گرگ آبوت ، فرماندار جمهوری خواه ، این تعلیق را رد کرد و گفت: شهرها و شهرستان ها باید محدودیت هایی را برای کتاب های موجود اعمال کنند ، از جمله محدودیت های شغلی و صفحات.

هم اکنون پزشکان و پرستاران برای مقابله با تعداد فزاینده موارد ، انجمن بیمارستان تگزاس از خانواده ها خواسته است تا گردهمایی های تعطیل را “بسیار کوچک” نگه دارند. این گروه می گوید کارکنان “خسته و از نظر عاطفی خسته شده اند” و نگران سلامتی خانواده های خود هستند.

———

نیویورک – سناتور سابق آمریكا ، آلفونس د آماتو با بیماری COVID-19 در بیمارستان بستری شده است.

روزنامه نیویورک پست روز جمعه گزارش داد که جمهوریخواه نیویورک در بیمارستانی در لانگ آیلند تحت معالجه است.

این پیرمرد 83 ساله در مصاحبه تلفنی گفت: “من ضعیف هستم اما احساس خوبی دارم.” او گفت که کمی تب و گرفتگی دارد.

داماتو گفت که اواخر هفته گذشته احساس ناراحتی کرده و نمی داند در کجا در معرض ویروس قرار گرفته است. وی گفت که بیشتر از خانه کار می کند ، جایی که تنها زندگی می کند.

د آماتو از سال 1981 تا 1999 به عنوان یکی از سناتورهای ایالتی در کنگره خدمت می کرد.

———

لوییزویل ، کنتاکی – به دلیل اعمال محدودیت های جدید با هدف کاهش سرعت گسترش ویروس ، کنتاکی روز جمعه 3،825 مورد تایید شده ویروس کرونا و 20 مورد مرگ دیگر مربوط به ویروس را گزارش کرد.

“به یاد داشته باشید ، تصمیمات شما تعیین کننده تعداد زندگی یا مرگ افراد خواهد بود. بخش خود را انجام دهید. “، اندی بشیر ، فرماندار ، از كنتاكی خواست كه شرایط جدید را دنبال كند.

از روز جمعه ، اجتماعات خصوصی در محیط داخلی به دو خانوار با حداکثر هشت نفر محدود می شود. برای تقریباً سه هفته ، بارها و رستوران ها باید مراکز غذاخوری داخلی را تعطیل کنند ، اگرچه آنها مجاز به ادامه خدمات کنار جاده ، تحویل و غذاخوری در فضای باز هستند.

ظرفیت این رویداد به 25 نفر محدود می شود. ظرفیت سالن ورزشی به 33 درصد کاهش یافته و کلاسهای گروهی ، تمرینات تیمی و مسابقات ممنوع است. بشیر همچنین نمازخانه ها را به پرهیز از خدمات شخصی تشویق می کند.

———

دیتروا – یک قاضی روز جمعه از لغو ممنوعیت سه هفته ای غذا خوردن در محیط داخلی در میشیگان ، یکی از آخرین محدودیت های ویروس کرونا ، که توسط دولت فرماندار گرچن ویتمر اعمال شد ، خودداری کرد.

در همین حال ، وزارت بهداشت امور خارجه گزارش بیشترین میزان تایید شده روزانه COVID-19 ، 9777 و 53 مورد مرگ اضافی را با ادامه رشد ویروس گزارش داد.

پاول مالونی ، قاضی منطقه ایالات متحده در كالامازو در حكم خود گفت كه دستور لغو ممنوعیت غذا خوردن در محیط داخلی مناسب نخواهد بود ، به ویژه هنگامی كه ایالت نتوانسته است به دادخواست پاسخ دهد.

انجمن رستوران ها و اقامتگاه های میشیگان ، که هزاران عضو دارد ، شکایت کرده است تا تلاش برای لغو ممنوعیت غذا خوردن در خانه را که از روز چهارشنبه آغاز شده ، لغو کند. این گروه گفت که رستوران ها می توانند بدون جلوگیری از توقف مشتری ، اقدامات بیشتری برای کاهش خطر ویروس کرونا انجام دهند.

این گروه اظهار داشت که در مقایسه با سایر شرکت ها با اعضای آن رفتار ناعادلانه ای صورت گرفته است. با این حال قاضی تکان نخورد.

“افرادی که از مشاغلی که باز می ماند حمایت می کنند ، می توانند – و باید – هنگام پوشاندن صورت ، این کار را انجام دهند. … مالونی گفت: “در مقابل ، مردم نمی توانند هنگام خوردن ماسک ، غذا بخورند و بنوشند.”

مالونی جلسه دادرسی بعدی را برای 30 نوامبر ، نزدیک به دو هفته پس از سه هفته تحریم تعیین کرده است.

———

TOPEKA ، می تواند. – کانزاس در حالی که ایالت به پایان توزیع بودجه فدرال برای تسکین ویروس کرونا نزدیک است ، سالن های سینما را در بین مشاغل برای کمک به کار می برد.

رهبران قانونگذاری روز جمعه پیشنهادی را از طرف دفتر بازسازی همه گیر به فرماندار لورا کلی برای اختصاص 38.5 میلیون دلار بودجه کمک فدرال امضا کردند. این ایالت 1.25 میلیارد دلار دریافت کرده و باید دلارها را تا پایان سال هزینه کند.

این پیشنهاد خواستار تخصیص 20 میلیون دلار برای كمك به شركتهایی است كه به دلیل محدودیتهای اعمال شده در طی بیماری همه گیر ویروس كرونا و 18.5 میلیون دلار برای بهداشت عمومی در تلاش هستند.

بودجه این تجارت شامل 5 میلیون دلار به طور خاص برای سالن های سینما است که با 10 هزار دلار در هر صفحه توزیع می شود. رئیس کمیته بودجه تروی ویماستر ، جمهوری خواه اهل بونکر هیل ، در جلسه نمایندگان مجلس با کلی اطمینان داد که تئاترهای یک یا دو صفحه در شهرهای کوچک واجد شرایط هستند.

———

اسکوپیه ، مقدونیه شمالی – مقدونیه شمالی اولین حالت اضطراری ملی خود را اعلام کرده است و به مقامات اجازه می دهد تا با آسانی از نیروهای مسلح و همچنین منابع خصوصی برای مبارزه با بیماری همه گیر استفاده کنند.

این دستور 30 ​​روزه ، اولین سفارش از زمان استقلال کشور بالکان در سال 1991 ، از روز شنبه اعمال می شود و با رسیدن ظرفیت درمان COVID-19 به حداکثر مجاز خود اعمال می شود.

ارتش برای کمک به مقامات غیرنظامی در انتقال بیماران و ساخت بیمارستان های صحرایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محدودیت های اعمال شده توسط دولت تاکنون نتوانسته است از افزایش نرخ عفونت جلوگیری کند. در مجموع 1462 نفر از حدود 2 میلیون نفر در این کشور محصور در خشکی جان خود را از دست داده اند – از این تعداد 39 مرگ در 24 ساعت گذشته ثبت شده و حدود 20،000 مورد هنوز فعال است.

———

TORONTO – بزرگترین شهر کانادا به محاصره بازگشت.

استان انتاریو روز جمعه تورنتو را اعلام کرد و منطقه پیل اطراف آن روز دوشنبه به نتیجه می رسد.

نخست وزیر داگ فورد و مقامات بهداشت گفتند که آنها اجازه نمی دهند رویدادهای سازمان یافته یا اجتماعات اجتماعی در داخل منزل انجام شود ، مگر برای اعضای یک خانواده. رستوران ها و بارها فقط امکان تحویل و تحویل را دارند. خرده فروشی فقط برای چیدن محموله ها یا تحویل باز خواهد بود ، به جز فروشگاه های بزرگ جعبه.

اقدامات شدیدتر در حال انجام است زیرا انتاریو روز جمعه 1418 مورد جدید COVID-19 را گزارش كرد ، از جمله 393 مورد در تورنتو و 400 مورد جدید در منطقه پیل.

دکتر ارشد پزشکی انتاریو ، دکتر دیوید ویلیامز ، می گوید انتاریو منحنی اپیدمی را قبلاً تسطیح کرده است و اطمینان دارد که این کار می تواند دوباره انجام شود.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر