خبرنگار عکاسی در آخرین اعتراض سقط جنین در لهستان بازداشت شد


پلیس در حالی که اعتراضات ضد سقط جنین دوباره در ورشو و سایر نقاط لهستان برافروخته شد ، چندین نفر از جمله یک خبرنگار عکاسی را بازداشت کرد.

وارساوو ، لهستان – همزمان با اعتراض مجدد زنان به سقط جنین در روز دوشنبه در ورشو و سایر نقاط لهستان ، پلیس چندین نفر از جمله یک خبرنگار عکاسی را بازداشت کرد.

از زمان صدور حکم دادگاه قانون اساسی این کشور در 22 اکتبر ، اعتراضات سازمان یافته توسط گروه اعتصاب زنان به طور منظم در حال برگزاری است و قانون سقط جنین را که قبلاً یکی از محدودترین موارد در اروپا بود ، تشدید کرد.

زنان و بسیاری دیگر با عصبانیت نسبت به حرکتی که به گفته آنها آزادی اساسی را از آنها سلب کرده واکنش نشان دادند. آنها با خطر عفونت مخالف هستند و ممنوعیت تجمع در طی همه گیری ویروس کرونا برای پیوستن به تظاهرات صدها هزار نفر را در سراسر کشور با 38 میلیون نفر جذب کرده است.

این اعتراضات شامل شکایتهای دیگری هم علیه کلیسای کاتولیک با نفوذ و هم حزب حاکم محافظه کار از جمله بازداشت افراد شرکت کننده در تظاهرات بود.

معترضین روز دوشنبه در ورشو ترافیک را مسدود کردند ، در حالی که دیگران در همبستگی با معلمان که به دلیل حمایت از اعتراضات زنان توسط اقدامات مالی و انضباطی وزیر آموزش و پرورش تهدید شده بودند ، در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

چندین نفر با دستبند به دروازه وزارتخانه بسته شدند و یک بنر بزرگ با عنوان “سقط جنین رایگان و آموزش رایگان” نصب شد.

بلافاصله پس از آغاز اعتراض ، پلیس وارد شد و افراد ، از جمله روزنامه نگار عگاتا گرزیبوفسکا ، را با زور از آنجا خارج کرد.

مأموران او را ربودند در حالی که روزنامه نگاران دیگر با فریاد روزنامه نگاری وی خواستار توقف شدند. سپس گروهی در مقابل مرکز پلیس در مرکز ورشو جمع شدند ، جایی که وی در حالی که منتظر آزادی او بودند برای اعتراض به آنجا منتقل شد.

این اولین پرونده بازداشت خبرنگار در ماه اعتراضات بود.

خانمی که به دروازه وزارت آموزش و پرورش گیر کرده بود و پلیس حدود یک ساعت کار کرد تا آن را خنثی کند و سپس او را با آمبولانس منتقل کردند.

پلیس ورشو با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آنها به معترضین پیامی ارسال کرده اند که رفتار قانونی داشته باشند ، اما “در رابطه با افرادی که از دستورات پیروی نمی کنند ، مأموران از نیروی فیزیکی استفاده می کنند.”

با ادامه اعتراضات گسترده ، دولت تاکنون نتوانسته است گام قانونی لازم برای عملی شدن تصمیم سقط را بردارد.

.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*