[ad_1]

خواهر با نفوذ رهبر کره شمالی کیم جونگ اون وزیر خارجه کره جنوبی را رد کرد تا ادعای شمال مبنی بر نداشتن ویروس کرونا را زیر سوال ببرد و درباره عواقب احتمالی اظهار نظر هشدار داد.

خواهر کیم یو-یونگ رهبر کره شمالی در بیانیه ای به رسانه های دولتی پاسخ داد.

وی گفت: “از سخنان بی پروای او ، بدون در نظر گرفتن عواقب ، می توان فهمید كه او بیش از حد مشتاق ادامه سرد كردن روابط منجمد بین کره شمالی و جنوبی است.”

“قصد واقعی او کاملاً واضح است. کیم گفت: “ما هرگز سخنان او را فراموش نخواهیم کرد و ممکن است مجبور شود هزینه زیادی را برای آن بپردازد.”

این اظهارات نشان می دهد که کره شمالی نسبت به آنچه تلاش خارجی برای خدشه دار کردن چهره خود به عنوان محافظت در برابر عواقب همه گیر و اقتصادی می داند ، حساس است.

علیرغم اتهامات مربوط به ویروس صفر ، رسانه های دولتی کره شمالی بارها گفته اند که یک مبارزه ضد اپیدمی “حداکثر اضطراری” وجود دارد که در آن مرزهای بین المللی خود را بسته ، دیپلمات ها را به پرواز درآورده و ساکنان را با علائم مشکوک منزوی می کند.

بسته شدن مرزهای شمال با چین ، که بزرگترین شریک تجاری آن است ، در حال نابودی یک اقتصاد شکننده است. شمال اعتراف کرده است که با “بحران های متعدد” بر سر بیماری همه گیر ، مجموعه ای از بلایای طبیعی در تابستان گذشته و تحریم های جاری آمریکا برای برنامه هسته ای خود روبرو شده است.

وزیر امور خارجه کره جنوبی روز شنبه در یک جلسه در بحرین گفت که همه گیری “باعث شده کره شمالی بیشتر کره شمالی شود – یک روند تصمیم گیری بسته تر ، بسیار از بالا به پایین که در مورد اقدامات آنها برای مقابله با بحث بسیار کمی وجود دارد کووید -19. “

کانگ گفت: “آنها هنوز هم می گویند هیچ موردی وجود ندارد که باورش سخت باشد.” “بنابراین ، همه نشانه ها نشان می دهد که رژیم به شدت متمرکز بر کنترل بیماری است ، که آنها می گویند وجود ندارد.”

همچنین این هفته ، استیون بیگان ، معاون وزیر خارجه ایالات متحده برای گفتگو در مورد کره شمالی و سایر موضوعات در سئول به سر می برد.

آژانس جاسوسی کره جنوبی اخیراً به نمایندگان مجلس گفته است که کیم جونگ اون به دیپلمات های خارجی دستور داده است از هرگونه اقدامی که می تواند واشنگتن را تحریک کند خودداری کنند ، زیرا او نگران رویکرد جدید پیش بینی شده رئیس جمهور منتخب جو بایدن به کره شمالی است.

برخی از ناظران می گویند کره شمالی هنوز هم می تواند اقدامی تحریک آمیز برای جلب توجه بایدن و ایجاد نیاز به شروع مجدد گفتگوهای هسته ای متوقف شده که در آن می تواند امتیازاتی کسب کند ، انجام دهد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر