[ad_1]

این به این دلیل است که یکی از شرکت کنندگان اصلی در مسابقه واکسن ، BioNTech ، یک شرکت آلمانی است که به همراه غول دارویی ایالات متحده Pfizer تجربه ای را ایجاد کرده اند که می گوید در آزمایشات 96٪ موثر است ، اما با یک مانع کوچک همراه است: لازم است برای تحویل و نگهداری تا منفی 70 درجه سانتیگراد (منفی 94 درجه فارنهایت) سرد می شود.

تأمین چنین دما ، حتی سردتر از زمستان قطب جنوب ، تنها یکی از چالش های بسیاری است که کشورها در تلاش برای ایمن سازی جمعیت خود با آن روبرو هستند.

آلمان از قدرت بازار همراه با عضویت در اتحادیه اروپا بهره می برد. کمیته اجرایی بلوک 27 کشور – به سرپرستی اورسولا فون در لاین ، وزیر دفاع پیشین آلمان – پیشگام گفتگو با تولیدکنندگان واکسن بوده و تاکنون بیش از یک میلیارد دوز سفارش داده است.

مقامات آلمانی می گویند این کشور امیدوار است تا 300 میلیون دوز سفارش اتحادیه اروپا و معاملات دوجانبه با سه تولید کننده آلمانی از جمله BioNTech و CureVac ، یک شرکت مستقر در توبینگن را تأمین کند که می گوید واکسن آن را می توان در فواصل منظم ذخیره کرد. درجه حرارت در یخچال تا سه ماه. با این حال ، آزمایشات آن تا حد Pfizer / BioNTech و دیگران نیست.

نحوه دقیق تزریق واکسن به بیماران از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. در آلمان ، دولت فدرال این وظیفه را به 16 استان خود محول کرده است که اکنون در حال ساخت مراکز واکسیناسیون بزرگ هستند.

ایالت شهر برلین از آلبراخت بروم ، کهنه سرباز مدیریت فاجعه تشکیل شده است. بعداً ، رئیس پیشین آتش نشانی در برلین ریاست سازمان حمایت مدنی فدرال آلمان THW را بر عهده گرفت و در آنجا به سازماندهی عملیات امداد رسانی در برابر سیل ، طوفان و زلزله در سراسر جهان کمک کرد.

این پیرمرد 67 ساله اکنون ساخت شش مرکز واکسن در برلین را در یک مرکز کنگره ، دو فرودگاه سابق ، یک زمین یخ ، سالن کنسرت و مسیر دوچرخه سواری داخلی هماهنگ می کند.

مقامات می خواهند آمادگی لازم را برای واکسیناسیون بیش از 3000 نفر در روز در هر مکان تا اواسط دسامبر داشته باشند. فقط با چند دقیقه انجام هر بار شلیک و مراقبت برای به حداقل رساندن تعداد افراد در هر مرکز ، بروم و همکارانش یک سیستم جریان یک طرفه مانند سیستم فروشگاه های بزرگ مانند شرکت مبلمان Ikea ایجاد کردند.

هر سایت توسط یک گروه کمک پزشکی مانند صلیب سرخ با داوطلبانی اداره خواهد شد که به ثبت نام و هدایت افراد از طریق سایت کمک می کنند.

در سایر نقاط ، مرحله اول واکسیناسیون در برلین احتمالاً به ایمن سازی کارگران بهداشتی و گروه های آسیب پذیر مانند افراد مسن و کسانی که بیماری های مزمن دارند ، متمرکز خواهد بود. حدود 20،000 نفر هر روز واکسینه می شوند که در طی سه هفته برای تقویت کننده برمی گردند.

در ابتدا ، تقاضا احتمالاً بیش از میزان عرضه خواهد بود ، اما با واکسن های بیشتر در بازار ، این تغییر خواهد کرد.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه در پارلمان گفت: “ما امیدواریم که مصوبات در زمینه واکسیناسیون خیلی زود صادر شود.” “این بلافاصله مشکل را حل نمی کند ، اما یک چراغ در انتهای تونل وجود دارد.”

بروم اظهار داشت که انتظار دارد چهار پنجم واکسن های موجود در ابتدا به خنک کننده بسیار کم نیاز داشته باشند. این بدان معناست که هر مرکز به داروخانه ای نیاز دارد که هم نگهداری و هم ذوب واکسن ها را مراقبت کند.

در انتهای دیگر کشور در توتلینگن ، Binder GmbH ، یکی از صدها تولید کننده تجهیزات پزشکی در شهر ، برخی با سابقه از قرن نوزدهم ، شاهد افزایش تقاضا برای فریزرها هستند.

پیتر ویمر ، رئیس نوآوری شرکت می گوید ، با هزینه 13000-15،000 یورو (15500-17،900 دلار) ، هر دستگاه می تواند ده ها هزار ویال واکسن را در دمای مطلوب پشتیبانی کند.

وی به AP گفت: “این همه روشن و خاموش است.” تمام آنچه شما نیاز دارید یک پریز برق است ، آن را به برق متصل کنید و دستگاه آماده به کار است.

تهیه کل سیستم واکسیناسیون دکمه ای موضوع دیگری است.

هنوز مشخص نیست که چه کسی واکسن ها را در برلین تزریق می کند. برخلاف انگلستان ، که دارای یک سرویس بهداشتی ملی متمرکز است که رانندگی ایمن سازی را سازمان می دهد ، آلمان برای تأمین کادر پزشکی لازم به انجمن های پزشکی اعتماد می کند.

دوئرت آرنولد ، سخنگوی اتحادیه پزشکان بیمه درمانی اجباری آلمان در شعبه برلین ، اظهار داشت که وی هنوز منتظر است تا دولت ایالت جزئیات آنچه از پزشکان خواسته می شود را ارائه دهد.

وی گفت: “علیرغم بازخورد مثبت اقدامات پزشکی مبنی بر اینکه آنها آماده کمک بیشتر هستند ، تهیه کادر پزشکی برای شش مرکز واکسیناسیون یک چالش خواهد بود.”

مرزهای تدارکات پزشکی در بهار مورد آزمایش قرار گرفت ، زمانی که تقاضای گسترده جهانی برای تهویه هوا ، داروهای درمانی ، ماسک های صورت و سایر تجهیزات محافظتی منجر به پیشنهاد جنگ ، گلوگاه و گزارش محصولات معیوب شد.

شرکت تدارکات جهانی DHL تخمین می زند که برای پوشش دهی واکسن در سراسر دنیا طی دو سال آینده به 15000 پرواز ممکن است نیاز باشد.

سابین هارتمن ، سخنگوی DHL ، به AP گفت: “چالش تعداد زیاد دوزها و این واقعیت است که مشخص نیست کدام واکسن باید استفاده شود.” “این کاری نیست که یک شرکت منفرد بتواند به تنهایی انجام دهد. همه شرکت های تدارکات باید با هم در این مورد همکاری کنند. “

———

اردنی ها از برلین گزارش می دهند.

———

پوشش AP شیوع ویروس را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر