دادگاه انگلستان درمورد کلینیک مسدود کننده بلوغ رای صادر کرد


دادگاه عالی انگلستان به این نتیجه رسیده است كه بعید است كودكان زیر 16 سال كه قصد تغییر جنسیت را دارند ، می توانند آگاهانه برای معالجه پزشكی از جمله داروهایی كه بلوغ را به تأخیر می اندازند رضایت دهند.

لندن – دادگاه عالی انگلستان روز سه شنبه رای داد كه كودكان زیر 16 سال كه قصد تغییر جنسیت را دارند ، بعید است كه بتوانند رضایت آگاهانه از معالجه پزشكی ، از جمله داروهایی كه بلوغ را به تأخیر می اندازند ، انجام دهند.

در این تصمیم آمده است که به دلیل تجربی بودن داروها ، کلینیک ها قبل از شروع چنین درمانی حتی در مورد نوجوانان 16 سال به بالا باید از دادگاه اجازه بگیرند.

این پرونده توسط دو شاکی بر خلاف اعتماد سرویس بهداشت ملی مطرح شده است که خدمات اصلی را برای توسعه هویت جنسیتی کودکان در انگلیس مدیریت می کند. یکی از شاکیان ، که در سن 16 سالگی برای وی انسداد هورمون تجویز شده ، ادعا می کند که به دلیل تصمیم وی برای روی آوردن به مرد ، کلینیک باید وی را بیشتر به چالش می کشید.

کایرا بل ، 23 ساله ، که مصرف هورمون های متقابل را متوقف کرده است ، گفت: تصمیم روز سه شنبه “از جوانان آسیب پذیر محافظت خواهد کرد”. وی افزود که “خوشحال شد که دید عقل سلیم غالب شده است.”

“ای کاش این حکم قبل از شروع آزمایش ویرانگر مسدود کننده های بلوغ صادر شده بود. وی در دادگاه گفت: “زندگی امروز من بسیار متفاوت خواهد بود.”

مسدود کننده های هورمون داروهایی هستند که می توانند رشد بلوغ را متوقف کنند و گاهی اوقات برای کمک به کودکان مبتلا به دیسفوریا جنسیتی تجویز می شوند و به آنها فرصت بیشتری می دهند تا گزینه های خود را بررسی کنند.

وکلای بل و شاکی دیگر ، مادر یک دختر 15 ساله مبتلا به اوتیسم در لیست انتظار برای درمان ، گفت که کودکانی که دوران بلوغ را پشت سر می گذارند “قادر به درک صحیح از ماهیت و اثرات انسداد هورمون نیستند”.

آنها ادعا می كنند كودكانی كه شروع به مصرف مسدود كننده های هورمون می كنند ، احتمالاً بعداً هورمونهای مقاربتی را مصرف می كنند ، كه به گفته آنها باعث “تغییرات غیرقابل برگشت” می شود.

مقامات بهداشتی درگیر در این پرونده ادعا می کنند که استفاده از مسدودکننده های هورمون و بعداً هورمون های متقاطع “کاملاً جدا” از مراحل درمان هستند.

اما روز سه شنبه ، سه قاضی حکم دادند که بعید است کودکان زیر 16 سال هم اثرات فوری و هم در طولانی مدت درمان را درک و ارزیابی کنند تا بتوانند به استفاده از مسدود کننده های بلوغ رضایت دهند. آنها گفتند كه داروهای مسدود كننده بلوغ “راهی برای مداخلات پزشكی بسیار بیشتر” است زیرا بیشتر بیمارانی كه دارو مصرف می كنند به مصرف هورمون های متقابل ادامه می دهند.

تاویستوک و Portman NHS Trust ، که کلینیک جنسیتی را اداره می کند ، گفتند که برای تجدیدنظر در مورد تصمیم مجوز می گیرند.

موسسه خیریه کودکان ترانس روسالکی گفت که این تصمیم برای جوانان ترنس در کشور “ویرانگر” است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*