دادگاه به فرانسه دستور داد تا در محدودیت عبادت 30 نفر تجدید نظر کند


دادگاه عالی اداری فرانسه دستور تجدید نظر در محدودیت حضور 30 ​​روزه مذهبی دولت برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا را صادر کرده است

شورای دولت به نخست وزیر ژان كاستكس دستور داد كه ظرف سه روز این اقدام را اصلاح كند.

بسیاری از مردم در مقابل چندین کلیسای پاریس ، جایی که کشیشان برای گروه های بیش از 30 نفر انجام مراسم می دادند ، ابراز خشم کردند.

لورن فریمونت پس از مراسم عبادی به خانه آسوشیتدپرس در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: “مردم فاصله محلی اجتماعی را کاملاً احترام می گذاشتند ، هر كدام در جای خود و با فضای كافی ، بنابراین من فکر نمی كنم كه در اینجا جای نگرانی وجود داشته باشد.”

برای شرکت در این مراسم مذهبی ، آنها مجبور بودند بلیط را بصورت آنلاین رزرو کرده و نام ورودی خود را ارائه دهند. با این وجود به نظر نمی رسد پروتکل کلیسا به محدود کردن تعداد افراد در ساختمان کمک کند.

وقتی از آنها س askedال شد که آیا جمعیت بیش از حد زیاد خواهد ماند ، اکثر آنها گفتند که می مانند.

هومبان فریمونت گفت: “من واقعاً فکر نمی کنم از نظر بهداشتی بهتر بتوانید عمل کنید.”

برای برخی ، قوانین جدید ترس را برانگیخته است. کاتولیک های فرانسه در مورد قوانین و توصیه های شبکه های اجتماعی در مورد نحوه رفتار در صورت ورود پلیس به کلیسا برای شمردن سرها به اشتراک گذاشتند

فرید کاچور ، دبیر کل گروهی که مسجد را در مونترمیل ، یک حومه مهاجر قوی در شمال شرقی پاریس اداره می کند ، می گوید که مسجد وی به سادگی با تعداد افراد مجاز بسیار افتتاح نمی شود.

“ما نمی توانیم افرادی را انتخاب کنیم” که اجازه ورود به نماز را دارند. وی گفت: “ما نمی خواهیم در بین مومنان نارضایتی ایجاد کنیم.”

کاچور خاطرنشان کرد که مسلمانان پنج بار در روز نماز می خوانند و این وضعیت را پیچیده تر می کند. وی گفت: برای مطابقت با قوانین ، مسجد به 40 خدمات در روز نیاز دارد تا به همه مrsمنان اجازه نماز دهد.

در آخرین محاصره فرانسه ، که در ماه دسامبر به پایان می رسد ، سایتهای عبادی مجاز به ادامه بودند ، اما نمازهای منظم به دلیل مشکلات بهداشتی ممنوع شدند. در سراسر جهان ، برخی از خدمات مذهبی با خوشه های ویروس کرونا مرتبط هستند ، از جمله رویدادهای بیش از گفتگو.

فرانسه بیش از 52000 مورد مرگ ناشی از ویروس گزارش کرده است ، سومین بیماری همه گیر کشنده در اروپا پس از انگلیس و ایتالیا.

فروشگاه های “مینور” روز شنبه در فرانسه بازگشایی شد ، اما بارها و رستوران ها تا 20 ژانویه بازگشایی نمی شوند.

———

الکس ترنبول و الین گانلی در این گزارش همکاری داشتند

——

پوشش AP شیوع ویروس را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*