دادگاه تجدید نظر در ماه ژانویه پرونده سقط جنین در تگزاس را تکرار می کند


دادگاه تجدیدنظر فدرال نیواورلئان ماه آینده تصمیمی را که لغو قانون تگزاس در مورد منع سقط جنین در سه ماهه دوم را بررسی می کند

نیواورلئان – دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیواورلئان جلسه دادرسی را برای بررسی مجدد تصمیم خود مبنی بر لغو قانون تگزاس مبنی بر ممنوعیت سقط جنین در سه ماهه دوم تعیین کرده است.

قانون تگزاس برای توصیف روش از اصطلاح غیر پزشکی “سقط جنین تجزیه” استفاده می کند. گروه های حامی سقط جنین می گویند روشی که تحت عنوان بزرگ شدن و تخلیه شناخته می شود ، ایمن ترین و رایج ترین روش سقط جنین در سه ماهه دوم است.

هیأتی متشکل از سه قاضی در پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده با رای 2-1 به لغو این قانون در ماه اکتبر رای دادند. اما دادگاه كل به تجدیدنظر در پرونده رأی داد. دادگاه روز دوشنبه جلسه را برای 21 ژانویه تعیین کرد.

دادگاه ها همچنین اقدامات مشابه دیگر ساختمان های دولتی را کنترل کرده اند که در سال های اخیر تحت کنترل پزشک عمومی است. سال گذشته ، دادگاه عالی ایالات متحده از استدلال در مورد قانونی مشابه از آلاباما خودداری کرد.

اما تحولات پس از آن امید تازه ای به مخالفان سقط جنین داده است ، کسانی که امیدوارند این ممنوعیت در تگزاس ، کنتاکی و سایر ایالت ها تجدید شود. یک دلیل ، حکم ماه ژوئن است که در آن دیوان عالی قانون لوییزیانا را لغو کرد که طبق آن پزشکان سقط جنین باید از امتیازاتی در بیمارستان های اطراف برخوردار شوند.

این یک پیروزی برای طرفداران سقط جنین بود ، اما مخالفان سقط جنین با رئیس دادگستری جان رابرتز موافقت کردند.

رابرتز در کنار چهار قاضی لیبرال دادگاه قرار گرفت و ضربه ای به قانون لوئیزیانا وارد کرد. وی گفت دادگاه باید با صدور رأی قبلی قانون تقریباً یکسان ایالت دیگر را لغو کند. با این حال ، او همچنین گفت که او معتقد است تصمیم قبلی اشتباه بوده است ، و وکلا در کشورهای ضد سقط جنین می گویند که دیدگاه او نشان می دهد که ایالت ها آزادی بیشتری در تنظیم سقط دارند.

قاضی محافظه کار امی كونی بارت نیز از آن زمان به دیوان عالی كشور پیوسته و امیدها را در میان مخالفان سقط جنین افزایش داده است كه می تواند بالاترین دادگاه این كشور برای محدودیت های جدید رویه باز شود.

قضات تجدیدنظر در سایر حوزه ها نیز معتقدند که ممکن است موضوع برای دیدگاه جدید رسیده باشد. در ماه اوت ، هشتمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده رای دادگاه بدوی را لغو کرد که چهار محدودیت سقط جنین در آرکانزاس را متوقف کرد ، از جمله ممنوعیت گسترش و روش های تخلیه. در حکم دور هشتم گفته بود که قاضی منطقه ای ایالات متحده در آرکانزاس باید با توجه به نظر رابرتز در پرونده لوئیزیانا در این مورد تجدید نظر کند.

و به تازگی ، دادستان کل کنتاکی به امید احیای ممنوعیت اجرای روش توسط دادگاه عالی ، به نقل از نوشته های رابرت در پرونده لوئیزیانا ، به دادگاه عالی رفت.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*