دادگاه: تنسی ممکن است سقط جنین با سندرم داون را ممنوع کند


دادگاه تجدیدنظر فدرال در تنسی ممکن است شروع به ممنوعیت سقط جنین به دلیل تشخیص قبل از تولد سندرم داون کند

NASHVILLE ، تنسی. – دادگاه تجدیدنظر فدرال روز جمعه حکم داد که تنسی می تواند سقط جنین را به دلیل تشخیص قبل از تولد سندرم داون و همچنین ممنوعیت این روش اگر بر اساس نژاد یا جنسیت جنین باشد ، شروع کند.

در اوایل سال جاری ، بیل لی ، فرماندار جمهوری تنسی ، به عنوان بخشی از اقدامات گسترده ضد سقط جنین که اوایل سال جاری امضا کرد ، اصطلاحاً “ممنوعیت علت” را تصویب کرد. این قانون با ممنوعیت سقط جنین در کمتر از شش هفته مورد توجه ملی قرار گرفته و آن را به یکی از سختگیرانه ترین موارد در کشور تبدیل کرده است ، اما چندین م includesلفه دیگر ضد سقط جنین را شامل می شود.

این قانون بلافاصله پس از امضای لی توسط دادگاه فدرال پایین تر مسدود شد.

با این حال ، تصمیم دادگاه تجدیدنظر منطقه 6 به ایالت اجازه می دهد تا ممنوعیت علت را ممنوع کند زیرا گروه های حقوق سقط جنین به نبرد قانونی خود با قانون ادامه دهند.

شاکیان ، از جمله ارائه دهندگان سقط جنین در تنسی که توسط گروه های حقوق تولید مثل نمایندگی می شوند ، می گویند این ممنوعیت به اشتباه نامشخص است ، اما دادگاه مخالف است.

در حال حاضر ، بیش از دوازده ایالت از چنین منع هایی استفاده می کنند.

نانسی نورثوپ ، رئیس و مدیرعامل مرکز حقوق تولید مثل ، در بیانیه ای گفت: “این ممنوعیت ها فقط راهی دیگر برای سیاستمداران ضد سقط جنین است که سعی در محدود کردن حق قانونی مراقبت از سقط جنین و ایجاد انگ و لکه دارد.” “تصمیم گیری در مورد ادامه یا خاتمه حاملگی بهتر است توسط خود فرد و خانواده اش انجام شود.”

درخواست اظهار نظر از طرف فرماندار و دادستانی بلافاصله پس داده نشد.

بلافاصله پس از تصمیم دادگاه تجدیدنظر ، وکلای شاکی درخواستی را برای بازداشت موقت به دادگاه فدرال پایین تر ارائه دادند تا دلیل ممنوعیت ها را دوباره مسدود کنند ، اما این بار این بحث مطرح شد که قانون به طور غیرقانونی ممنوعیت یک بیمار را با مراقبت قانون اساسی محافظت می شود. “

وکلا نوشتند: (زنجیره ششم فقط به ادعای ابهام شاکیان می پردازد و صریحاً از تصمیم گیری درباره ادعاهای شاکیان مبنی بر اینکه این ممنوعیت ها به دلایلی موجب نقض حق قانون اساسی مزایای بیماران سقط جنین می شود ، امتناع می ورزد.

دادگاه جمعه شب رأی نداده بود.

سندرم داون یک ناهنجاری ژنتیکی است که باعث تأخیر در رشد و شرایط پزشکی مانند نقص قلب و مشکلات تنفسی و شنوایی می شود.

طبق انجمن ملی سندرم داون ، از هر 700 نوزاد در ایالات متحده تقریباً یک نفر – یا حدود 6000 نفر در سال – با یک بیماری متولد می شود که ناشی از یک ناهنجاری کروموزومی است.

نادر بودن این شرایط گروه های حامی سقط جنین را بر آن داشت تا ممنوعیت سندرم داون را به عنوان بخشی از تلاش پنهانی دیگر قانون گذاران برای ادامه سلب حق سقط جنین برای بیماران ، تحمیل کنند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*