دادگاه حقوق بشر اروپا ویروس فرانسوی را رد کرد


دادگاه حقوق بشر اروپا فرجام خواهی قانونی یک شهروند فرانسوی را رد کرد که ادعا می کند اقدامات علیه COVID 19 معرفی شده توسط دولت فرانسه ناکافی است

بروکسل – دادگاه حقوق بشر اروپا فرجام خواهی قانونی یک شهروند فرانسوی را رد کرد که ادعا می کند اقدامات علیه COVID 19 معرفی شده توسط دولت فرانسه ناکافی است.

دادگاه مستقر در استراسبورگ روز پنجشنبه در رأی خود اعلام کرد که درخواست رنو لو مایو غیرقابل قبول است زیرا وی نمی تواند ثابت کند تحت تأثیر تدابیری که از او شکایت کرده مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته است.

این گروه همچنین از دولت می خواهد که اجازه استفاده از ترکیب هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین را برای بیماران پر خطر با COVID-19 بدهد.

دادگاه اظهار داشت كه متقاضیان “نمی توانند از یك ماده قانون ملی ، رویه ملی یا اقدامات عمومی شكایت كنند ، زیرا به نظر می رسد مغایر كنوانسیون اروپایی حقوق بشر هستند”.

وی افزود که “نامزدها باید شواهد منطقی و قانع کننده ای درباره احتمال نقض تخلف شخصاً بر آنها ارائه دهند”.

دولت برخی از مراحل اشتباه را تأیید کرد ، اما گفت کمبود ماسک در اوایل سال جاری یک مشکل جهانی است و بر اساس دانش علمی محدود ویروس در آن زمان تصمیماتی اتخاذ کرده است.

فرانسه از زمان ابتلا به بیماری همه گیر بیش از 2.2 میلیون مورد و بیش از 50 هزار مورد مرگ مرتبط با ویروس کرونا گزارش کرده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*