[ad_1]

اگر این نتایج اولیه ادامه داشته باشد و نهادهای نظارتی ایالات متحده بر ایمن بودن عکس ها توافق کنند ، استفاده اضطراری از لوازم توزیع شده کوچک می تواند در اواخر دسامبر آغاز شود. کشورهای دیگر با قرارداد برای مقادیر اولیه معاینات خود را انجام می دهند.

اما بسیاری از واکسن ها برای پاسخگویی به تقاضای جهانی و کمک به پایان همه گیری مورد نیاز خواهند بود ، این نگرانی را ایجاد می کند که اگر افراد منتظر گزینه ای باشند ، هزاران داوطلب می توانند مطالعاتی را که هنوز باید ثبت شوند ، انجام دهند. قبلاً تصویب شده

دکتر جیمز کاترل ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز پزشکی Southwest در دالاس گفت: “ما نمی خواهیم این اتفاق بیفتد.”

علاوه بر منابع ، واکسن های دیگر ضد COVID-19 که در حال تولید هستند ممکن است در جمعیت های مختلف متفاوت عمل کنند و “ما احتمالاً از داشتن منویی از گزینه های واکسن بهره مند خواهیم شد”.

فرانسیس کالینز ، مدیر موسسه ملی بهداشت ، با بیان اینکه “ما هنوز به داوطلبان احتیاج داریم” خواستار ثبت نام در آمریكایی ها شد.

بعلاوه ، به شرکت کنندگان در مطالعات Moderna و Pfizer که در ابتدا عکسهای ساختگی دریافت می کردند ، اگر سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه استفاده اضطراری را بدهد ، مطمئناً واکسن واقعی به آنها ارائه می شود. اما هیچ کس نمی داند که این محافظت چه مدت طول می کشد ، این بدان معناست که این آزمایشات باید به نوعی گیرندگان را نیز ردیابی کنند.

دکتر جسی گودمن از دانشگاه جورج تاون ، مدیر سابق بخش واکسن های FDA گفت: “یک چیز موثر است که دو ماه پس از آخرین واکسیناسیون خود باشد ، و یک چیز دیگر یک سال موثر است.” “انجام این آزمایشات بالینی و آزمایشات دیگر واکسن ها بسیار مهم خواهد بود تا بتوانیم مقایسه کنیم.”

دکتر آنتونی فاوچی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی در دولت ایالات متحده ، که تیمش در NIH به توسعه نامزد مدرن کمک کرد ، گفت: خبرهای امیدوار کننده برای Moderna و Pfizer برای برخی از رقبای آنها خوب است.

در اینجا نقشه ای با نتایج رهبران مسابقه جهانی واکسن ارائه شده است:

واکسن های کد ژنتیکی

واکسن Moderna-NIH و کاندیدایی که توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ساخته شده است ، با ویروس کرونا ساخته نشده است ، به این معنی که هیچ کس نمی تواند آن را از طریق عکس بگیرد.

در عوض ، واکسن ها با یک فناوری کاملاً جدید ساخته می شوند که قطعه ای از کد ژنتیکی را به پروتئین خار تزریق می کند. این RNA یا mRNA ارسال شده ، به بدن دستور می دهد تا مقداری اوج پروتئین بی ضرر به اندازه کافی تولید کند تا در صورت مواجه شدن با ویروس واقعی ، سیستم ایمنی بدن را برای واکنش آماده کند.

هیچ واکسن mRNA انسانی مجاز وجود ندارد ، بنابراین دانشمندان نمی دانستند که آیا نامزدهای COVID-19 می توانند چقدر کار کنند.

هر دو تولید کننده در تلاشند تا تولید خود را در کارخانه های ایالات متحده و اروپا افزایش دهند. آنها نمی توانند فقط با شرکت های دیگر تولید واکسن شریک شوند تا برخی از کارها را بر عهده بگیرند ، زیرا این فناوری بسیار متفاوت از شیوه عکسبرداری امروز است.

مدیر عامل مدرن مدرن ، استفان بانسل گفت: “این تغییر خیلی آسان و سریع نیست.”

واکسن های تروجان برای اسب

روشی متفاوت برای هدف قرار دادن پروتئین سنبله: از ویروس بی خطر دیگری برای انتقال ژن سنبله به بدن استفاده کنید. یک بار دیگر ، بدن پروتئین کمی تولید می کند و سیستم ایمنی بدن را آماده می کند.

دانشگاه انگلیس آکسفورد و AstraZeneca در حال تهیه نسخه خود از این واکسن “ناقل ویروس” با ویروس سرماخوردگی یا آدنو ویروس هستند که معمولاً شامپانزه ها را آلوده می کند. ده ها هزار نفر در انگلیس ، ایالات متحده و چندین کشور دیگر تحت مطالعه هستند.

جانسون و جانسون از ویروس آدنوویروس انسانی برای نسخه خود استفاده می کنند و تنها گزینه در آزمایش های پیشرفته در ایالات متحده است که نشان می دهد به جای دو نوبت یک دوز کافی است.

دولت چین قبل از آخرین آزمایش استفاده اضطراری از تصاویر آدنو ویروسی CanSino Biologics را در ارتش مجاز دانسته است. روسیه همچنین واکسن آدنو ویروس را قبل از آزمایشات مرحله آخر آغاز کرد.

واکسن های پروتئین

Novavax نامزد خود را برای واکسن با تولید نسخه های بی ضرر پروتئین ویروس کرونا در آزمایشگاه و بسته بندی آنها در نانوذرات به اندازه ویروس معرفی می کند.

واکسن های مبتنی بر پروتئین علیه بیماری های دیگر وجود دارد ، بنابراین این فناوری به اندازه برخی از رقبا فناوری جدیدی نیست. Novavax یک مطالعه بزرگ را در آخرین مرحله در انگلستان آغاز کرده و به زودی مطالعه دیگری را در ایالات متحده آغاز خواهد کرد

واکسن های “کشته شده”

واکسن های مارک دار تنها گزینه نیستند. ساخت واکسن از طریق بالا بردن ویروس عامل بیماری و سپس ریشه کن کردن آن یک رویکرد اثبات شده است – اینگونه عکسهای معروف فلج اطفال Jonas Salk گرفته شده است.

چین سه مورد دارد. نامزدهای “غیرفعال” برای واکسن COVID-19 در آزمایشات نهایی در چندین کشور و استفاده اضطراری در برخی از افراد قبل از نتایج مجاز است. یک شرکت هندی در حال آزمایش نامزد غیرفعال خود است.

آماده سازی ایمن و سپس از بین بردن ویروس زمان بیشتری را نسبت به فناوری های جدید می طلبد. اما واکسن های غیرفعال ، نگاهی به بدن خود به جنین می اندازند ، نه فقط به این پروتئین با یک جهش.

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر