درگیری در اتیوپی باعث یک بحران انسانی و ویروسی شده است


هایلم پناهنده گفت: “با استفاده از COVID-19 ، در این اتوبوس ها راحت نیست” ، و گفت بیش از 60 نفر در حمل و نقل که آنها را از حمدات ، از طرف سودان به یک ایستگاه بازرسی مرزی ، به اردوگاه ها منتقل کرده است ، گیر کرده اند.

بسیاری از ساکنان اردوگاه مجبور می شوند در صف های غذا ، پول و ثبت نام در آژانس های مختلف امدادرسانی ، پناهگاه و جمعیت را با هم تقسیم کنند. ماسک های صورت دیده می شوند – یا برای توزیع در دسترس هستند.

در اردوگاه ام راکوبا ، جوانشیر حاجیف و گروه امداد سپاه مرسی به آسوشیتدپرس گفتند که تعداد عفونت های پستان زیاد است ، اما امدادگران مواد لازم برای آزمایش ویروس کرونا را ندارند.

یکی از آنها گبر متن گفت: “من تازه از جنگ گریختم.” من فکر می کنم جنگ بدتر است.

گبره گفت ، شیوع این بیماری یک تهدید است ، اما شرایط سخت در اردوگاه های پناهجویان مردم را مجبور می کند خطرات خود را فراموش کنند زیرا در معرض گرسنگی ، گرما و تشنگی قرار دارند.

اما افزایش موارد ویروس در سودان این نگرانی را ایجاد می کند که محاصره جدیدی در سراسر کشور اعمال شود – از جمله اقداماتی که می تواند از عبور مرزها از پناهندگان بیشتر جلوگیری کند.

فیلیپو گراندی ، رئیس پناهندگان سازمان ملل ، آخر هفته گذشته درباره درگیری در Tigrei گفت: “افرادی که از درگیری و خشونت فرار می کنند نیز در حال فرار هستند.” “بنابراین ما یک معضل دشوار داریم.” وی افزود که با اقدامات صحیح بهداشتی ، می توان “سیاست مرز باز” را حفظ کرد.

ابی احمد نخست وزیر اتیوپی آخر هفته گذشته در یک درگیری یک ماهه اعلام پیروزی کرد ، اما درگیری بین نیروهای فدرال و منطقه ادامه داشت.

مقامات بشردوستانه می گویند بحران 6 میلیون دلاری در منطقه Tigray همچنان حیاتی است و تجهیزات پزشکی از جمله مواردی که برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا مورد نیاز است تخلیه می شوند.

کمیته صلیب سرخ بین المللی اخیراً پس از بازدید از مراکز بهداشتی بهداشتی در منطقه Tigray و همسایه آمهارا ، گفت: “همه گیری ، با وجود جنگ و بحران انسانی جدیدی که پس از آن در جریان است ، هنوز با ما است.”

ماریا سولداد از ICRC گفت: “بزرگترین بیمارستان در شمال اتیوپی ، در Tigrei ، پایتخت ، مكله ،” بخیه ها ، آنتی بیوتیك ها ، داروهای ضد انعقاد ، مسكن و حتی دستكش تهی می شود. “

اندکی پس از آغاز درگیری مرگبار ماه گذشته اتیوپی از 100000 عفونت تأیید شده فراتر رفت.

از زمان آغاز جنگ ، و از جمله فاجعه فزاینده جامعه بشردوستانه و متخصصان بهداشت ، همه کمک های بشردوستانه به منطقه Tigray ، از تجهیزات پزشکی گرفته تا مواد غذایی مسدود شده است. روز چهارشنبه ، سازمان ملل متحد گفت که توافق نامه ای را با دولت اتیوپی امضا کرده است که اجازه دسترسی به کمک ها در Tigrei را می دهد – اما فقط به مناطق آن تحت کنترل دولت فدرال.

با ادامه جنگ ، این دسترسی به زمان نیاز دارد.

یان عقلند ، رئیس شورای پناهندگان نروژ گفت که امدادگران “همچنان که” برای بازگشت به منطقه Tigray ، جایی که اطلاعات کمی در مورد تأثیر درگیری بر تأسیسات بهداشتی و زیرساخت های محلی یا گسترش کوره

لیا تادئوس ، وزیر بهداشت اتیوپی به درخواست نظر یا جزئیات در مورد اینکه آیا وزارتخانه به دلیل بروز عفونت های جدید در ماه گذشته از منطقه به روز شده است ، پاسخ نداد.

جان نکنگاسونگ ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا ، گفت: “واضح است که پاسخ موثر به شیوع همه گیر همیشه هنگام بی ثباتی ایجاد می شود.” وی افزود: کنترل ویروس کرونا ویروس در اتیوپی “بسیار دشوار خواهد بود”.

به عنوان نمونه ، نکنگاسونگ گفت که بیش از دو سال طول کشید تا شیوع اخیر ابولا در شرق کنگو تحت تهدید مداوم حملات شورشیان پایان یابد ، حتی اگر “بهترین ابزارهای موجود را داشته باشد.” در برابر این بیماری ، از جمله واکسن های جدید.

Nkengasong گفت ، پایان شیوع بیماری بعدی در ساکت تر غرب کنگو ، کمتر از سه ماه طول کشید.

———

گزارش آنا از نایروبی ، کنیا.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*