[ad_1]

گورستان بهشت ​​زهرا در حومه پایتخت ایران برای همگام شدن با بیماری همه گیر ویروس کرونا در این کشور تلاش می کند

تهران ، ایران – برای بیش از نیم قرن ، یک گورستان عظیم در لبه پایتخت ایران آخرین مکان استراحت برای قربانیان جنگ این کشور ، مشاهیر و هنرمندان ، اندیشمندان و رهبران آن و همه افراد در میان آنها است.

سعید هال ، مدیر گورستان گفت: “تمام بحران هایی که ما در این قبرستان در 50 سال گذشته از تاریخ آن تجربه کرده ایم تنها چند روز یا حداکثر در یک هفته به طول انجامیده است.” وی گفت ، هرگز قبلا – نه در هنگام زلزله یا حتی جنگ این کشور با عراق در دهه 1980 – میزان جریان بدن در بهشت ​​زهرا اینقدر زیاد نبوده است.

وی گفت: ما اکنون در یک بحران 260 روزه قرار داریم و مشخص نیست که چند ماه دیگر با این بحران روبرو خواهیم شد.

بهشت زهرا با داشتن 1.6 میلیون نفر در خاک خود که بیش از 5 کیلومتر مربع (1320 هکتار) مساحت دارد ، یکی از بزرگترین گورستان های جهان و به طور عمده برای 8.6 میلیون نفر در تهران است. . مناره های طلایی معبد وی ، امام خمینی ، محل دفن رهبر 1979 انقلاب اسلامی ایران ، تا کیلومترها قابل مشاهده است.

اما این ویروس کرونا به اندازه کافی بزرگ نبود ، که در اوایل سال جاری در ایران شیوع یافت و بدترین شیوع را در منطقه کاشت.

ایران بیش از 700،000 عفونت و بیش از 39،000 مرگ گزارش کرده است – و در یک ماه گذشته سوابق مرگ 10 روزه را ثبت کرده است. تقریباً نیمی از مرگ ویروس گزارش شده در کشور در تهران رخ داده است و این باعث ایجاد فشار بر گورستان شده است.

در کنار قبر کشته شدگان جنگ ایران با عراق و سیاستمداران ، این گورستان به منطقه جدیدی گسترش یافته است. در ماه ژوئن ، رهبران تهران اعلام کردند که در حال آماده سازی 15000 قبر جدید در آنجا هستند – حدود 5،000 قبر بیشتر از یک سال معمول. عکسهای ماهواره ای از ماه سپتامبر نقشه ها را نشان می دهد – به اندازه ای عمیق که بتواند در هر کدام از سه جسد را داشته باشد – تازه حفاری شده ، هرکدام با یک لایه خاک و آجر از هم جدا شده اند.

اگرچه همه گورهای جدید برای قربانیان ویروس کرونا نیست ، اما بیشتر آنها وجود دارد.

از نظر خال ، که گاهی اوقات او را “شهردار” این نکروپلیس وسیع می نامند ، سرعت فراتر از هر چیزی است که قبلا دیده است.

وی به آسوشیتدپرس گفت: “ما روزانه بین 150 تا 170 جسد را می بردیم ، اما امروزه وقتی اوج مرگ و میر را تجربه می كنیم ، به طور متوسط ​​350 جسد را می گیریم.”

کال گفت: حجم زیاد کار همچنین کارمندان قبرستان را سنگین می کند.

وضعیت گورستان های دیگر ایران مشخص نیست. در ماه مارس ، مقامات مردی را به دلیل انتشار ویدئویی در وب اجسادی که در کفن های سفید پیچیده و در کیسه های سیاه روی بدن یک قبرستان در شهر شیعه نشین قم پیچیده بود ، دستگیر کردند و ادعا کردند که همه آنها “به یک تاج آلوده شده اند”. در آن زمان ، مسئولان گورستان گفتند که آنها در حال آزمایش اجساد برای مشاهده ویروس هستند.

در بهشت ​​زهرا – یا “بهشت زهرا” در فارسی ، به نام دختر حضرت محمد (ص) – اجساد قربانیان معروف ویروس کرونا هر روز با آمبولانس می رسند. سردخانه ها هر جسد را برای شستشوی آیینی لازم برای مسلمانان مرده آماده می کنند. در زمان شیوع همه گیر ، این شامل استفاده از ضد عفونی کننده ها بود.

بعداً من نماز خواندم در حالی که عزاداران در میادین دوردست ایستاده اند ، اطمینان حاصل می کنند که آنها از یکدیگر دور هستند.

روحانی میثم ریوی گفت: “امروزه ، من به طور متوسط ​​حدود 25 تا 30 نماز مرگ (برای قربانیان COVID-19) اقامه می كنم.” این رقم بزرگی است. “

عزاداران جنازه را تا قبرستان دنبال می کنند ، جایی که یک کارمند نقابدار دیگر با دستکش و لباس های یکبار مصرف بدن را به مکان آرامش نهایی می رساند.

جنگ عزیزان در سراسر گستره گورهای تازه حفر شده در انتظار دفن بعدی طنین انداز می شود.

———

نویسندگان آسوشیتدپرس ، جان گمبرل از دبی ، امارات متحده عربی و ناصر کریمی از تهران ، ایران ، در تهیه گزارش همکاری داشتند.

———

محمد نصیری را در توییتر به آدرس www.twitter.com/moenasiri دنبال کنید.[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر