[ad_1]

برخی از واکسن های COVID-19 که احتمالاً طی چند هفته آینده مجوز می گیرند ، هند طرح واکسیناسیون اولیه 300 میلیون نفر را مشخص می کند

مقامات بهداشتی می گویند سه شرکت واکسن درخواست تأیید زودهنگام برای استفاده اضطراری در هند را کرده اند: موسسه سرم در هند ، که مجوز ساخت واکسن AstraZeneca ، Pfizer Inc را دارد. و سازنده هندی Bharat Biotech.

هند می گوید که طرح واکسیناسیون اولیه حول سه گروه اولویت دار انجام می شود: 10 میلیون کارگر بهداشتی ، 20 میلیون کارمند خط مقدم مانند پلیس و ارتش و 270 میلیون نفر دیگر بالای 50 سال یا مبتلا به بیماری هایی که باعث آسیب پذیری بیشتر آنها می شود. به اثرات COVID -19.

پیش از این ، وزارت بهداشت برای اوت 2021 هدف ایمن سازی این افراد را تعیین کرده بود.

هند نزدیک به 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد.

بوشن گفت هند به برنامه های ایمن سازی موجود خود که از بزرگترین برنامه های موجود در جهان است ، اعتماد خواهد کرد. هند هر ساله 26 میلیون نوزاد و 30 میلیون زن باردار را با 300 میلیون دوز واکسن ایمن سازی می کند.

اما چالش هایی وجود دارد. حتی قبل از همه گیری ، پوشش واکسن برای کودکان در هند ناهموار بود. این کمترین میزان در میان جوامع بومی هند است ، جایی که فقط 56٪ نوزادان واکسینه می شوند.

دکتر گاگاندیپ کانگ ، متخصص بیماریهای عفونی در کالج پزشکی مسیحی در ولور ، جنوب هند گفت: “من نگرانم که قبلاً مصونیت بزرگسالان را ندیده ایم.”

مقامات بهداشت در یک کنفرانس خبری گفتند ، موسسه سرم هند ، بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان ، درخواست مجوز واکسن اضطراری را از دانشگاه آکسفورد-AstraZeneca بر اساس آزمایشات سه فاز در هند و سایر کشورها داده است.

آنها گفتند ، شرکت هندی Bharat Biotech بدون تکمیل آزمایشات مرحله سه ، مجوز واکسن ویروسی غیرفعال تجربی خود را درخواست کرده است. بالرام بهاراگاوا ، رئیس شورای تحقیقات پزشکی هند گفت ، طبق قوانین هند برای تأیید واکسن سریع ، اگر تنظیم کننده ها “از تعادل ریسک و سود راضی باشند” می توان به یک شرکت مجوز داد.

مقامات گفتند که Pfizer در حال درخواست مجوز واردات واکسن mRNA تجربی خود برای فروش و توزیع بدون آزمایشات بالینی در هند است. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که واکسن را “فقط از طریق قراردادهای دولتی بر اساس توافق با سازمان های دولتی مربوطه” پس از تأیید تحویل می دهد. واکسن آن باید در دمای بسیار پایین نگهداری شود ، بعید به نظر می رسد زیرساخت های موجود هند بتواند آن را تأمین کند. ———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر