در یونان ، نزاع سیاسی بر سر قفل شخصی است


نخست وزیر یونان و اصلی ترین رقیب سیاسی وی درگیر ادعاهای رقابتی مبنی بر نقض روحیه محدودیت های همه گیری ، که مشکلات مالی بسیاری از رای دهندگان را تجدید کرده است.

جنجالی بر سر ادعاهای رقیب مبنی بر نقض روحیه محدودیت های همه گیری نخست وزیر و رقیب اصلی وی که موجب تجدید مشکلات مالی برای بسیاری از رای دهندگان شده است ، درگرفته است.

نخست وزیر محافظه کار ، کیریاکوس میتسوتاکیس ، آخر هفته گذشته و در حالی که با دوچرخه کوهستان خود بدون ماسک ، همراه با پنج موتور سوار در یک دنباله در تپه ای خارج از آتن ، در حال ژست گرفتن بود ، عکس گرفته شد. قوانین محاصره یونان افرادی که برای ورزش به خارج از کشور رفته اند ، از جمله دوچرخه سواری ، از داشتن ماسک معاف هستند.

مقامات دولتی اصرار داشتند که میتسوتاکیس قوانین را زیر پا نگذاشته است ، اما سیریزا ، حزب اصلی مخالف چپ ، از وی خواست كه علناً به خاطر نشان دادن “استكبار و عدم همدلی” برای یونانیان خود عذرخواهی كند.

روز دوشنبه ، میتسوتاکیس اعتراف کرد که هنگام دیدار با موتورسواران در مسیر ، اشتباه کرد که موافقت کرد بدون نقاب از او عکس بگیرند.

وی در مصاحبه با تلویزیون خصوصی آلفا گفت: “این به من فرصتی داد تا در اهمیت مثال شخصی كه توسط سیاستمداران نشان داده شده است تأمل كنم” و افزود: “من از نظر مذهبی از قوانین پیروی می كنم و نگران این هستم كه لحظه كمی آرامش یا سهل انگاری به طور نامتناسبی منفجر شود. “

دولت روز دوشنبه با استناد به مقالاتی در روزنامه های طرفدار محافظه کار ، به حمله به سیریزا پاسخ داد که گزارش می داد الکسیس سیپراس ، نخست وزیر سابق و رهبر مخالف فعلی ، بیشتر وقت خود را در یک خانه لوکس اجاره ای کنار دریا می گذراند.

“این ریاکاری سیاسی برای رهبر مخالف است. او می خواهد مردم او را به عنوان پسری از محله (یقه های آبی) ببینند ، نه به عنوان شخصی که زندگی بالایی دارد. “

راست میانه ای میتسوتاکیس از زمان آغاز به کار خود در نظرسنجی ها پیشتازی بالایی را حفظ کرده است ، زیرا با توجه به اینکه میزان عفونت بسیار پایین تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است ، تعداد همه گیرها افزایش می یابد.

این اختلاف در هفته های اخیر به دلیل هجوم موارد پس از تابستان ، اندکی کاهش یافته است. روز دوشنبه شمار تلفات یک بیماری همه گیر در یونان به تقریباً 3100 نفر رسید که بیشترین مرگ و میرها پس از اول نوامبر رخ داده است.

دولت روز دوشنبه گفت اذعان می دارد كه محدودیت های یك ماهه تعداد موارد COVID-19 را تا حدی كه انتظار داشت ، در ابتدای تعطیلات كریسمس اقدامات اساسی جلوگیری را حفظ نخواهد كرد.

پتاس گفت ، مدارس ، دادگاه ها و رستوران ها تا 7 ژانویه بسته خواهند بود ، در حالی که سفر جزئی بین مناطق اداری یونان نیز ممنوع است.

سفارشات “در خانه بمانید” تا آن تاریخ در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت ، با تأمین نیرو از خارج فقط با اجازه دولت – که می تواند از طریق پیام کوتاه ارائه شود. و مسافرانی که از 18 دسامبر تا 7 ژانویه وارد می شوند باید به مدت 10 روز در یک قرنطینه احتیاط وارد شوند. محدودیت در فروشگاه ها ، کلیساها و آرایشگاه ها در اواخر این هفته اعلام خواهد شد.

بر اساس داده های محاسبه شده توسط وزارت بهداشت ، تعداد عفونت های روزانه بر اساس میانگین متحرک هفت روزه در حال حاضر 1609 مورد است ، در حالی که در اواسط ماه نوامبر 2،674 مورد وجود دارد.

روز دوشنبه 1،251 مورد جدید عفونت تأیید شده گزارش شد که در مجموع به 117،000 نفر رسیده است.

محاصره فعلی از 7 نوامبر آغاز شد و در ابتدا قرار بود سه هفته طول بکشد.

———

درک گاتوپولوس را در https://twitter.com/dgatopoulos دنبال کنید ——— پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید
منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*