[ad_1]

Tedros Adhanom Gebreesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در سخنرانی در اولین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد بیماری همه گیر هشدار داد که در حالی که می توان ویروس را متوقف کرد ، “راه پیش روی موذیانه باقی می ماند”.

وی با اشاره به “اعمال دلسوزانه و فداکاری الهام بخش ، عملکردهای نفسگیر علم و نوآوری و تظاهرات قلبی همبستگی ، اما علائم نگران کننده منافع شخصی” ، بشریت را در “بهترین و بدترین حالت” نشان داده است. گناه و تقسیم “

تدروس با اشاره به افزایش فعلی آلودگی ها و مرگ و میرها ، بدون نام بردن از كشورها ، گفت: “جایی كه علم با تئوری های توطئه خاموش می شود ، جایی كه همبستگی با تقسیم تضعیف می شود ، جایی كه قربانی با منافع شخصی جایگزین می شود ، ویروس رشد می كند ، ویروس رشد می كند. در حال گسترش است. “

وی در یک سخنرانی مجازی به اجلاس هشدار داد که واکسن “با آسیب پذیری های اساسی مقابله نخواهد کرد” – فقر ، گرسنگی ، نابرابری و تغییرات آب و هوایی – که به گفته وی باید پس از همه گیری مقابله شود. تمام شد.

“ما نمی توانیم و نباید به همان الگوهای بهره برداری تولید و مصرف ، همان غفلت از کره زمین که حیات را حفظ می کند ، همان چرخه وحشت و مداخله ، و همان سیاست تقسیم که این همه گیری را دامن می زند ، برگردیم. “، او گفت .

در مورد واکسن ها ، تدروس گفت ، “چراغ انتهای تونل همیشه بیشتر روشن می شود” ، اما واکسن ها باید به همان اندازه کالاهای عمومی جهانی تقسیم شوند ، نه به عنوان کالاهای خصوصی که نابرابری ها را گسترش می دهند و بیشتر می شوند یکی از دلایل رها شدن برخی افراد “

وی گفت: برنامه شتاب دهنده ACT WHO برای توسعه سریع و توزیع عادلانه واکسن ها “در خطر تبدیل شدن به یک حرکت نجیبانه” بدون بودجه قابل توجه جدید است.

وی گفت: 4.3 میلیارد دلار فوراً برای ایجاد زمینه تأمین گسترده و تحویل واکسن ها و 23.9 میلیارد دلار دیگر برای سال 2021 مورد نیاز است. تدروس گفت ، این کل کمتر از نیمی از 1 درصد بسته های محرک 11 تریلیون دلاری است. تاکنون توسط گروه 20 ، ثروتمندترین کشورهای جهان اعلام شده است.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش در افتتاحیه جلسه دو روزه مجمع عمومی در روز پنجشنبه فراخوان مشابهی را برای تأمین بودجه شتاب دهنده ACT ارائه داد. سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوژاریک روز جمعه گفت که گوترش ناامید شده است و دوست دارد “نرخ سرمایه گذاری بسیار بالاتری از آن کشورهایی باشد که می توانند”.

WHO به دلیل عدم نقش قویتر و بلندتر در مقابله با بیماری همه گیر مورد انتقاد قرار گرفته است.

تدروس در این نشست گفت كه “بدیهی است كه سیستم آمادگی جهانی نیاز به توجه دارد.”

وی گفت کمیسیون WHO که در ماه سپتامبر تشکیل شد در حال بررسی مقررات بین المللی بهداشت است. وی گفت که WHO همچنین با چندین کشور در حال کار برای تهیه یک برنامه آزمایشی است که در آن کشورها موافق بررسی منظم و شفاف سلامت خود هستند.

وی با استقبال از پیشنهاد سوئیس برای استفاده از یک آزمایشگاه سطح بالا ، گفت: این بیماری همه گیر همچنین نشان داد که نیاز به یک سیستم جهانی برای به اشتراک گذاری نمونه های ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا است که باعث بیماری می شوند تا توسعه “اقدامات متقابل پزشکی به عنوان کالای عمومی جهانی” را تسهیل کنند. مدیریت امنیت biobank جدید.

تدروس همچنین از پیشنهاد رئیس اتحادیه اروپا چارلز میشل برای یک معاهده بین المللی حمایت کرد ، که طبق آن WHO خطرات بیماری های عفونی در حیوانات را برای انتقال انسان کنترل می کند ، سیگنال هایی از خطرات بهداشتی را بهبود می بخشد ، دسترسی به خدمات بهداشتی را بهبود می بخشد و نیازهای مالی وی گفت این “زمینه سیاسی” را برای تقویت بخش بهداشت جهانی فراهم می کند.

تدروس گفت ، جهان هر ساله 7.5 تریلیون دلار صرف سلامتی می کند ، تقریبا 10٪ از تولید ناخالص داخلی جهان ، اما بیشتر این پول در کشورهای ثروتمند صرف درمان بیماری ها می شود ، نه برای “ارتقا promote و محافظت از سلامتی”. .

وی گفت: “ما نیاز به بازنگری اساسی در نحوه نگاه و ارزش گذاری برای سلامتی داریم.”

تدروس گفت: “اگر جهان بخواهد از بحران جدیدی در این مقیاس جلوگیری كند ،” سرمایه گذاری در توابع اساسی بهداشت عمومی ، به ویژه مراقبت های بهداشتی اولیه ، ضروری است و همه مسیرها باید به پایه بهداشت جهانی منجر شود. مراقبت های بهداشتی اولیه “

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر