[ad_1]

رئیس بزرگترین شرکت هواپیمایی استرالیا می گوید: به محض اینکه واکسن ویروس کرونا به طور گسترده در دسترس قرار گیرد ، مسافران ممکن است قبل از سفر به خارج از کشور نیاز به استفاده از آن داشته باشند.

مدیر عامل Qantas ، آلن جویس گفت که او در حال صحبت با همکاران دیگر شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان در مورد امکان “پاسپورت واکسیناسیون” برای مسافران خارجی است.

از ابتدای شیوع همه گیر ، استرالیا سخت ترین محدودیت های مرزی در جهان را اعمال کرده است. مرزهای خود را به روی بیشتر بازدید کنندگان بین المللی بسته و به شهروندان خود اجازه داده است در شرایط خاص به خارج از کشور سفر کنند.

این محدودیت ها به یک کشور 26 میلیون نفری کمک کرده است تا شیوع خود را مهار کند. استرالیا از ابتدای شیوع همه گیر تقریباً 28000 مورد و تقریباً بیش از 900 مورد مرگ را گزارش کرده است که کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر به اندازه شیوع آن است.

جویس گفت ایجاد گذرنامه واکسیناسیون برای مسافران ورودی و خروجی به استرالیا نیاز به تفکر زیادی دارد و ممکن است لجستیک و مداخله دولت لازم باشد.

وی به ناین گفت: “اما ما مطمئناً فکر می کنیم که برای بازدید کنندگان بین المللی که بیرون می روند و مردم (استرالیا) خارج می شوند ، ضروری است.”

“آنچه ما در حال بررسی آن هستیم این است که چگونه می توانید گذرنامه واکسیناسیون دریافت کنید ، یک نسخه الکترونیکی از آن که تأیید می کند واکسن چیست ، آیا برای کشوری که به آن سفر می کنید قابل قبول است.”

وی گفت: کار ما این است که واکسن را در دسترس همه استرالیایی ها قرار دهیم.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر