رئیس FDA مجبور به عجله می شود ، فدرال واکسن را “به درستی” دریافت می کند


رئیس آژانس مسئول مجوز واکسن ها علیه COVID-19 می گوید مقامات فدرال وقت می گذارند تا واکسن درست شود.

“هیچ کس از FDA روی دستان او نشسته است. همه استفن هان ، رئیس سازمان غذا و دارو ، در مصاحبه با ABC Live با Instagram Live گفت: “اما ما کاملاً باید این کار را به روش صحیح انجام دهیم.”

ترامپ در حالی که حاضر به پذیرفتن ضرر خود نبود ، به نزدیکان خود گفت که وی معتقد است که واکسن هنوز به آرامی حرکت می کند تا تلاش او برای به چالش کشیدن نتایج را تضعیف کند. وی گفت ، اگر واکسن زودتر ارسال شود ، از نظر وی افکار عمومی را جلب می کند.

هان با کار دست نخورده ای از جلسه کاخ سفید خارج شد ، اما این نشانه فشار او بود که به FDA برای ارائه راهنمایی “دکتر هان به عنوان مسئول FDA باقی می ماند”. “

هان گفت FDA قبل از اینکه این واکسن را در دسترس عموم قرار دهد ، با دقت بررسی می کند.

خان در بیانیه ای از FDA گفت: “ما اطمینان خواهیم یافت كه دانشمندان ما وقت لازم را برای تصمیم گیری صحیح می گیرند.” “کار ما دستیابی به این حق و تصمیم گیری صحیح در مورد ایمنی و کارایی واکسن ها است.”

سخنگوی FDA گفت که آژانس برای اطمینان از تحقیق و تولید صحیح عکس ها ، نیاز به بازبینی هزاران صفحه از اطلاعات فنی ارائه شده توسط سازندگان واکسن دارد.

در مورد این جلسه ، خان به ABC گفت كه این جلسه “برای برگزاری جلسات مختصری درباره موضوعاتی كه ما در اینجا بحث می كنیم برگزار شد و این اتفاق افتاد.”

FDA در حال بررسی این موضوع است که آیا دو واکسن آزمایشی را که در مرحله رقابت هستند ، مجاز می داند. Pfizer و Moderna به دنبال “استفاده اضطراری” هستند تا به افرادی که در معرض خطر هستند واکسینه شوند در حالی که آزمایش در مراحل نهایی ادامه دارد.

اما این جلسه باعث تشدید نگرانی می شود که بسیاری از آمریکایی ها در حال حاضر تأثیر احتمالی فشار سیاسی بر تولید واکسن را پنهان کرده اند. مقامات بهداشت عمومی ، از جمله خان ، ماه ها است که تلاش می کنند تا اطمینان حاصل کنند که روند تأیید بی تأثیر است.

در همین حال ، یک پانل علمی جداگانه به این مسئله فوری پرداخته است که چه کسی باید واکسن های اولیه را در صورت محدود شدن در دسترس قرار دهد.

کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر در مورد دیدار با خان و آینده وی در آژانس پاسخ نداد. اما بسیاری از دستیاران ریاست جمهوری اذعان می کنند که به خصوص برای ترامپ از دست دادن خان در بالای مجوز واکسن بسیار بد خواهد بود.

رئیس جمهور سرعت تصویب واکسن را در حالی که انتخاب مجدد خود را از دست داد توصیف کرد و معتقد بود که اگر Pfizer و Moderna اطلاعاتی را منتشر می کردند که نشان می داد واکسن آنها قبل از روز انتخابات م effectiveثر است ، او در این رقابت پیروز می شد. وی همچنین بارها شکایت کرده است که اعتباری که شایسته تولید واکسن است را دریافت نکرده است و از روزنامه نگاران خواسته است که رئیس جمهور منتخب جو بایدن را برای آنچه در ساعت مچی ترامپ اتفاق افتاده ، تصدیق نکنند.

مقامات پیشین FDA و کارشناسان خارجی در ماه های نخست تصدی خود ، هان ، محقق و مدیر سابق بیمارستان را به دلیل تصمیماتی که بسیاری آن را ادای احترام به کاخ سفید می دانند و در دفاع از روند تصمیم گیری مبتنی بر علم آژانس ، انتقاد می کنند ، مورد انتقاد قرار دادند.

اما اخیراً خان در برابر فشارهای کاخ سفید ، از جمله تأیید عجولانه واکسن ، مقاومت کرده است.

در ماه اکتبر ، هان دستورالعمل های ایمنی FDA سختگیرانه ای را صادر کرد که در واقع هدف ترامپ از ارائه واکسن تا روز انتخابات را بسته بود. و او بارها پیش از کنگره شهادت داده است که “علم ، نه سیاست” تعیین می کند که چه زمانی واکسن داده شود.

علی رغم ادعاهای ترامپ ، FDA كنترل كمی هنگام تصمیم گیری شركت ها برای تأیید دولت برای واكسن هایشان دارد. هر یک از تولید کنندگان برجسته واکسن در حال انجام مطالعات گسترده بر روی هزاران نفر برای آزمایش عکس های خود برای ایمنی و اثربخشی هستند.

فقط یک گروه خارجی از متخصصان مستقل می توانند به داده های نظرسنجی نگاه کنند و تعیین کنند که چه مقدار برای توجیه ارسال FDA جمع شده است. Pfizer در 20 نوامبر درخواست واکسن داد و رقیب Moderna نیز روز دوشنبه همین کار را انجام داد.

FDA جلسات عمومی را برای بررسی هر واکسن برای 10 و 17 دسامبر برنامه ریزی کرده است و انتظار می رود قبل از پایان سال تصمیم بگیرد که اجازه استفاده از آنها را بدهد.

ترامپ به دوستانش گفت که او معتقد است هان سرعت خرید یا فروش نادرست مزایای سایر روش های درمانی را – با وجود شواهد خلاف آن – کاهش داده و “هرگز در تیم حضور نداشته است. و ترامپ ادعا می کند ، هم به صورت خصوصی و هم به صورت علنی ، شرکت های دارویی وی را به دلیل تلاش هایش در کاهش قیمت داروهای تجویز شده مجازات می کنند و ادعاهایی غیرمستند را مطرح کرده است که آنها یک کارزار غیر رسمی مانند دولت را با FDA و رسانه ها تشکیل داده اند تا برای صدمه زدن به او.

در همین حال ، دولت از تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و سایر واکسن ها در هفته آینده به “اجلاس سران” دعوت کرده است. همه شرکتهای دعوت شده از ترس اینکه به صراحت سیاسی یا در معرض حملات ترامپ قرار گیرد ، متعهد به شرکت در این مراسم نبودند.

———

گزارش میلر از ویلمینگتون ، دلاور است. گزارش لمیر از نیویورک.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*