[ad_1]

عالی ترین مقام بهداشت عمومی آفریقا می گوید که 60٪ از جمعیت این قاره باید در دو تا سه سال آینده علیه ویروس کرونا واکسینه شوند

مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا ، جان نکنگاسونگ ، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که اگر چهار تا پنج سال طول بکشد ، “ویروس در جوامع ما بومی خواهد شد.”

Nkengasong می گوید برای رسیدن به مصونیت گله در 54 کشور آفریقایی هدف 60٪ واکسیناسیون لازم است.

وی با بیان هدف “دستیابی به حدود 20٪ از جمعیت تا پایان سال 2021” ، چالش های پیش رو را برجسته و گفت: “كل قاره هرگز 200 میلیون نفر را در سال واكسن نداده است”.

نکنگاسونگ همچنین قول داد که “در آفریقا از واکسن های نامرغوب استفاده نمی شود.” وی گفت ، این قاره توانایی تأیید اقدامات نظارتی توسط كشور را ندارد و تخمین می زند كه این كار پنج سال یا بیشتر به طول می انجامد. در عوض ، CDC آفریقا بستری را ارائه می دهد كه تنظیم كنندگان كشور می توانند در مورد سازوكاری برای تأیید واكسن هایی كه به این قاره می آیند توافق كنند.

وی افزود: “وقتی با هم هستیم قدرتمندتر هستیم” ، در حالی كه تعداد معدودی از كشورهای آفریقایی شروع به جستجوی دوز واكسن برای شهروندان خود كردند خارج از طرح جهانی توزیع عادلانه واكسن های معروف به COVAX. “اگر ما مانند یک قاره پراکنده شویم ، استراتژی کلی ما آسیب خواهد دید.”

در قاره آفریقا در حال حاضر نزدیک به 2.2 میلیون مورد ویروس تایید شده یا حدود 3.5 درصد از کل ویروس در سراسر جهان وجود دارد ، زیرا مقامات بهداشتی در مورد علائم جهش دوم در برخی کشورها هشدار می دهند.

نکنگاسونگ گفت: “دو ماه آینده بسیار مهم است ، زیرا کل قاره وارد فصل تعطیلات می شود” ، که به معنای سفر بیشتر از شهرها به مناطق روستایی است. “من می ترسم که به یک قله برسیم ، احتمالاً در ماه های آینده همان قله جولای یا آگوست را خواهیم داشت.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر