[ad_1]

رومانی ها در انتخابات مقننه رأی می دهند ، بسیاری امیدوارند پس از پنج سال آشفتگی سیاسی و اجتماعی ، ثبات را در یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپا بازگردانند

تا به امروز ، هفتمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا بیش از 500000 مورد COVID-19 و بیش از 12000 مورد مرگ را تأیید کرده است.

اگر نظرسنجی ها دقیق باقی بماند ، حزب اصلی محافظه کار اجتماعی رومانیایی که ریاضت اقتصادی دارد و مستعد ریاضت اقتصادی است ، برای اولین بار در تاریخ تقریباً 30 ساله خود به بزرگترین حزب در پارلمان دو مجلس 465 نفری این کشور تبدیل خواهد شد. هنوز هم این مورد در اکثریت حاکم غایب خواهد بود. تحلیلگران پیش بینی می کنند این حزب به دنبال تشکیل ائتلافی حاکم با اتحاد مترقی USR-Plus خواهد بود که انتظار می رود حدود 20٪ آرا را به خود اختصاص دهد.

هر دو برای وعده های عدم سیاست زدایی و اصلاحات جامع خدمات عمومی در رومانی ، دفاع از استقلال قوه قضائیه ، اجرای انضباط مالی و حمایت از سیستم های بهداشتی و آموزشی در حال فروپاشی ، مبارزه کردند.

اما به نظر می رسد که آنها تا حدودی دیدگاه های واگرایی در مورد چگونگی بهتر خلاص شدن از مدل فاسد دولت رفاه و بوروکراسی ناکارآمد دارند ، که هر دو به دلیل دهه های برتری سیاسی در رومانی ، حزب پوپولیست سوسیال دموکرات یا PSD مقصر شناخته شده اند.

سوسیال دموکرات ها از زمان سقوط کمونیسم در سال 1989 ، اغلب در ائتلاف های چند حزبی ، گاهی از جمله PLN ، بر سیاست های رومانی تسلط داشتند.

آنها در آخرین انتخابات سال 2016 پیروز شدند و قبل از تصرف دولت اقلیت توسط PLN از یک سال پیش ، سه نخست وزیر و ده ها وزیر را پشت سر گذاشتند. دولت به رهبری PSD انتقادات شدید اتحادیه اروپا را به دلیل دخالت در دادگستری و یک سری رسوایی های فساد مالی با درگیر کردن برخی از برجسته ترین اعضای حزب مورد انتقاد قرار داده است.

اما در حالی که دوره بی نظم اخیر وی موجب اعتراضات گسترده خیابانی دو ساله شده است ، PSD به نظر می رسد در ماه های اخیر حمایت مردمی را از دست داده است زیرا دولت اقلیت تلاش می کند تا با محدود کردن هزینه های اجتماعی پیامدهای اقتصادی بیماری همه گیر ویروس کرونا را محدود کند.

اخیراً ، PSD با نادیده گرفتن هشدارهای بانک مرکزی کشور مبنی بر غیرممکن بودن این پیشنهاد ، توانست پیشنهادی را در مجلس برای افزایش 40٪ حقوق بازنشستگی دولت ارائه دهد.

وی از پشتیبانی وفاداری در بین رای دهندگان در رومانی برخوردار است و انتظار می رود بیش از 20٪ آرا را به دست آورد.

انتظار می رود در نتیجه اقدامات کنترل همه گیر و ویروس ، کسری مالی رومانی در سال جاری به حدود 9٪ از تولید ناخالص داخلی در مقایسه با 4.3٪ در سال 2019 افزایش یابد. ویروس کرونا در رومانی رو به گسترش است تقریباً دو سوم کل عفونت ها و تقریباً نیمی از مرگ های مربوط به ویروس در دو ماه گذشته ثبت شده است.

اقدامات احتیاطی ویژه ای در مورد ویروس اعمال نشده است – فراتر از شرایط عمومی استفاده از ماسک ، بهداشت دست و حفظ فاصله اجتماعی در 18000 شعبه اخذ رأی در سراسر کشور که قرار است در ساعت 21:00 (19:00 به وقت گرینویچ) بسته شود.

طبق داده های منتشر شده توسط دفتر مرکزی انتخابات رومانی ، حدود 3.5 میلیون نفر در ساعت 3 بعدازظهر به وقت محلی (1300 به وقت گرینویچ) روز یکشنبه رأی دادند ، یا 3.3 درصد کمتر از زمان مشابه در از انتخابات عمومی در سال 2016

انتظار می رود اندکی پس از بسته شدن نظرسنجی ها ، نظرسنجی خروجی توسط رسانه های محلی منتشر شود ، در حالی که اولین نتایج رسمی یکشنبه شب پیش بینی می شود.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر