[ad_1]

یک ویدیو از رویارویی اعتراض کوروناویروس شده است در آلمان، جایی که یک زن جوان است که به یک جنگنده برجسته مقاومت نازیها و سپس متهم توسط یک نگهبان امنیتی از “بی اهمیت جلوه” هولوکاست منتشر شده است.

این زن شنبه شب روی صحنه در شمال شهر هانوفر صحبت کرد و به هموطنان معترض گفت: “من احساس می کنم سوفی شول هستم زیرا در مقاومت فعال هستم ، سخنرانی می کنم ، به اعتراضات می روم ، آگهی پخش می کنم.”

شول با برادرش و دیگر اعضای گروه مقاومت رز سفید با نازی ها جنگید. به دنبال توزیع اعلامیه در دانشگاه مونیخ ، وی به جرم خیانت محکوم شد و در 22 سالگی توسط نازی ها در سال 1943 اعدام شد.

وقتی زن معترض صحبت می کرد ، یک جوان محافظ به صحنه نزدیک می شد و بارها و بارها تکرار می کرد که “من برای این نوع احمقیت محافظ نخواهم بود”. زن درحالیکه او سخنرانی خود را “بی ارزش جلوه دادن هولوکاست” خواند با ناباوری به او نگاه کرد. نگهبانان او را اذیت کردند و او خشم میکروفون را برانگیخت.

وزیر امور خارجه آلمان ، هیكو مااس روز یكشنبه در توئیتی نوشت كه مقایسه با شول “شجاعت لازم برای موضع گیری در برابر نازی ها را مسخره می كند.”

“هیچ چیز اعتراضات علیه تاج را با مبارزان مقاومت ارتباط نمی دهد. هیچ چی! “، Maas را نوشت.

نازی ها نسل کشی بیش از شش میلیون یهودی اروپایی را در دوران رایش سوم سازمان دادند. آنها همچنین ده ها هزار نفر دیگر را که مخالف رژیم آنها بودند ، مانند کمونیست ها ، سوسیال دموکرات ها ، اعضای کلیسا یا مبارزان مقاومت را کشتند.

در همین حال ، مقامات آلمانی معمولاً بخاطر کنار آمدن با بیماری همه گیر مورد ستایش قرار می گیرند. اتحادیه اروپا بیش از 14000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرده است ، فقط یک چهارم از مرگ انگلیس.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر