زن تراجنسیتی مجدداً از مقامات اصلاحی در جورجیا شکایت کرده است


زن تراجنسیتی سیاه از کارمندان زندان جورجیا شکایت کرد و گفت که آنها نتوانسته اند از وی در برابر حملات جنسی متعدد در پشت میله ها محافظت کنند

مرکز حقوق اساسی و مرکز جنوبی فقر به نمایندگی از اشلی دیاموند 42 ساله که در زندان ایالت ساحلی در شهرستان چاتم محبوس است ، یک دادخواست فدرال تشکیل داده اند. در سال 2015 ، دایموند به دلیل چنین اتهاماتی از مقامات اصلاحی جورجیا شکایت کرد.

در دادخواست وی آمده است که الماس از کودکی خود را به عنوان یک زن معرفی کرد و از 17 سالگی هورمون درمانی را شروع کرد و به او سینه های کامل ، پوست نرمتر و ظاهری زنانه داد.

اندکی پس از طرح شکایت قبلی وی ، وزارت دادگستری ایالات متحده مداخله کرد و خلاصه ای را ارائه داد مبنی بر اینکه کارکنان زندان باید به هویت جنسیتی و همچنین هر بیماری پزشکی یا روانی دیگری بپردازند. در این اعلامیه آمده است كه با اصلاحیه هشتم قانون اساسی آمریكا آنها ملزم به ارزیابی و مراقبت فردی از این شرایط هستند.

سپس کارکنان زندان جورجیا سیاستی را برای اطمینان از ارزیابی زندانیان با تشخیص احتمالی دیس فوریای جنسی توسط متخصصان واجد شرایط پزشکی و بهداشت روان ، از جمله ارزیابی نحوه درمان و تجربه قبل از ورود به زندان ، اجرا می کنند. این سیاست همچنین می گوید که یک برنامه درمانی برای رسیدگی به سلامت جسمی و روانی تهیه خواهد شد.

طبق سوابق زندان ، دیاموند پس از گذراندن حدود یک سوم از مجازات 12 ساله خود به دلیل سرقت و محکومیت های دیگر ، در آگوست 2015 با آزادی مشروط آزاد شد. او در فوریه 2016 دادخواست خود را علیه این دولت حل و فصل کرد.

الماس به دلیل نقض آزادی مشروط در اکتبر 2019 به زندان بازگردانده شد. وکلای وی گفتند که وی از زمان بازگشت به زندان های مردان از جمله سو abuse استفاده جنسی ، با شرایط غیرقانونی مشابهی روبرو بوده است. در سال گذشته بیش از 14 بار تحت آزار و اذیت جنسی مداوم قرار گرفته و به دلیل بی نظمی جنسیتی از درمان محروم شده اند.

سخنگوی اداره اصلاحات جورجیا بلافاصله به ایمیلی که درمورد این پرونده اظهار نظر می کرد ، پاسخ نداد.

بث لیترل ، وکیل دادگستری قانون مرکز فقر در جنوب گفت: “ما زندانهای جورجیا را از طرف اشلی تحت پیگرد قانونی قرار دادیم و متأسفانه باید دوباره تلاش کنیم که به مکروهات تراجنسیتی به ویژه زنان رنگ تراجنسی در زندانهای جورجیا پایان دهیم.” در یک خبر انتشار از طریق ایمیل. “پنج سال پس از تغییر سیاست های خود در پاسخ به اولین دادخواست ما ، GDC به طرز فجیعی به نقض تعهدات قانونی خود در مورد حمایت از افراد تراجنسی تحت بازداشت ادامه می دهد.”

این دادخواست به دنبال جبران خسارت و هزینه های دادرسی است و قاضی را ملزم می کند که به مقامات زندان دستور دهد برای دیاموند درمان بیماری تنگی جنسی وی را انجام دهند و برای محافظت از او در برابر سو abuse استفاده جنسی ، از جمله با قرار دادن وی در زندان زنان ، اقدامات لازم را انجام دهد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*