[ad_1]

از آنجا که چندین کشور اروپایی دسترسی به پیست های اسکی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس قطع کردند ، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت خطر ابتلا به COVID-19 هنگام اسکی به احتمال زیاد کم است.

رایان گفت: خطر انتشار ویروس کرونا در اثر اسکی یکی دیگر از فعالیتهای مربوط به ورزش است.

رایان گفت: “مشكلات واقعی در فرودگاه ها ، اتوبوس های توریستی كه مردم را به مراكز اسكی به مكان های اسكی ، آسانسورهای اسكی … و اماكنی كه مردم تجمع می كنند خواهد داشت.” وی با هشدار اینکه ارتباطات داخل سالن پس از اسکی می تواند به خصوص خطرناک باشد ، گفت: “ما به همه طرفین توصیه می کنیم که فصل اسکی خود و سایر دلایل این جمع را در نظر بگیرند.”

در اوایل سال جاری ، استراحتگاه های اسکی در فرانسه ، ایتالیا و اتریش محل چندین رویداد گسترده بودند که به ایجاد شیوع COVID-19 در سراسر قاره کمک کردند.

رایان گفت كه دولت ها باید به جای تمركز روی یك ورزش خاص مانند اسكی یا پیاده روی ، بهترین راه را برای كاهش تماس های بین مردم برای جلوگیری از شیوع COVID-19 بررسی كنند.

رایان گفت: “مسئله این است كه هر فعالیتی كه شامل تعداد زیادی از افراد شود و به یك فضای متمركز منتقل شوند و سپس از وسایل حمل و نقل عمومی و دیگر وسایل حمل و نقل برای رسیدن به آنجا و بازگشت استفاده كنند ، باید با دقت مدیریت شود.”

سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد که هفته گذشته اولین بار بود که موارد جهانی COVID-19 از ماه سپتامبر کاهش یافته است ، با اشاره به اثربخشی اقدامات اخیر قفل در اروپا. مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبریوس این خبر را “خبر خوشامدگویی” خواند ، اما گفت که کاهش باید “بسیار دقیق تفسیر شود”.

تدروس گفت که فصل تعطیلات پیش رو باید مردم را وادار کند که در مورد چگونگی جشن گرفتن در طی یک بیماری همه گیر ، دوبار فکر کنند.

وی گفت: “بودن در کنار خانواده و دوستان ارزش این نیست که همه (و) را در معرض خطر قرار دهید.” “همه ما باید به این فکر کنیم که چه کسانی می توانند در تصمیماتی که می گیریم شرط بندی کنیم.”

———

پوشش AP را در: https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر