سازنده OxyContin Purdue Pharma در یک پرونده جنایی به جرم خود اعتراف کرد


سازنده OxyContin ، پوردو فارما ، خود را به اتهام کیفری مقصر شناخته و رسماً به جرم بحران مواد افیونی مقصر شناخته است

پوردو فارما به اتهام سه اتهام کیفری خود اعتراف کرد و رسماً به نقش خود در اپیدمی مواد مخدر اعتراف کرد که طی دو دهه گذشته منجر به صدها هزار مرگ شده است.

در جلسه دادرسی مجازی با قاضی فدرال در نیوآرک ، نیوجرسی ، تولید کننده OxyContin اعتراف کرد که این امر مانع تلاش های اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده برای مبارزه با بحران اعتیاد شده است. پوردو اذعان کرد که وی برنامه م effectiveثر برای جلوگیری از انحراف داروهای تجویز شده به بازار سیاه را حفظ نکرد ، اگرچه به DEA گفت که چنین برنامه ای وجود دارد و اطلاعات گمراه کننده ای را به عنوان راهی برای تحریک سهمیه برای آژانس ارائه می دهد. شرکت تولیدی.

وی همچنین اعتراف كرد كه از طریق یك برنامه سخنرانی به پزشكان پول می دهد تا نسخه های بیشتری برای مسكن ها بنویسد.

اعترافات توسط رئیس پوردو ، استیو میلر ، به نمایندگی از شرکت وارد شد. آنها بخشی از یک توافق کیفری و مدنی بودند که ماه گذشته بین استمفورد ، شرکت مستقر در کانتیکت و وزارت دادگستری اعلام شد.

این قرارداد شامل تحریم ها و مصادره های 3.3 میلیارد دلاری است ، اما این شرکت قصد دارد فقط قسمت كمی از آن ، 225 میلیون دلار را مستقیماً به دولت فدرال پرداخت كند. وی تا زمانی که توافق نامه ای را که از طریق دادگاه ورشکستگی فدرال انجام می شود ، انجام دهد ، مبلغ کمتری را پرداخت می کند ، مقامات ایالتی و محلی و سایر نهادها از او به دلیل قربانیان اپیدیم شکایت می کنند.

اعضای خانواده ثروتمند ساکلر که صاحب این شرکت هستند نیز موافقت کردند 225 میلیون دلار به دولت فدرال برای تسویه دعاوی مدنی بپردازند. هیچگونه اتهام کیفری علیه اعضای خانواده تشکیل نشده است ، گرچه این معامله آنها را در آینده در معرض این امر قرار می دهد.

درخواست پوردو برای جرایم فدرال راحتی وکلائی را که می خواهند مجازات سختگیرانه تری برای تولید کننده OxyContin و صاحبان آن ببینند فراهم نمی کند. بحران مداوم مصرف بیش از حد مواد مخدر ، که به نظر می رسد در طی شیوع ویروس کرونا در حال عمیق شدن است ، طی دو دهه گذشته منجر به مرگ بیش از 470،000 آمریکایی شده است که اکثر آنها مخدرهای قانونی و غیرقانونی هستند.

وکلای عمومی در حدود نیمی از ایالت ها با موافقت نامه فدرال و همچنین توافقنامه پیشنهادی شرکت در دادگاه ورشکستگی مخالفت کردند. در پرونده ورشکستگی ، پوردو پیشنهاد تبدیل شدن به یک شرکت عام المنفعه را که درآمد آن به مقابله با بحران مواد افیونی کمک می کند ، داد.

وکلای عمومی و برخی از فعالان از این ناراحت هستند که اگرچه ساکرز از کنترل شرکت منصرف شده است ، این خانواده همچنان ثروتمند است و اعضای آن با زندان یا مجازات های فردی دیگری روبرو نخواهند شد.

فعالان می گویند هیچ تفاوتی بین اقدامات این شرکت و صاحبان آن وجود ندارد ، آنها همچنین تا چند سال گذشته هیئت مدیره Purdue را کنترل می کردند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*