[ad_1]

برلین – آلمان بر مرحله سخت بیش از 15000 مورد مرگ ویروس کرونا غلبه کرده است.

موسسه رابرت کوچ ، مرکز کنترل بیماری کشور ، روز پنجشنبه گفت که 389 مورد مرگ دیگر در طول شب گزارش شده است که از ابتدای شیوع همه گیر ، 15160 مورد دیگر گزارش شده است.

این آژانس اعلام کرد ، آلمان پس از افزودن 22368 شبانه روز ، 983 هزار و 588 مورد ویروس کرونا دیده است.

آلمان اصطلاحاً انجام داد در 2 نوامبر موج ها را متوقف کنید ، رستوران ها ، بارها ، امکانات ورزشی و تفریحی را تعطیل کنید ، اما مدارس ، مغازه ها و آرایشگاه ها را باز نگه دارید.

در ابتدا قرار بود چهار هفته به طول انجامد ، اما آنگلا مرکل ، صدراعظم و 16 فرماندار کشور توافق کردند که آن را تا روز چهارشنبه 20 دسامبر تمدید کنند تا تعداد موارد ویروس کرونا در هر منطقه به کمتر از 50 در هر 100000 نفر در هفته کاهش یابد. در حال حاضر 140 در 100000 است.

مرکل گفت که اگرچه اقدامات موجود توانسته است رشد عفونت های جدید ویروس کرونا را متوقف کند ، اما در سطح بالایی تثبیت شده است.

———

آنچه شما باید درباره شیوع ویروس بدانید در اینجا آمده است:

– آمریکایی ها علی رغم هشدارها ، از طریق روز شکرگذاری مسافرت می کنند

“کنگره استراتژی ملی ویروس کرونا را بایدن آماده می کند.”

– بیماری همه گیر طعم زودگذر گردشگران عاری از هاوایی را به مردم محلی می دهد

– برای جلوگیری از اثری از ویروس کرونا که ممکن است در کمین سطح آن باشد ، آمریکایی ها غذا را پاک می کنند ، دستکش های جراحی را در انظار عمومی می پوشند و بسته های نامه را برای یک یا دو روز بیشتر می گذارند. اما کارشناسان می گویند که تثبیت ملی در اصطکاک گاهی اوقات می تواند خیلی زیاد باشد.

– کالیفرنیا رکورددار موارد ویروس کرونا در آستانه شکرگذاری بود. روز چهارشنبه بیش از 18000 عفونت COVID-19 گزارش شده است.

– اگرچه اولین برف واقعی هنوز در بیشتر مناطق اروپا نباریده است ، اما علاقه مندان به اسکی صحنه ترسناک و ترسناکی را تصور می کنند: اسکی در زرمات سوئیس ، در حالی که در آن سوی مرز در دره آئوستای ایتالیا بیکار هستید.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

سئول ، کره جنوبی – در حالی که مقامات بهداشتی برای کنترل هجوم جدید عفونت ها تلاش می کنند ، کره جنوبی بیش از 500 مورد جدید ویروس کرونا در 24 ساعت برای اولین بار در حدود هشت ماه ثبت می کند.

ملت آسیا در ماه های گذشته با جهش قوانین سختگیرانه فاصله اجتماعی ، در حال افزایش است. برای مقابله با پرش نهایی ، این کشور روز سه شنبه مجدداً دستورالعملهای سختگیرانه مسافت را در سئول و برخی مناطق دیگر اعمال كرد.

پرونده های کره جنوبی در ابتدا در فوریه و مارس گذشته به اوج خود رسید ، مقامات روزانه صدها مورد جدید را گزارش می کردند که بیشتر مربوط به یک فرقه مذهبی بود. شیوع مهم دیگر در تابستان رخ داد و بیشتر با بیشتر سئول همراه بود.

مقامات می گویند که آخرین دوره نگران کننده است ، زیرا بسیاری از آلودگی های خوشه ای از منابع مختلف وجود دارد.

———

پکن – چین 9 مورد جدید ویروس کرونا را در منطقه وسیع مغولستان داخلی گزارش کرده است ، جایی که مقامات مدارس را تعطیل کردند ، پروازها را به حالت تعلیق درآوردند ، مکان های عمومی را تعطیل کردند و ضیافت و سایر اجتماعات را ممنوع کردند.

این خوشه در Manzhouli ، شهری با بیش از 200،000 نفر جمعیت در مرز با روسیه متمرکز شده است. مسئولان پس از اولین شیوع آخرین شیوع کشور در اواخر هفته گذشته ، آزمایش همه ساکنان را برای یافتن موارد جدید دستور داده اند. حمل و نقل زمینی به داخل و شهر به شدت مختل شده و تردد در شهر محدود شده است.

در سایر نقاط چین ، اخیراً عفونت های محلی در مرکز مالی شانگهای و بندر شمالی تیانجین گزارش شده است ، اگرچه در به روزرسانی همه گیر دولت در روز پنج شنبه ، مورد جدیدی در این شهرها مشاهده نشده است.

———

کانزاس سیتی ، مایستین – دو شهر بزرگ میسوری در حال اقدام علیه رستوران هایی هستند که قوانینی را که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویران شده است ، نقض می کنند.

مقامات کانزاس سیتی پس از تمیز کردن 185 رستوران در آخر هفته ، دوازده بار و رستوران را با نقض محدودیت های همه گیر در شهر باز کرده اند. پیش از این ، شهر عمدتا به شکایات مربوط به اعمال قوانین متکی بود.

قوانین جدید بارها و رستوران ها را به ظرفیت 50٪ محدود می کند و نیاز به تعطیلی حداکثر 22 ساعت دارد.

در همین حال ، مقامات شهرستان سنت لوئیس نامه های تأیید شده ای را به سه ده بار و مشاغل ارسال کردند که به آنها دستور می داد خدمات داخلی را به حالت تعلیق درآورند یا با پرونده های قضایی یا کیفری روبرو شوند.

———

فیکسینگ ، آلاسکا – مقامات در آنچورج ، آلاسکا ، محدودیت های همه گیری جدیدی را برای ماه دسامبر اعمال می کنند که ارائه خدمات داخلی به کافه ها و رستوران ها را ممنوع می کند ، کارفرمایان را مجبور می کنند که در صورت امکان به مردم اجازه دهند در خانه کار کنند و بسیاری از مشاغل را به 25 ٪ ظرفیت.

آستین کوین-دیویدسون سرپرست سرپرست شهرداری روز چهارشنبه گفت که برای مقابله با رشد عفونت های ویروس کرونا در انکورج ، بزرگترین شهر آلاسکا ، قوانینی لازم است. این قوانین از روز سه شنبه اجرا می شوند و تا اول ژانویه معتبر هستند.

از روز چهارشنبه ، این شهر 15100 مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است. از این تعداد ، 2155 مورد در هفته گذشته گزارش شده است. این شهر 66 کشته بر اثر COVID داشته است.

———

نیویورک – گزارش دولت جدید می گوید ایالات متحده هنوز هم از نظر شمارش تقریباً هشت عفونت ویروس کرونا ندارد.

در پایان ماه سپتامبر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها 53 میلیون آمریکایی را آلوده کردند. این کمی کمتر از هشت برابر موارد تایید شده در آن زمان است.

پیش از این ، CDC تخمین زده بود كه از هر 10 عفونت یكی از دست رفته است.

هدف از آخرین محاسبه CDC ، ارائه تصویر دقیق تری از تعداد واقعی افراد از ابتدای شیوع همه گیر است. از 53 میلیون عفونت پیش بینی شده ، CDC می گوید حدود 45 میلیون نفر در برخی موارد بیمار بوده اند و حدود 2.4 میلیون نفر در بیمارستان بستری شده اند.

———

سلام ، اورگن – فرماندار اورگان می گوید بارها و رستوران ها ممکن است هفته آینده برای خدمات محدود در فضای باز بازگشایی شوند ، اما تا زمانی که واکسن ویروس کرونا به طور گسترده در دسترس نباشد ، محدودیت های زیادی برقرار است.

روز چهارشنبه ، کیت براون در اطلاعیه ای از مردم اورگونی خواست که در طول روز شکرگذاری در امان بمانند و با نادیده گرفتن پروتکل های ایمنی مانند ماسک زدن و محدود کردن تماس های شخصی ، از دیگران محافظت کنند.

محدودیت های جدید شیوع همه گیر هنگامی که “یخ” دو هفته ای فعلی در 3 دسامبر منقضی شود ، اعمال می شوند. در حال حاضر ، فقط حذف رستوران مجاز است. صنعت رستوران به شدت با این محدودیت ها مخالفت کرد ، زیرا چندین رستوران برای همیشه تعطیل شدند و دیگران در معرض خطر این کار بودند.

———

CHEEN، WYO – فرماندار وایومینگ ، مارک گوردون می گوید آزمایش وی برای ویروس کرونا مثبت بود ، اما فقط علائم جزئی دارد.

گوردون روز چهارشنبه گفت که قصد دارد به کار خود از راه دور ادامه دهد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کنند افرادی که آزمایش ویروس مثبت دارند به مدت 10 روز جدا شوند.

گوردون در 13 نوامبر گفت كه ساكنان وایومینگ باید مسئولیت بیشتری در جلوگیری از شیوع ویروس كرونا داشته باشند. به گفته وی ، “ما به مردم اعتماد كردیم تا مسئولیت پذیر باشند و آنها غیرمسئول هستند” ، گوردون به تقریباً 26700 نفر از ساكنان وایومینگ كه کارهای خوبی انجام داده اند ، می پیوندد.

———

اوکلاهما – وزارت بهداشت ایالت اوکلاهما روز چهارشنبه اعلام کرد که مدارس دولتی قادر به ارائه قرنطینه مدارس برای دانش آموزان در معرض ویروس هستند.

وزارت گفت: مدارس موستانگ اولین ایالت در این ایالت بودند که این سیاست را اتخاذ کردند.

از 30 نوامبر تا 23 دسامبر ، این قوانین به دانش آموزان امکان قرنطینه در مدرسه را می دهد.

دکتر جارد تیلور ، اپیدمیولوژیست دولت موقت گفت دانشجویانی که آزمایش COVID-19 مثبت داشتند و دانشجویانی که با دانش آموز آلوده تعامل داشتند قبلاً به مدت 14 روز به یادگیری از راه دور روی آورده بودند.

طبق این سیاست جدید ، دانش آموزان قرنطینه ای حق دارند برای شرکت در کلاس های مجازی به مدرسه بروند ، اما از کلاس های فردی در ساختمانهایی مانند سالن های بدنسازی یا سالن های اجتماعات که در آنها از نظر اجتماعی فاصله دارند و باید ماسک بزن

———

SAN JOSE ، کالیفرنیا – مقامات ایالت سانتا کلارا می گویند که برای اطمینان از انطباق مشاغل با ظرفیت مجاز ، کارمندان و مشتریان همیشه ماسک می بندند و از دستورالعمل های زیر استفاده می کنند ، اجرای دستورات بهداشتی در ایالت آخر هفته را تسریع می کنند فاصله اجتماعی

با هفته شکرگذاری ، که فصل خرید تعطیلات آغاز می شود ، مأموران اجرای قانون از روز پنجشنبه تا حداقل یکشنبه با کمک نیروهای آتش نشانی از طریق دره سیلیکون پرواز می کنند ، که معمولاً باعث ایجاد مشکل در کد کد آتش می شوند. آنها می توانند با پرداخت 250 دلار جریمه در محل صادر کنند.

تاکنون بیشتر شهرستانهای کالیفرنیا رویکرد آموزشی را در پیش گرفته اند و به جای جریمه اخطار می دهند.

دکتر مارتی فنسترشایب روز چهارشنبه گفت ، این شهرستان بیشترین موارد فردی را در روز ثبت می کند و فقط 68 تخت مراقبت ویژه خالی دارد ، و از همه سطوح تحت تأثیر جزر و مد تابستان فراتر رفته است.

فنسترشایب گفت: “واقعاً ، ما واقعاً نگران هستیم.” “تمام شاخص هایی که ما در ماه های گذشته دنبال کردیم و عملکرد خوبی داشتند ، اکنون بسیار شیب دار در حال افزایش هستند.”

———

CITY OF SALT LAKE – پزشکان در یوتا هشدار می دهند که اگر مردم از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی نکنند ، شکرگذاری می تواند به یک رویداد مهم توزیع COVID-19 تبدیل شود.

افزایش تعداد بستری در کشور پزشکان و مقامات بهداشت عمومی را وادار کرده است که توصیه کنند که در جلسات شکرگذاری با افراد خارج از خانه های نزدیک آنها شرکت نکنند

یک متخصص بیماریهای عفونی روز چهارشنبه گفت که در صورت عدم رعایت این راهنما ، موارد COVID-19 می تواند بر یک سیستم بهداشتی فشرده بیشتر غلبه کند. درخواست های وی چند روز پس از فرماندار جمهوری خواه گری هربرت اعلام شد كه وی دستور قبلی خود را كه به موجب آن مردم مجبور بودند اجتماعات اجتماعی را به افراد در خانه های خود محدود كنند ، تمدید نخواهد كرد.

در یوتا ، از هر 136 نفر در هفته گذشته 1 نفر مبتلا به COVID-19 تشخیص داده شده است و براساس داده های جان هاپکینز ، این ایالت در سرانه موارد جدید در رتبه دهم کشور قرار دارد.

براساس ارقام ایالت ، بیش از 182000 مورد ویروس در یوتا و بیش از 800 مورد مرگ شناخته شده مربوط به ویروس گزارش شده است.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر