شستن سربا آب خیسانده گل خطمی سفید نیم ساعت قبل از حمام آب خیسانده گل خطمی را روی سر بگذارند و بعد بشویند. دمکرده رازیانه خوردن و حنا سر گذاشتن مفید است و داروی جرجیر و سودا بر مصرف کنند و روی موضع روغن مورچه بمالند. همچنین در سال ۱۳۹۶ نزدیک به ۱۱۰۰مورد مسمومیت با قرص برنج بروز کرده است که عمدتا در استانهای تهران و لرستان رخ دادهاند. در گذشته این محصول تنها در کشورهای شرقی آسیا مانند ژاپن، کره و تایلند به عنوان چاشنی و ادویه در کنار غذا استفاده می شود اما امروزه با شناخت بیشتر خواص سیر سیاه در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری ها، نه تنها در کشورهای غربی بلکه در ایران نیز از سال 1398 تولید و فراوری شد. بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور، قرص برنج در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۷ منجر به ۳۰۸ مورد مرگ در هموطنانمان شده است. دمنوش لاغری تخصصی دکتر بیز اولین و تنها دمنوش لاغری کاملا استاندارد تولید شده در ایران است که بر پایه ی جدیدترین علوم تغذیه ای و استانداردهای رزیمی دنیا و زیر نظر پزوهشکده ی جهاد دانشگاهی ایران و بعد از گذراندن تستهای آزمایشگاهی اولیه و کسب نمرات مطلوب به مرحله ی تولید رسیده است.

تمامی محصولات موجود در سبد کالای شرکت بیز ، دارای گواهینامه های معتبر از مراجع ذیصلاح داخلی و حتی بین المللی هستند که نشانه کیفیت آنهاست و شما می توانید کیفیت کالاها را از این مراجع استعلام نمایید. با این وجود شاید اگر بگوییم هنوز بخش اعظم مردم ایران دکتر بیز را نمی شناسند و یا نسبت به آن دانش اندکی دارند سخنی به گزاف نگفته باشیم. تمامی مواد را درون میکسر یا آسیاب ریخته و مخلوط نمایید. بدین منظور باید موادی نظیر پودر سیر، پودر پیاز، پودر فلفل قرمز، پودر زیره سبز، پونه، فلفل قرمز خورد شده، نمک، پودر فلفل سیاه و پودر فلفل سفید را ترکیب کرده و به مدت 2 دقیقه روی شعله ملایم تفت داد و سپس درون ظرف های نگهداری ادویه قرار داد. اما بر اساس تجربیات اضافه کردن موادی نظیر ریحان خشک، مرزنجوش، رزماری، آویشن و فلفل قرمز می تواند طعم منحصر به فردی به غذای شما بدهد. ادویه آچار از انواع ادویه مخصوص استان سیستان و بلوچستان بوده که ترکیبی از چند ماده می باشد و شما می توانید در منزل آن را تهیه و غذاهای خود را با طعم غذاهای سنتی سیستان زینت ببخشید. این نوع ادویه ترکیبی از پودر دارچین، پودر گل سرخ، پودر زیره سیاه، پودر زنجبیل، پودر هل، پودر میخک و پودر جوز هندی است.

این ادویه هم ترکیبی بوده اما معمولا 4 جزء اصلی دارد که شامل پودر انبه، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر جوز هندی است. اما در اکثر آن ها پودر گلپر، پودر تخم گشنیز، دارچین، پودر زیره، پودر جوز هندی، پودر فلفل سیاه، پودر رازیانه و برخی از سبزهای معطر نظیر مرزه، ترخون، گشنیز و نعناع وجود دارد. ترکیبات آن شامل فلفل قرمز، فلفل سیاه ، زردچوبه، زیره سیاه، زیره سبز، جوز هندی، پودر زنجبیل، تخم هل سبز، دارچین و پودر تخم گشنیز می باشد. برای طبخ یک آبگوشت خوشمزه حتما به ادویه مخصوص آن نیاز خواهید داشت که شامل پودر فلفل سیاه، زیره سبز، زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر لیموعمانی، پودر دارچین و زردچوبه می باشد. اما به طور کلی ماده اصلی آن فلفل دلمه قرمز می باشد که حدود 80 تا 90 درصد حجم این ادویه را تشکیل می دهد و مابقی آن بنا به سلیقه هر فرد می تواند شامل ادویه جات دیگری باشد.

به این ترکیب می توانید مواد دیگری نظیر پودر زیره سیاه، پودر تخم گشنیز، پودر زنجبیل، نمک و فلفل قرمز نیز اضافه کنید. بدین منظور می توانید از ترکیب پونه، ریحان، پیاز، سیر، آویشن، رازیانه، پاپریکا و فلفل قرمز استفاده نمایید. سیر سیاه برای ورزشکاران بسیار موثر است آنها می توانند مقاومت خود را بالا ببرند.سبب افزایش انرژی برای ورزشکاران می شود.سبب از بین بردن التهابات ناشی از سرماخوردگی می شود.سولفور موجود در سیر در کاهش دردهای عضلانی موثر است.افرادی که مشکلات پوستی دارند مانند اگزما،خشکی و آکنه می توانند سیر را به صورت خام استفاده کنند خاصیت کلاژن سازی سیر سبب بهبود این نوع از مشکلات پوستی می شود.سیر سیاه ادرارآور است و در کسانی که مشکل احتباس آب در بدن و ورم بدن به علت انباشته شدن آب در بدن را دارند بسیار مفید است .سبب کاهش کلسترول بدن می شود و مانع از یبوست و مشکلات گوارش می شود و به هضم غذا بسیار کمک می کند. این ادویه در لیست ادویه جات یک نوع ترکیبی بوده که ترکیبات آن معمولا در مناظق مختلف متفاوت است و جزء انواع ادویه های خوش طعم کننده غذا می باشد که معمولا شامل زردچوبه، هل، دارچین، فلفل سیاه، فلفل شیرین، برگ گشنیز، رازیانه، شبدر و پودر چیلی می باشد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سیر سیاه کرونا وب سایت خود باشید.

ایندکسر