[ad_1]

تعداد زیادی از عفونت های ویروسی کرونا ویروس کرونا را تحت فشار قرار داده است و پزشکان در سراسر کشور از درخواست تماس با منازل برای افراد مسری جدا شده در خانه غرق شده اند.

ورا كلیووا ، رئیس پزشكی داخلی در یك كلینیك سرپایی در شهر ایركوتسك سیبری در ماه اكتبر به آسوشیتدپرس گفت: “ما قبلاً خفقان را شروع كرده ایم و پزشكان ما روزانه 20-25 تماس خانگی برقرار می كنند.” “آنها فقط از پاهای خود افتادند.”

در پایان ماه سپتامبر ، منطقه ایرکوتسک حدود 80 مورد جدید از ویروس کرونا را در روز گزارش کرد. تا ماه دسامبر ، تعداد آنها سه برابر شده و بیش از 270 عفونت روزانه داشته است.

در مجموع ، روسیه بیش از 2.5 میلیون مورد ویروس کرونا – چهارمین مورد در جهان – و بیش از 44000 مورد مرگ گزارش کرده است.

بیماران سرپایی باید به کسانی که با علائم خفیف یا متوسط ​​خود را در خانه جدا کرده اند و نیاز به آزمایش یا توصیه های درمانی دارند ، متمایل شوند. کارگران پزشکی روسیه اغلب مجبور به پیاده روی بودند زیرا کلینیک های آنها ماشین کافی برای رفت و آمد نداشتند.

در ایرکوتسک ، این وضعیت در ماه اکتبر تغییر کرد ، هنگامی که گروهی از داوطلبان به کمک آمدند و یک سرویس ساده برای رانندگی کارگران پزشکی در ویزیت های منزل ارائه دادند.

وادیم کوستنکو ، یک کارآفرین محلی 37 ساله ، پس از صحبت با کارمندان بهداشت در مورد آنچه که می تواند به بهترین وجه کمک کند ، به این ایده رسید. وی گفت كه پزشكان در هنگام داشتن كسی كه می تواند آنها را رانندگی كند 70٪ بیشتر از وی هنگام مراجعه می توانند ویزیت كنند.

کوستنکو به AP گفت: “مردم باید برای حل … مشکل ویروس کرونا گرد هم بیایند.”

او به فیس بوک متوسل شد تا هم از ساکنان و هم از شرکت های دولتی بخواهد که به او بپیوندند.

وی نوشت: “تصمیم گرفتم اتومبیلی با راننده بفرستم … امروز برای بعضی از پزشكان در بیمارستان شهر 1 پوندی در ایركوتسك كار كمی راحت تر خواهد شد.”

طی حدود دو هفته ، 22 اتومبیل در ایرکوتسک وجود داشت و بیش از 100 داوطلب با تماس های خانگی به پزشکان محلی کمک می کردند. تا ماه دسامبر ، پروژه “به پزشکان با هم کمک کنیم” گسترش یافت و شامل بیش از 3000 داوطلب در 10 منطقه روسیه شد.

کوستنکو گفت ، فقط در ایرکوتسک بیش از 500 داوطلب از ماه اکتبر با 10 هزار تماس خانگی کمک کرده اند.

داوطلبان وقت خود را با بیمارستان های محلی و متخصصان بهداشت برنامه ریزی می کنند. بعضی ها یک روز کامل را به رانندگی اختصاص می دهند ، دیگران چند ساعت بیرون می روند و کسانی که می خواهند کمک کنند اما نمی توانند این کار را بکنند پول بنزین می دهند.

هم داوطلبان و هم پزشكانی كه رانندگی می كنند تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری انجام می دهند ، زیرا بیمارانی كه ویزیت می كنند مسری هستند. پزشکان پس از هر بار مراجعه قبل از بازگشت به اتومبیل ها ، تجهیزات محافظتی کامل دارند و لباس محافظ خود را با مواد ضد عفونی کننده اسپری می کنند. داوطلبان از ماسک و سایر وسایل محافظتی نیز استفاده می کنند.

تاتیانا ایلیوشینا ، معاون پزشک اصلی در بیمارستان کودکان поли1 در ایرکوتسک گفت ، این کمک بسیار مورد نیاز بود ، به خصوص که عفونت ها خیلی سریع رشد می کنند.

وی گفت: ما تیم های جداگانه ای از پزشكان (معالجه بیماران بدون ویروس كرونا) و تیم های جداگانه ای از پزشكان كه به بیماران مبتلا به عفونت ویروس كرونا سرو می كنند داریم ، بنابراین ، البته ، ما نیاز به كمك ، از جمله حمل و نقل داریم.

و خود رانندگان از این که بسیار مفید هستند خوشحال می شوند.

“البته پزشکان سپاسگزار هستند و از دریافت کمک خوشحال هستند. آنها واقعاً به آن نیاز دارند ، زیرا آنها مدت طولانی است که با چنین سرعتی کار می کنند. “

———

یک چیز خوب یک سری است که افرادی را نشان می دهد که اقدامات آنها در مواقع دشوار از شادی برق می زند – داستان افرادی که راهی برای ایجاد تغییر ، هرچند کوچک پیدا می کنند. کتاب داستان را در https://apnews.com/ بخوانید هاب / یک چیز خوب

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر