[ad_1]

شهردار ورشو پلیس لهستان را به دلیل استفاده از گاز اشک آور در معترضان اکثراً زن مورد انتقاد قرار داد

وارساوا ، لهستان – شهردار ورشو روز پنجشنبه پلیس را به دلیل استفاده از گاز اشک آور در اعتراض به زنان معترض در یک سری اعتراضات زنان علیه حکم دادگاه عالی در مورد محدود کردن سقط جنین ، مورد انتقاد قرار داد.

تنش های سیاسی از ماه گذشته در دادگاه قانون اساسی مبنی بر ممنوعیت کامل سقط جنین در لهستان به شدت افزایش یافته است. به دلیل فشارهای شدید اعتراضات گسترده خیابانی ، دولت هنوز تصمیمی را که آن را به عنوان قانون در نظر گرفته منتشر نکرده است.

بر اساس گزارش رسانه های لهستان ، پلیس چهارشنبه شب با لباس غیرنظامی با باتوم بر برخی از معترضین زور استفاده کرد.

“گاز اشک آور علیه زنان؟” راستی پلیس لهستان؟ شهردار رافال تسكاسكوسكی در پی اعتراض در ورشو توئیتی نوشت كه از بسیاری از تظاهرات هفته های اخیر كوچكتر بود.

“استفاده از زورگویی مستقیم باید موجه و متناسب باشد ، این باید آخرین چاره باشد. من معتقدم دلیلی برای استفاده از آن در برابر تظاهرات زنان و جوانان وجود ندارد. تعداد افسران پلیس بسیار بیشتر از معترضان بود. “گفت تساسکوفسکی ، مخالف لیبرال دولت محافظه کار این کشور.

وزیر کشور ماریوس کامینسکی روز پنجشنبه در پارلمان گفت که افسران پلیس از زور استفاده کردند زیرا “مورد حمله” معترضان قرار گرفتند.

هدف معترضین این بود که ساختمان پارلمان را مسدود کنند ، اما با حمله تعداد زیادی وانت پلیس از انجام این کار ، معترضین مجبور به تجمع در جای دیگر شهر شدند.

احساسات در خیابان ها و داخل سالن مجلس زیاد بود.

یک قانونگذار که در حالی که در خارج از اعتراضات خارج از کشور ، کنار گذاشته شده بود ، پارلمان او را از هم پاشید ، مخالف قدرتمندترین سیاستمدار لهستان ، رهبر حزب حاکم ، جاروسلاو کاچینسکی ، در جلسه پارلمان بود و وی را به ایجاد ناآرامی در کشور متهم کرد.

كاچینسكی ، به نوبه خود ، قانونگذاران مخالف را به داشتن “خون در دست” برای حمایت از تظاهرات گسترده متهم كرد ، اعتقادی كه وی گفت: این امر به افزایش گسترده عفونت های ویروس کرونا منجر شده است.

وقتی سیاستمداران مخالف به کاچینسکی شعار می دادند که او شایسته زندان است ، وی پاسخ داد که آنها کسانی هستند که پشت میله های زندان هستند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر