صاحبان فروشگاه های فرانسوی ماکرون را تحت فشار قرار می دهند تا جلوی انسداد ویروس ها را بگیرد


مردم فرانسه بعد از یک ماه انسداد نسبی ویروس ، هفته آینده می توانند به مغازه های مورد علاقه خود برگردند و دوباره به مراسم مذهبی مراجعه کنند

میزان عفونت در فرانسه در هر 100000 نفر اکنون کمتر از یک سوم ابتدای ماه نوامبر است و تعداد افراد در بیمارستان ها و مراقبت های ویژه به مدت یک هفته در حال کاهش است.

با این حال ، اوضاع با صدها مرگ و میر ناشی از ویروس در روز همچنان متشنج است. پزشکان به دولت هشدار می دهند که بدون سیاست مشخصی در مورد ماسک ها و ظرفیت آزمایش محدود ، محدودیت ها را خیلی سریع کاهش ندهد و اشتباهات فرانسه را پس از محاصره در بهار تکرار کند.

رمی سالومون ، رئیس کمیسیون پزشکی در یک بیمارستان پاریس ، روز سه شنبه به France-Info گفت: “اگر ما خیلی سریع تسلیم شویم ، ویروس خیلی سریع دوباره گردش می کند.”

صاحبان مغازه ها ، رستوران ها و بارها با پاها ، کلاه ها یا کلاه های ساخته شده از ماسک های جراحی ، روز دوشنبه برای درخواست اجازه بازگشایی از طریق لیون حرکت کردند. عده ای شراب قرمز پرتاب می کردند و یکی تابلویی در دست داشت که می گفت: “آینده ای وجود ندارد”.

به گفته سخنگوی دولت گابریل آتال ، دولت تحت فشار خرده فروشانی که می خواهند بخشی از ضررهای امسال را در فصل خرید کریسمس جبران کنند ، ممکن است اجازه دهد فروشگاه های ناچیز در اول دسامبر افتتاح شود. با این حال انتظار نمی رود که رستوران ها تا ژانویه چراغ سبز دریافت کنند.

س bigال اصلی این است که ماکرون در پایان سال چه تعطیلاتی را اعلام خواهد کرد. در حال حاضر ، همه در فرانسه برای خروج از خانه خود به مجوز احتیاج دارند و سفرهای اوقات فراغت مجاز نیستند ، اگرچه مدارس و برخی مشاغل همچنان باز است.

سلیمان پیشنهاد مصالحه کرد: “شما می توانید در کریسمس بروید و پدربزرگ و مادربزرگ را ببینید ، اما با آنها غذا نخورید. اگر ویروس را به مادربزرگ و مادربزرگ بدهم ، از همه بدتر است. بعد از آن چگونه می توانم با آن زندگی کنم؟ “

قفل فرانسوی در سه مرحله کاهش می یابد ، “با توجه به وضعیت سلامتی و خطرات مرتبط با مشاغل خاص ،” عطال به ژورنال du dimanche گفت. “آنچه در معرض خطر است ، انطباق با قوانین انسداد است ، زیرا با جلوگیری از تحریک جدید ، وضعیت سلامتی در حال بهبود است.

فرانسه بیش از هر کشور دیگری در اروپا آلودگی و 49232 مورد مرگ ناشی از ویروس را در میان بلندترین قربانیان جهان گزارش کرده است.

این اعلامیه فرانسه یک روز پس از آن صورت گرفت که نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، گفت که هفته آینده ، هنگامی که قفل چهار هفته ای انگلیس در 2 دسامبر به پایان رسید ، موهای سر ، سفرهای خرید و بازدید از بارها برای میلیون ها نفر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*