طی محاصره همه گیر ، کیفیت هوا در برخی از شهرهای اتحادیه اروپا در حال افزایش است


مقامات اتحادیه اروپا می گویند که کیفیت هوا در کلانشهرهایی مانند میلان و مادرید به دلیل محدودیت های قفل شده برای مهار بیماری همه گیر ویروس کرونا به طور قابل توجهی بهبود یافته است

بروکسل – مقامات اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفتند: کیفیت هوا در کلانشهرهای اروپا مانند میلان و مادرید به دلیل جلوگیری از محدودیت های اعمال شده برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا ، به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

گزارش کیفیت هوا در اتحادیه اروپا که روز دوشنبه منتشر شد نشان داد که در میان کلانشهرهایی که بیشترین غلظت NO2 را دارند ، سطح بارسلونا در اوایل بهار نسبت به سال قبل 59٪ غرق شد. سطح NO2 در مادرید 47٪ کاهش یافت.

هانس بروینینکس ، مدیر اجرایی آژانس محیط زیست اروپا گفت: “ما اکنون دریافتیم که این البته موقتی است و نباید با بستن جامعه به استانداردهای کیفیت هوا دست پیدا کنیم.”

وی افزود: “اما این نشان می دهد که اگر ما بتوانیم استانداردهای کیفیت را ادامه دهیم و اگر بتوانیم در این بخش ها به نوآوری ادامه دهیم ، واقعاً فواید جدی برای جامعه و سلامت انسان دارد.”

اقدامات محاصره در چندین کشور عضو اتحادیه اروپا در جریان موج اول همه گیری تأثیر عمده ای بر فعالیت اقتصادی داشت و حمل و نقل هوایی جاده ای و حمل و نقل را به شدت کاهش داد. همه اینها کیفیت هوا را در مناطق تحت تأثیر قرار داده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*