ادویهها اگر از دستهبندی عطاری و سلامت محور انتخاب شوند میتوانند در وهلهی اول طعم فوقالعادهای به طعم غذا ببخشند. در گذشته محصولات عطاری و سلامت محور طعم مطلوبی نداشتند و یا تنها برای افرادی که دچار بیماریها بودند تجویز میشد. وی افزود: سال ۱۳۲۵ خورشیدی نیز یکی از شاگردان سیداحمد مدرسی که در شناخت، تهیه و تجویز گیاهان دارویی تربیت شده وی بود، پس از تحصیل در دانشگاه و کسب مدرک دکترای داروسازی، به عنوان نخستین فرد بومی تربتحیدریه، داروخانهای را با نام خود به اسم “داروخانه دکتر بلوریان” در این شهر تاسیس کرد. فروشگاه گیاهان دارویی صادقی پور به مدیریت محمد صادقی یگی از بزرگترین عطاری های بازار تهران است که بیش از یک قرن سابقه فعالیت در حوزه فروش گیاهان دارویی دارد.

معاون طب سنتی وزارت بهداشت بر عدم دخالت عطاری ها در حوزه پزشکی تاکید کرد و گفت: عطاری ها اجازه فروش داروهای شیمیایی و گیاهان دارویی ترکیبی را ندارند. البته طبقه بندی بر اساس اثری که گیاه می گذارد احتمالا بهتر است، مانند دسته ی گیاهان تلخ که روی کار معده مخصوصا در زمان بی اشتهایی اثر می گذارند یا گیاهان ضد سرفه و … یافته ها: بیشترین علل مراجعه به عطاریهای استان سمنان در طول سال 80-1379 سرماخوردگی، ناراحتی کلیه، آرتروز، بالا بودن قندخون، ناراحتی معده و بالا بودن چربی خون و بیشترین گیاه ارایه شده برای این بیماری ها به ترتیب عناب، خارشتر، پودر گنه گنه در روغن کرچک، عرق (و تخم) شنبلیله، زیره سبز، عرق (و تخم) شوید بودند.

دارچین به کنترل قند خون کمک میکند و فلفل سرشار از آنتی اکسیدان است. هرچه زمان بیشتر می گذرد انسان در دنیای مدرن بیشتر یاد می گیرد که با اینترنت چه کار باید کند، چطور خرید کند، چطور سایت های معتبر را پیدا کند، گول نخورد و در کل خودش را با دنیای جدید وفق دهد، عطاری هم از این جریان بی نصیب نیست و به سادگی می توان اطلاعات کافی را درمورد عطاری به دست آورد.

همچنین محصولات کاملا از نظر بهداشتی و تازه بودن مورد بررسی قرار می گیرد. اگر یکی از اطرافیان شما به این محصولات نیاز دارند میتوانید با ثبت آدرس آنها این محصولات را به دست آنها برسانید. مدت زمانی که سفارشات به دست شما خواهد رسید بین 3 الی 5 روز کاری عطاری در خیابان ظفر می باشد.

ایندکسر