فرماندار کالیفرنیا محدودیت های جدیدی را برای محدودیت های COVID اعمال می کند


نیوزوم گفت: “ما هشدار می دهیم.” “کالیفرنیا سریعترین افزایش مواردی را که تاکنون دیده ایم تجربه می کند – سریعتر از ابتدای همه گیری یا حتی در تابستان امسال. گسترش COVID-19 ، اگر کنترل نشود ، می تواند به سرعت سیستم مراقبت های بهداشتی ما را تحت فشار قرار دهد و منجر به نتایج فاجعه باری شود. “

“ترمز اضطراری” نیوزوم بازگشایی طرح ها را متوقف می کند و بیشتر ایالت را تحت سختگیرانه ترین قوانینی قرار می دهد که اکثر مدارس را بسته نگه می دارد ، عبادت در محیط داخلی را متوقف می کند و اکثر مشاغل بسته را مجبور به تعطیلی یا کار می کند ظرفیت به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

نیوزوم همچنین گفت که نیاز به ماسک در خارج از خانه به استثنای محدود و در نظر گرفتن منع رفت و آمد در ساعات کاری نیز سخت تر می شود.

افزایش چشمگیر موارد در ماه نوامبر با سرعتی بالاتر از جهش در اواسط ژوئن انجام شد و می تواند به سرعت از اوج بستری شدن در آن زمان عبور کند. هفته گذشته ، این ایالت به دومین مورد در ایالات متحده تبدیل شد که بیش از 1 میلیون مورد ویروس دارد.

بیش از 11 میلیون مورد در سراسر کشور گزارش شده است ، زیرا ویروس ها تقریباً در همه جا در حال افزایش هستند. در حالی که کالیفرنیا از نظر تعداد در رتبه دوم قرار دارد ، با 40 میلیون نفر جمعیت ، پرجمعیت ترین کشور است و در موارد 100000 نفر ، چهلمین کشور است.

قوانین جدید برای صاحبان مشاغل ، مانند رستوران داران و صاحبان تناسب اندام ، که پس از تعطیلات طولانی مدت و به دنبال آن از سرگیری ، که گاهی اوقات محدود شده است ، تلاش می کنند تا دوباره روی پا بایستند ، ایمن است.

شهرستان پلاسر که از حومه ساکرامنتو تا دریاچه تاهو امتداد دارد و به سخت ترین لایه باز خواهد گشت ، تهدید کرده است که قوانین ایالتی را وضع نخواهد کرد.

به همین ترتیب ، جیمز گالاگر ، نماینده R-Yuba ، از رأی دهندگان در شمال پایتخت خواست كه دستورات مربوط به گروه بندی شهرستانها را در دسته های رنگی با محدودیت های مختلف نادیده بگیرند.

گالاگر در بیانیه ای گفت: “فرماندار و دیوان سالار ایالتی می توانند شهرستانها را رنگ آمیزی كرده و قوانین را تغییر دهند ، اما اصول آن ثابت است: همه ما انسانهای آزاده ای هستیم كه می توانیم آزادی خود را با مسئولیت پذیری اعمال كنیم.” “من فکر نمی کنم شما باید تجارت ، کلیسا یا مدرسه خود را تعطیل کنید. من توصیه می کنم آنها را باز نگه دارید.”

این ایالت علت اصلی جهش در بیشتر افرادی است که از برخورد با ویروس خسته شده اند و هشدارهای بهداشت عمومی را مبنی بر عدم ارتباط با دوستان و اعضای خانواده نادیده گرفته اند. این هشدارها قبل از شکرگذاری در هفته آینده قویتر شد.

مشاغل شکایت داشت که طبق قوانین عمل می کند ، اما همچنان مجبور شد هزینه ساکنین این کار را پرداخت کند.

دکتر مارک گالی ، وزیر بهداشت ایالت ، روز دوشنبه گفت که تجارت نیز بخشی از این مشکل است ، به استناد رستوران هایی که دوستان برای غذا و نوشیدنی در آن جمع می شوند.

نیوزوم خود روز دوشنبه به دلیل عدم رعایت قوانین خودش با شرکت در تولد یکی از دوستانش در ماه جاری در یک رستوران ثروتمند لباسشویی فرانسوی در یک کشور روستایی در شمال سانفرانسیسکو عذرخواهی کرد.

نیوشام گفت آخرین اقدام وی ، که از روز سه شنبه اجرایی می شود ، 41 کشور از 58 شهرستان ایالت را در سخت ترین سیستم بازیابی چهار مرحله ای ، بر اساس موارد ویروس و سطح عفونت قرار می دهد. تحت توسعه مجدد جدید ، فقط دو شهرستان کوچک ، Mariposa و Alpine ، حداقل محدود کننده باقی مانده اند.

ایل اورن ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ایالتی سن دیگو گفت که اقدامات دولت می تواند به مهار شیوع ویروس کمک کند و می تواند نیاز به اقدامات جدی مانند فاصله گرفتن و محافظت از صورت را به مردم منتقل کند. وی گفت كه این ایالت تا حد زیادی در تلاش است تا انتقال را محدود كند تا اطمینان حاصل كند كه سیستم بهداشتی می تواند افرادی را كه بسیار بیمار می شوند ، معالجه كند.

وی گفت: “ممکن است مردم احساس اژدها کنند ، اما در پایان شما باید بخاطر داشته باشید که آنها می خواهند چه کاری انجام دهند.” “ما الان نمی توانیم به همه دارو بدهیم. در حال حاضر نمی توانیم همه را واکسینه کنیم. “

روز جمعه ، نیوزوم و فرمانداران اورگان و واشنگتن روز جمعه با صدور توصیه های مسافرتی ، از ساکنان خواستند تا پس از ورود از ایالت یا ایالت دیگر به ساحل غربی ، از سفرهای بی اهمیت و قرنطینه به مدت دو هفته خودداری کنند.

کیت براون ، فرماندار اورگان ، همچنین اعلام کرد که “محدود کردن” رستوران ها در ارائه غذاهای آماده و سالن های ورزشی داخلی فقط به مدت دو هفته “فریز” است. وی گفت اگر موارد در سطح فعلی باقی بمانند مشاوره سفر می تواند به یک نیاز تبدیل شود.

فرماندار واشنگتن جی اینسلی دستور داده است كه فعالیت های داخل سالن را به ورزشگاه ها ، سالن های بولینگ ، سالن های سینما ، موزه ها و باغ وحش ها تعطیل كنند.

طبق آخرین اقدامات Newsom ، 94٪ از مردم کالیفرنیا با سختگیرانه ترین قوانینی روبرو خواهند شد که به تعلیق خدمات کلیسای داخلی ، غذا خوردن در محیط داخلی و آموزش در سالن بدن سازی نیاز دارد. مراکز خرید و فروشگاه ها می توانند با 25 درصد ظرفیت باز باشند. مدارسی که هنوز بازگشایی نشده اند نمی توانند این کار را انجام دهند.

آستین باتنر ، فرماندار منطقه مدرسه لس آنجلس از مجاز بودن خرید در مدارس انتقاد کرده است.

باطنر گفت: “اولویت های ما وقتی مرکز خرید بیش از مدارس دولتی متمرکز شود که اصول سواد ، ریاضیات و مهارت های تفکر انتقادی را که برای موفقیت در مدرسه و زندگی لازم است ، در اختیار کودکان قرار دهد.” “بدون تغییر چشمگیر در اولویت ها و تمرکز بیشتر بر آموزش عمومی ، بعید است مدارس لس آنجلس به زودی برای یادگیری شخصی افتتاح شوند. “

———

ملی از لس آنجلس گزارش داد. خبرنگاران آسوشیتدپرس ، امی تاکسین از اورنج کانتی و جان آنتچاک از لس آنجلس در تهیه گزارش همکاری داشتند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*