[ad_1]

بوئنوس آیرس مدت هاست که یک صحنه قهوه پر رونق داشته و بسیاری از کافه ها و کافه های تاریخی آن به دلیل سهم خود در فرهنگ پایتخت رسماً به عنوان “کافه های قابل توجه” شناخته شده اند.

بوئنوس آیرس – فقط 9 ماه پیش ، هر روز صف در مقابل کافه شلوغ Tortoni در بوینس آیرس شکل می گرفت ، افرادی که سعی داشتند برای نوشیدن قهوه کورتادو در سالن های Bel Epoque آرژانتین وارد شوند ، زمانی که نویسندگان و هنرمندانی مانند خورخه لوئیس بورخس از آنها بازدید کردند. ، کارلوس گاردل و فدریکو گارسیا لورکا.

اکنون چندین بازدید کننده پشت میزهای پیاده رو روبروی کافه نمادین ، ​​تاسیس شده در سال 1858 نشسته اند و تعداد کمی از آنها در میزهای دورافتاده اجتماعی نشسته اند و دو پیشخدمت با اسپری های ضد عفونی کننده روی سینی ها در آن حضور دارند. غرش معمول خنده ، مشاجره و گفتگوی پر جنب و جوش به طرز شومی از بین رفته است.

“امسال بسیار دشوار بوده است. … قبل از اینکه کافه همیشه پر باشد ، باید منتظر می ماندید تا وارد آن شوید. »

مدتهاست که کافه و کافه های تاریخی برنوس آیرس از رونق خوبی برخوردار هستند و بسیاری از کافه ها / بارهای تاریخی آن – که به دلیل سهم خود در فرهنگ پایتخت به عنوان “کافه های قابل توجه” شناخته می شوند – با معماری چند صد ساله و دکوراسیون نوستالژیک محل برگزاری جلسات و جاذبه های گردشگری هستند. گذر از درهای آنها می تواند احساس عقب نشینی در گذشته باشد. اما آنها در تلاشند تا از آنچه صاحبانشان می گویند بدترین بحران تاریخ آنها ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا و اقدامات برای جلوگیری از اوج رکود عمیق و طولانی مدت است ، جان سالم به در ببرند.

از زمان اعلام قرنطینه در 20 مارس ، حداقل چهار مورد از بیش از 70 “کافه قابل توجه” رسماً شناخته شده شهر قبلاً بسته شده اند و دیگران پس از ماهها درآمد تقریباً صفر در یک رشته آویزان شده اند. در مجموع ، از زمان محاصره تاکنون ، حدود 2000 بار ، رستوران و کافه در پایتخت آرژانتین بسته شده است.

پرادو با اشاره به گردشگران ، ساکنان و کارمندان اداری که از این رستوران بازدید کرده اند ، گفت: “در تجارت یک جمله وجود دارد که می گوید:” مردم مردم را هدایت می کنند “و در حال حاضر هیچ کسی در هیچ جایی وجود ندارد.

تورتونی هنوز سقف شیشه ای رنگی ، دیوارهای چوبی و میزهای پوشیده شده از مرمر را که مردم در آن دومینو بازی می کردند حفظ کرده است. سالن های او میزبان نمایش های تانگو بودند.

خواننده و ترانه سرا کارلوس گاردل – مهمترین چهره در تاریخ تانگو – یک میز به طور دائم در نزدیکی پنجره داشت. نویسندگان و نویسندگان آرژانتینی مانند بورخس و خولیو کورتازار جلسات ادبی را در زیرزمین خود برگزار کردند. گارسیا لورکا شاعر اسپانیایی در طول اقامت خود در بوینس آیرس از تورتونی دیدار کرد.

برای غلبه بر بیماری همه گیر ، برخی از کافه داران مشهور در تلاشند تا با میزهای فضای باز و مسافتی که مسئولان اجازه می دهند مشتری جذب کنند. کافه های دیگر ظروف تهیه می کنند و حتی سعی می کنند لیوان یا سوغاتی را به صورت آنلاین بفروشند.

اما امیدهای آنها با این واقعیت از بین می رود که تعداد کمی از گردشگران به آرژانتین می رسند ، که به سختی تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته و محاصره های سختی را اعمال کرده است. این کشور آمریکای جنوبی بیش از 1.4 میلیون مورد جدید ویروس کرونا و حدود 39000 مورد مرگ را تأیید کرده است.

پیش بینی می شود اقتصاد آرژانتین امسال به دلیل همه گیری و رکود طولانی مدت که این کشور را درگیر خود کرده است ، 12 درصد کاهش یابد.

پابلو دوران ، عضو کمیسیون کافه های برجسته ، گفت که مدیران و مالکان به پس انداز خود روی آورده اند و به حفظ تجارت خود متعهد شده اند. آنچه اکنون از آنها می ترسند کمک احتمالی پایان ماه ژانویه فدرال است که آنها برای پرداخت بخشی از حقوق کارمندان خود دریافت می کنند.

“شما باید سازگار شوید. این یک اقتصاد نظامی است. ” “درآمد مردم به طرز چشمگیری کاهش یافته و لذت آنها از اوقات فراغت کاهش یافته است.”

اقدامات همه گیرانه ال فدرال را مجبور کرده است تا ظرفیت فعلی خود را از 80 مشتری به 15 مشتری کاهش دهد و پائش گفت درآمد در ماه نوامبر 85 درصد کمتر از ماه مشابه سال قبل است.

مهندس ارنستو فریاس اخیراً برای اولین بار پس از ماه ها به ال فدرال بازگشت.

فریاس ، 61 ساله ، هنگام تحسین تزئینات میله چوبی قدیمی ، گفت: “من دوست دارم اینجا کار کنم.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر