فروشگاه های غیر ضروری با کاهش ویروس در بلژیک بازگشایی می شوند


فروشگاه های ناچیز در بلژیک پس از تشویق ارقام مربوط به کاهش سطح روزانه عفونت ویروس کرونا و پذیرش در بیمارستان ، در روز سه شنبه بازگشایی شد.

با این حال دولت نگران است که این تغییر منجر به تجمعات گسترده در مراکز خرید و خیابان های معروف کشور شود. در تعطیلات آخر هفته ، جشنواره های نور قبل از کریسمس منجر به ایجاد صحنه های شلوغ در چندین شهر شده است ، که باعث می شود ویروس شناسان نسبت به خطرات بازگشایی خیلی زود هشدار دهند.

بلژیک ، محل استقرار اتحادیه اروپا با 27 کشور ، یکی از کشورهای آسیب دیده در اروپا در طی همه گیری بود. بلژیک بیش از 16،500 مرگ و میر مربوط به ویروس را طی دو موج در بهار و پاییز گزارش می کند.

کارشناسان می گویند استفاده از ماسک و انجام فاصله های اجتماعی برای جلوگیری از شیوع ویروس هنگام بازگشت به حالت عادی ، ضروری است. با وجود عفونت های شدید و مرگ و میر در کشور ، مردم هنوز هم به تعداد زیادی دور هم جمع می شوند و بسیاری ماسک نمی زنند.

طبق قوانین جدید ، خرید باید به تنهایی یا با یک فرد خردسال یا وابسته انجام شود. مدت زمان حضور در فروشگاه به نیم ساعت محدود می شود. رستوران ها و بارها بسته هستند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*