[ad_1]

آفریقا از 2 میلیون مورد تایید شده ویروس کرونا عبور می کند ، زیرا مقام ارشد بهداشت عمومی قاره هشدار می دهد که “ما ناگزیر به سمت موج دوم می رویم”

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا اعلام کردند که قاره 54 کشور بیش از 48000 مورد مرگ ناشی از COVID-19 مشاهده کرده است. عفونت و مرگ و میر آن کمتر از 4٪ از کل را تشکیل می دهد.

به دلیل ضعف محدودیت های همه گیر برای کاهش درد و رنج اقتصاد و سفر بیشتر مردم ، قاره آفریقا با 1.3 میلیارد نفر جمعیت در برابر “خستگی پیشگیری” هشدار داده شده است.

“ما نمی توانیم تسلیم شویم. اگر جان عقب گزونگ ، مدیر CDC آفریقا به خبرنگاران گفت ، اگر عقب نشینی کنیم ، تمام فداکاری هایی که در طی 10 ماه گذشته انجام داده ایم ، از بین می رود. وی ابراز نگرانی کرد که “بسیاری از کشورها اقدامات بهداشت عمومی ، از جمله لباس مبدل ، که بسیار مهم است را اجرا نمی کنند.”

در حالی که دنیا امیدوار است واکسن های امیدوار کننده ای علیه COVID-19 ارائه شود ، مقامات بهداشتی آفریقا نیز نگران هستند که این قاره به دلیل خرید تجهیزات ثروتمندتر ، آسیب ببیند.

نکنگاسونگ گفت: “بیایید ابتدا خبرهای خوب را جشن بگیریم.” اما وی هشدار داد که واکسن Pfizer نیاز به ذخیره در منفی -70 درجه سانتیگراد (-94 F) دارد و چنین الزامی “در حال حاضر عدم توازن در توزیع عادلانه یا دسترسی به این واکسن ها را ایجاد می کند” زیرا کشورهای ثروتمند بهتر مجهز می شوند جنبش.

Nkengasong گفت ، شبکه ذخیره سازی -70 C (-94 F) برای شیوع ویرانگر ابولا در آفریقای غربی چند سال پیش راه اندازی شد ، اما بومی سازی شد.

وی گفت: “اگر ما مجبور به گسترش کل قاره باشیم ، مقیاس گذاری برای آن بسیار چالش برانگیز است.”

واکسن Moderna نیاز به ذخیره سازی در -20 C (-4 F) دارد که Nkengasong آن را امیدوار کننده خواند. وی گفت که هزینه هر واکسن علیه COVID-19 عامل دیگری در توزیع عادلانه آنهاست. وی افزود: بنابراین اگر این واكسن 40 دلار باشد ، تقریباً مختص مناطقی از جهان خواهد بود كه توانایی تهیه آن را دارند.

اما او نگاهی خوش بینانه به نگرش آفریقا نسبت به هر واکسن COVID-19 ارائه داد. وی گفت ، داده های اولیه مطالعه ادراک واکسن در 11 کشور نشان می دهد که 81٪ از پاسخ دهندگان واکسن دریافت می کنند. “بنابراین این خبر بسیار بسیار دلگرم کننده ای است.”

در یک جلسه توجیهی جداگانه ، رئیس آفریقا در سازمان بهداشت جهانی ، Matshidiso Moetti ، “رقابت جهانی بسیار شدید برای حفظ دوزها” را تأیید کرد ، اما ابراز امیدواری کرد که “با گذشت زمان ، کشورهای دیگر مایل هستند ، اگر بخواهید ، اعتراف کنند که آنها شما باید سعی کنید کل جمعیت را یک باره پوشش دهید. “

سلیم عبدالکریم ، رئیس کمیته مشورتی COVID-19 برای آفریقای جنوبی ، گفت هیچ نشانه ای وجود ندارد که نشان دهد واکسن هایی که اکنون وعده داده اند در آفریقا مانند آزمایش های بالینی در سایر نقاط جهان موثر نخواهد بود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تقریباً 20 کشور در آفریقا در طی چهار هفته گذشته بیش از 20 درصد موارد افزایش داشته اند. این بار این جریان به دلیل آفریقای جنوبی نیست ، بلکه به کشورهای آفریقای شمالی بستگی دارد ، زیرا دما در آنجا کاهش می یابد.

چندین کشور آفریقایی موارد ویروس را در شش شکل تایید کرده اند. آفریقای جنوبی با بیش از 750،000 پیشرو است ، در حالی که مراکش بیش از 300،000 ، مصر بیش از 110،000 و اتیوپی بیش از 100،000 دارد.

کنیا آخرین نگرانی است زیرا اکنون شاهد هجوم جدیدی از پرونده ها است. دست کم چهار پزشک تنها در روز شنبه درگذشتند ، که یک اتحادیه بهداشتی قدرتمند را در کشور رهبری کرد و ماه آینده تهدید به اعتصاب ملی کرد.

نكنگاسونگ با جابجایی بیشتر مردم گفت: “قطعاً خواهید دید كه COVID به مناطق روستایی بیشتری گسترش می یابد” در كنیا و سایر كشورها.

WHO گفت ، تعطیلات آینده و گردهمایی های بین نسلی خطر توزیع کنندگان فوق العاده و خوشه های ویروس جدید را در مناطق هنوز دست نخورده دارد.

از زمان شیوع همه گیر ، قاره آفریقا 20 میلیون ویروس کرونا را آزمایش کرده است ، اما این کمبود به معنای مشخص نبودن تعداد واقعی عفونت ها است.

موتی نگران است که در برخی از کشورهای کم درآمد آفریقا ، از ظرفیت محدود آزمایش برای افرادی که می خواهند به جای کنترل ویروس در خانه ، به خارج از کشور سفر کنند ، استفاده شده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر