[ad_1]

یک قاضی فدرال درخواست دولت ترامپ برای بازگرداندن قانونی را که زنان را ملزم به مراجعه به بیمارستان ، کلینیک یا مطب پزشکی برای دریافت قرص سقط جنین در طی بیماری همه گیر COVID-19 می کند ، رد کرد.

پارک کالج ، ماد. – یک قاضی فدرال در مریلند درخواست دولت ترامپ برای بازگرداندن قانونی را که زنان را ملزم به مراجعه به بیمارستان ، کلینیک یا مطب پزشکی برای دریافت قرص سقط جنین در طی بیماری همه گیر COVID-19 می کند ، رد کرد و خاطرنشان کرد که خطرات سلامتی بیماران فقط بدتر شدند

قاضی منطقه ای تئودور چوانگ ، که با پایان دادن به این قانون در ماه ژوئیه موافقت کرد ، روز چهارشنبه از لغو یا محدود کردن دستور خودداری کرد. وی استدلال دولت مبنی بر بهبود شرایط اقتصادی و دسترسی بیماران به مراکز درمانی ، مراقبت از کودکان و حمل و نقل را به اندازه کافی بهبود بخشید تا ابطال دستور موقت را توجیه کند.

قاضی گفت: میزان آلودگی و بستری شدن در ایالات متحده در حال افزایش است و کشور در حال تجربه آنچه هماهنگ کننده ویروس کرونا ویروس کاخ سفید به عنوان “کشنده ترین مرحله همه گیری” توصیف کرده است.

“بر این اساس ، در حالی که پیشرفت در زمینه واکسن ها و درمان های COVID-19 دلیل برای خوش بینی است و ممکن است در روزی رخ دهد که دیگر سفارش قبلی توجیه نشود ، تأثیر این پیشرفت تاکنون به طور قابل توجهی خطرات فعلی را تغییر نداده است سلامتی و موانعی برای زنان متقاضی سقط جنین ”، چوانگ نوشت.

قاضی اضافه کرد که دولت ترامپ هیچ مدرکی مبنی بر عدم توانایی موقت اجرای این قانون برای دولت یا بیماران ایجاد نکرده است.

دستور ژوئن چوانگ به طور موقت سازمان غذا و داروی آمریكا را از اعمال “نیازهای شخصی” برای ترشح داروی میفپریستون در طی یك بیماری همه گیر منع كرد. قاضی به این نتیجه رسید که این قانون “مانعی اساسی” را برای بیماران سقط جنین ایجاد می کند و به احتمال زیاد در شرایط همه گیر خلاف قانون اساسی است.

وکلای وزارت دادگستری از دستور 13 ژوئن چوانگ تجدید نظر می کنند. در ماه اکتبر ، دادگاه عالی ایالات متحده حکم داد که دولت می تواند با توجه به شواهد جدید ، پیشنهاد انحلال یا اصلاح این دستور را صادر کند و به چوانگ دستور داد تا ظرف 40 روز در مورد آن رای صادر کند. دادگاه عالی در باره صلاحیت تصمیم چوانگ رأی نداد.

چوانگ هیچ محدودیتی از نظر جغرافیایی برای سفارش ایجاد نکرده است. وی روز چهارشنبه از تجدید نظر در زمینه ملی تصمیم خود خودداری كرد و گفت كه بیماری همه گیر “در كشور به همان اندازه شدید است”.

وی نوشت: “بنابراین ، در حال حاضر هیچ مبنای معناداری برای تشخیص یک کشور یا منطقه از منطقه دیگر به عنوان معاف از خطرهای بهداشتی و در نتیجه بار غیرضروری تحمیل شده توسط بیماری همه گیر COVlD-19 وجود ندارد.”

FDA تأیید کرده است که میفپریستون همراه با داروی دوم ، میزوپروستول ، برای خاتمه حاملگی زودرس یا مدیریت سقط جنین استفاده می شود. راه حل چوانگ به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی این امکان را می دهد تا شرایط حمل و نقل میفپریستون یا تحویل بیماران در طی یک بیماری همه گیر را فراهم کنند.

دستور مقدماتی باید 30 روز پس از پایان اورژانس بهداشت عمومی ، اعلام شده توسط دبیر وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه ایالات متحده منقضی شود.

چوانگ نوشت: “با اخبار مثبت در مورد واکسن ها ، دلیلی برای امیدواری وجود دارد که روز به زودی فرا خواهد رسید.”

کالج آمریکایی متخصص زنان و زایمان و سایر گروه ها در ماه مه از HHS و FDA شکایت کردند تا این قانون را به چالش بکشند. وکلای اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نماینده این گروه ها هستند.

جولیا کی ، وکیل مدافع ACLU روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “استدلال دولت ترامپ مبنی بر اینکه این دستور سفر برای بیماران سقط جنین دیگر خطرات قابل توجهی برای COVID-19 ندارد ، با واقعیت سازگار نیست.”

وکلای شاکی ادعا می کنند که الزامات شخصی FDA حقوق اساسی زنان در سقط جنین را نقض می کند و بند آیین دادرسی متمم پنجم را نقض می کند.

وكلاي دولت مي گويند كه براي اطمينان از اينكه بيماران از ميفپريستون به طور امن استفاده مي كنند ، نيازها لازم است. در ماه مارس ، ده ها طرفدار سقط جنین نامه ای به الکس هازارد ، وزیر HHS ، امضا کردند که خواستار سقط جنین در طی همه گیری ها است.

ادعای ACLU بیان می کند که قانون FDA “عواقب شدیدی را برای افراد کم درآمد و رنگین پوست به همراه دارد ، که شامل نسبت نامناسبی از بیماران مبتلا و کسانی که قبلا از COVID-19 رنج می برند و به طور قابل توجهی بیشتر می میرند. با سرعت بالا. ” چوانگ به شواهدی استناد می کند که سیاه پوستان و اسپانیایی های بین 25 تا 34 سال بیش از 700 درصد بیشتر از سفیدپوستان در همان محدوده سنی احتمال مرگ در اثر COVID-19 دارند.

———

پوشش AP همه گیر را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر