همچنین انجام تمرین ورزشی با این دستگاه موجب بهبود وضعیت قلبی- عروقی، تقویت دستگاه تنفسی و مانع بروز بسیاری از بیماری های ناشی از کم تحرکی می شود؛ دوچرخه ثابت تریم لاین فیتنس دارای دیسک 8 کیلوگرم است و مقاومت آن در 8 حالت برای انجام تمرینات دشوار و آسان تنظیم می شود. در دوچرخه های مگنتی کاربر می تواند به صورت دستی مگنت دستگاه را بپیچاند و مقاومت دستگاه که اغلب تا 8 حالت سخت و آسان می شود را تغییر دهد. اگر میزان ارتفاع دوچرخه قابل تغییر باشد بهتر می توان از آن استفاده نمود. تنوع: اغلب دستگاههای دوچرخهسواری ثابت قابلیت برنامهریزی دارند و شما میتوانید برنامه خود را با تغییر سطح مقاومت در آنها ایجاد کنید. چرخ جلوی این دوچرخه مقاومت ایجاد میکند و باعث میشود حس کنید در حال پدال زدن در یک جاده هستید. کمک به عضلات زانو: دوچرخهسواری حکم روغنکاری مفاصل را دارد و همینطور باعث بهبود سلامت عضلات چهار سر ران میشود.

این وسیله به شما کمک کند تا بدون نگرانی از آسیب به زانوها ورزش کنید. دوچرخههای رایانهای در صفحه نمایش خود به شما اطلاعاتی مثل ضربان قلب را نشان میدهند. دوچرخه دارای تنظیم الکترونیکی : نوع الکترونیکی این دوچرخه ثابت، دارای صفحه نمایش برقی یا الکترونیکی بوده و تمام تنظیمات با کمک دکمه های مختلف صورت میگیرد. صفحه نمایش آن اطلاعات مورد نیاز شما نظیر میزان کالری مصرف شده، سرعت، زمان و ضربان قلب شما را نمایش میدهد. این دوچرخهها همچنین میتوانند به شما اطلاعات لازم در مورد برنامه تمرینی را نیز ارائه کنند؛ البته برای کاهش وزن به آنها نیاز ندارید. همچنین شما میتوانید انواع مختلفی از دوچرخهها را در باشگاه ببینید؛ مثل مدلهای ایستاده و نکات خرید دوچرخه ثابت خوابیده. این دوچرخهها برای افرادی که مشکل کمر دارند خیلی خوب است، چراکه از قسمت پایینی کمر پشتیبانی میکنند. در مقابل، میزان تحمل وزن دوچرخه های ثابت خانگی محدود بوده و فقط افرادی با میانگین وزنی نزدیک به هم می توانند از آن استفاده کنند.

به طور کلی استفاده از دوچرخه ثابت برای ورزشکارن و ورزش دوستان توصیه می شود و می توان با برنامه منظم و رعایت اصول ورزشی به تناسب اندام دلخواه رسید. این وسیله را به راحتی می توان در منزل نگهداری و در زمان های دلخواه از آن استفاده نمود. نکته مثبت این وسیله، مناسب بودن آن برای افراد با وزن بالا و یا اشخاص مسن می باشد. نوع دارای پشتی برای افرادی که دچار کمر درد هستند مناسب تر می باشد. این موضوع بهخصوص برای افرادی که مشکل زانو یا باسن دارند خیلی مهم است. همچنین باید تعداد افرادی که از این وسیله استفاده میکنند را در نظر گرفته و با توجه به سن، قد، تناسب بدن و وزن آنان نوع دوچرخه ای که خریداری می کنید، متفاوت باشد. استرس و اضطراب را کم می کنند. وقتی که قیمت دوچرخه ثابت خانگی را در مدلهای گونهگون مقایسه میکنید، گوشه چشمی به این ویژگی هم داشته باشید. اما در ادامه ما لیستی از بهترین دوچرخه های ثابت خانگی و حرفه ای را که جزو پرفروشترین در بازار ایران هستند را برای شما آورده ایم تا با خیال آسوده خریدی مطمئن داشته باشید. معمولا ورزشکاران حرفه ای پیشرفته ترین مدل های آن را خریداری می کنند.

در این مقاله، راهنمای خرید دوچرخه ثابت حرفه ای یا خانگی را میخوانید. به طور کلی دوچرخه های ثابت باشگاهی و خانگی در سه نوع نشسته، ایستاده و اسپینینگ (Spinning) طراحی، تولید و روانه بازارهای ورزشی می شوند. فرمدهی و تقویت عضلات شکم، پاها و بازوها از دیگر فواید استفاده از این وسیلهی ورزشی خانگی است. نوع صندلی دوچرخه و تنظیم ارتفاع آن : صندلی این دوچرخه ها متفاوت است همچنین برخی از صندلی ها دارای پشتی و برخی بدون پشتی هستند. 5) تنظيمات صندلي، ارتفاع و فرمان : اگر قرار است افراد مختلفي از دوچرخه ثابت شما استفاده نمايند، بهتر است دوچرخه اي خريداري نماييد كه تنظيمات آن قابل تغيير باشد. نهایتا اینکه اگر جای مناسبی برای قرار دادن دوچرخه ثابت در منزل وجود ندارد توصیه می کنم به جای هزینه کردن و بهره نبردن به اندازه کافی از این وسیله ی ورزشی، اقدام به ثبت نام در باشگاه اسپینینگ تهران کنید. تنظیم مقاومت دوچرخه ثابت به معنای تنظیم دوچرخه برای وارد کردن فشار و نیروی کمتر یا بیشتر به رکاب، و در نتیجه فعالیت بدنی بیشتر و چربیسوزی بیشتر است.

ایندکسر