لس آنجلس برای بحث در مورد سفارش اقامت در خانه با افزایش موارد COVID


مدیر بهداشت عمومی باربارا فرر روز دوشنبه گفت: “یک جهش چشمگیر و نگران کننده” از بیش از 6000 مورد جدید ، شهرستان لس آنجلس را به طور متوسط ​​5 روز از 4500 مورد در روز قرار داده است. وی تا زمان ملاقات ناظران منطقه در روز سه شنبه ، از اقدام خودداری ورزید.

موارد و بستری شدن در بیمارستان در ماه نوامبر به سرعت در کالیفرنیا افزایش یافت. این ایالت بالاترین روز نتایج مثبت آزمایش خود را در روز شنبه با بیش از 15000 مورد ثبت کرد. بیش از 14000 مورد در روز یکشنبه وجود داشت. در دو هفته گذشته میزان بستری شدن در بیمارستان 77٪ افزایش یافته است.

اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس درباره وضعیت شهر خود گفت: “با این نرخ ، بیمارستانهای ما تا کریسمس تخت اضافی نخواهند داشت.” گارستی گفت: مراکز پزشکی آماده افزایش ظرفیت هستند و این شهر برنامه دارد تا در صورت نیاز بیمارستانهای صحرایی راه اندازی کند.

نیوزوم تقریباً برای تمام ساکنان ایالت از ساعت 22:00 تا 05:00 ممنوع الخروج صادر کرد و از ساکنان خواست تا از سفرهای ناچیز – در روزهای معمول سفر در طول سال – خودداری کنند. به کسی که وارد کشور می شود توصیه می شود که به مدت دو هفته قرنطینه کند.

اگر دستور دیگری برای اقامت در خانه صادر شود ، می تواند برای کسانی که قصد دارند برای شکرگذاری جمع شوند ، تعارض ایجاد کند. مقامات از مردم می خواهند که با بیش از دو خانوار دیگر ملاقات نکنند و در خارج از خانه جشن بگیرند و از قوانین فاصله بدنی پیروی کنند.

نیوزوم روز دوشنبه گفت گردهمایی شکرگذاری خطرناک است و فرر یک قدم جلوتر رفته است. وی از مردم خواست فقط با اعضای خانواده خود جمع شوند.

با وجود توصیه ها ، میلیون ها شهروند کالیفرنیایی انتظار می رود که در روز شکرگذاری سفر کنند ، البته بیشتر با ماشین. سخنگوی فرودگاه داگ یاکل گفت: پروازها به فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو 75 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در لس آنجلس ، این شهرستان با 10 میلیون نفر سهم نامتناسبی از موارد و مرگ در این ایالت داشت. اگرچه یک چهارم 40 میلیون نفر از ساکنان کشور را تشکیل می دهد ، اما حدود یک سوم موارد و بیش از یک سوم مرگ و میر را تشکیل می دهد.

فرر گفت: “از 31 اکتبر تا 13 نوامبر ، متوسط ​​موارد روزانه 108٪ افزایش یافته است – جهش بسیار سریعتر از مواردی که در تابستان شاهد بودیم.”

یک هفته پیش ، فرر اظهار امیدواری کرد که این شهرستان تا اوایل دسامبر به طور متوسط ​​4000 مورد را تحت تأثیر قرار ندهد و فکر نمی کند که این امر اجتناب ناپذیر باشد.

اما او روز یکشنبه از این آستانه عبور کرد و باعث شد تا رستوران برای سه هفته تعطیل شود ، از چهارشنبه ساعت 10 شب شروع به کار کرد و همچنین صنعتی را که توسط ویروس متزلزل شده بود ، فلج کرد.

صاحبان رستوران های لس آنجلس ، که باید خود را با قوانین همیشه در حال تغییر سازگار می کردند ، سعی داشتند بار دیگر تجارت خود را کشف کنند تا فقط با تحویل و صادرات پا بر جا بمانند.

مالکان گفتند وقتی که به نظر می رسد احتمال آلودگی بیشتر از اجتماعات خصوصی است ، شهرستان اقدام کرده است.

بریتنی ولز ، مالک گریلا تاکوس در مرکز شهر لس آنجلس گفت: “همان افرادی که به شدت می خواهند از بارها دیدن کنند در خانه های خود مهمانی می گیرند.” “هرگز آنها را نخواهید دید تا زمانی که ویروس کرونا را به طور ناخواسته یا ناخواسته در اطراف گسترش دهند. این دیوانه است “.

والس گفت که او روز شنبه از هم جدا شد زیرا فهمید که این ممکن است آخرین بار باشد – حداقل برای مدتی – که برخی از 68 کارمند خود را می بیند. این سومین بار است که او مجبور به اخراج کارمندان می شود و سعی دارد طرحی را برای نگهداری هر چه بیشتر کارمندان تهیه کند.

او قبلاً یک کافه همراه افتتاح کرده است که برای صبحانه یک بوریتو ارائه می دهد.

گرگ مورنا که قرار بود اوایل سال جاری یک رستوران را تعطیل کند و دو اسکله را نیز در اسکله سانتا مونیکا مشغول به کار است ، گفت که او در تلاش است تا گام بعدی خود را بفهمد ، اما بیشتر از اطلاع کارکنان می ترسد.

مورنا گفت: “به شما بگویم ،” من نمی توانم شما را در تعطیلات استخدام کنم “از کارمندانی که دارای خانواده و فرزند هستند.” “من هنوز این قسمت را درک نمی کنم. این بزرگترین وزنی است که تحمل می کنم. “

صاحبان مشاغل در برخی از بخشهای ایالتی قوانینی را که به آنها ملزم به بستن یا محدود کردن فعالیتها هستند ، نادیده می گیرند. برخی دیگر در دادگاه دستورات را به چالش کشیده اند.

روز دوشنبه ، یک قاضی سان دیگو درخواست ازسرگیری موقت سرویس های داخلی در رستوران ها و سالن های ورزشی در منطقه دوم پرجمعیت را رد کرد ، که مجبور شدند برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا از این ماه عملیات را منتقل کنند.

دو رستوران و دو سالن ورزشی از صنعت خود شکایت کرده اند تا سیستم چهار لایه محدودیت های تجاری کالیفرنیا را غیرقانونی اعلام کنند. آنها می خواستند کار در محیط داخلی را به 25٪ ظرفیت رستوران ها و 10٪ سالن های ورزشی ، سطح قبل از جهش اخیر در موارد ، برگردانند.

دادگستری دیوان عالی کشور ، کنت مدل ، با بیان اینکه شواهد علمی برای حمایت از دستورات گسترده بهداشت عمومی نیوزوم برای محدود کردن تجارت در طی همه گیر شدن بیماری وجود دارد ، این کار را رد کرد.

رستوران های لس آنجلس می گویند هیچ مدرکی دال بر سرو غذا در فضای باز به پرش کمک نمی کند.

کاترین بارگر ، ناظر شهرستان لس آنجلس ، که گفت که او با دستور دیگری برای ماندن در خانه مخالف است ، حکمت متوقف کردن غذا خوردن در بیرون را نیز به چالش کشید – تنها راهی که می توانند از یک دستور قبلی ماندن در خانه غذا تهیه کنند.

بارگر گفت كه فقط 10٪ تا 15٪ افراد آلوده گزارش داده اند كه با كسي كه در اين آزمايش شركت كرده است غذا خورده اند اما 50٪ گفته اند كه با شخصي كه آزمايش كرده است جلسه اجتماعي خصوصي داشته اند.

با این حال ، فرر گفت شیوع در دو هفته اول ماه در رستوران ها دو برابر شده است ، از جمله رستوران ها ، کارخانه های فرآوری ، گیاهان تولید بطری ، فروشگاه های مواد غذایی و مشاغل مرتبط.

فرر گفت: “ما شاهد تعداد قابل توجهی تخلف در مورد پروتکل های فاصله فیزیکی هستیم ، از جمله تخلف در رستوران ها ، بارها ، کارخانه های آبجوسازی و کارخانه های شراب سازی.”

———

نویسنده آسوشیتدپرس ، اولگا آر. رودریگز ، از سانفرانسیسکو ، به این گزارش کمک کرد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*