ماسک را ذخیره کنید: واکسن به سرعت بحران آمریکا را خاتمه نمی دهد


نیویورک – حتی به این فکر نکنید که ماسک را زود بگذارید.

اولین و عرضه محدود واکسن تنها آغازی برای یک سفر طولانی و نامرتب تا پایان همه گیری است که منجر به کشته شدن بیش از یک چهارم میلیون نفر در ایالات متحده می شود. در همین حال ، به آمریکایی ها هشدار داده می شود که نگهبانان خود را رها نکنند.

“اگر در حال نبرد هستید و سواره نظام در راه است ، شلیک را متوقف نکنید. شما ادامه دهید تا سواره نظام به اینجا برسد ، و سپس حتی ممکن است بخواهید به جنگ ادامه دهید. “دکتر آنتونی فاوچی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، هفته گذشته گفت.

این هفته ، AstraZeneca به عنوان سومین تولید کننده واکسن شناخته شد که می گوید داده های اولیه نشان می دهد عکس های آن بسیار م highlyثر هستند. هفته گذشته ، فایزر برای شروع توزیع واکسن خود از سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز اضطراری خواست و انتظار می رود Moderna هر روز همین کار را انجام دهد. مقامات فدرال می گویند اولین دوزها ظرف یک روز مجوز تحویل داده می شوند.

مونسف اسلاوی ، رئیس تلاش های تولید واکسن در ایالات متحده ، روز یکشنبه به CNN گفت که اطلاعات اولیه عکس های Pfizer و Moderna نشان می دهد که برای رسیدن به ایمنی در برابر گله ، حدود 70٪ از مردم نیاز به واکسیناسیون دارند. لحظه ای که فکر می کند احتمالاً در ماه مه اتفاق خواهد افتاد.

اما در این راه ، کارشناسان می گویند چالش های لجستیکی بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ ایالات متحده و ترس و اطلاعات عمومی نادرست می تواند تلاش ها را مختل کرده و پایان همه گیری را به سمت پایین سوق دهد.

دکتر بیل ماس ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه جان هاپکینز گفت: “این یک روند آهسته خواهد بود و یک روند فراز و نشیب خواهد بود ، همانطور که قبلاً نیز مشاهده کردیم.”

تصاویر در دست

به گفته پاول مانگو ، کارمند وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی ، به محض تزریق واکسن سبز ، دوزهای موجود در انبار برای “سوزن انداختن در دست مردم” استفاده می شود. ایالات متحده در تولید واکسن COVID-19 در عملیات Warp Speed ​​شرکت کرد.

انتظار می رود که این اولین زایمان ها محدود باشد و گروه های پرخطر را در مکان های خاص مانند کارمندان مراقبت های بهداشتی درجه یک در بیمارستان ها هدف قرار دهیم.

مقامات فدرال و دولت هنوز دقیقاً می فهمند که چگونه آسیب پذیرترین افراد از جمله افراد مسن ، زندانیان و افراد بی خانمان را در اولویت قرار دهند. به گفته مقامات HHS ، در پایان ماه ژانویه ، اگر تصور کنیم واکسن در اواخر سال 2020 در دسترس خواهد بود ، همه شهروندان سالخورده باید بتوانند عکس بگیرند.

برای هر کس دیگری ، آنها انتظار دارند واکسن های گسترده چند ماه بعد شروع شود.

برای دسترسی آسان به عکس ها ، مقامات دولتی و فدرال شبکه گسترده ای از ارائه دهندگان مانند داروخانه ها و مطب های پزشکان را جذب می کنند.

اما برخی از ترس خطوط طولانی مشکل نخواهد بود.

وی افزود: “یكی از مواردی كه می تواند عاملی باشد كه زیاد در مورد آن بحث نشده این است كه” چند نفر آماده واكسن زدن هستند؟ ” “کریستین فینلی ، مدیر برنامه ایمن سازی ورمونت می گوید. وی خاطرنشان کرد که توسعه سریع واکسن و سیاست پیرامون آن باعث افزایش نگرانی های ایمنی می شود.

حتی اگر اولین واکسن ها به همان اندازه که داده های اولیه نشان می دهد موثر باشند ، در صورت عدم استفاده کافی از افراد ، این واکسن ها تأثیر چندانی نخواهند داشت.

بدون بول جادویی

واکسن ها همیشه به هیچ وجه مثر نیستند: به عنوان مثال ، در دهه اخیر ، واکسن های آنفلوانزای فصلی در حدود 20 تا 60 درصد افرادی که آن را دریافت می کنند ، مثر بوده اند.

AstraZeneca ، Pfizer و Moderna می گویند داده های مطالعات اولیه نشان می دهد که متقاضیان واکسن حدود 90٪ یا بیشتر مثر هستند. اما این میزان ممکن است در پایان مطالعه تغییر کند.

همچنین ، تعریف “موثر” ممکن است متفاوت باشد.

به جای جلوگیری کامل از عفونت ، اولین واکسن ها علیه COVID-19 فقط می توانند از بیماری جلوگیری کنند. افراد واکسینه شده هنوز هم می توانند ویروس را منتقل کنند ، دلیل دیگری که ماسک ها برای مدتی مهم باقی می مانند.

جنبه مهم دیگر واکسن ها: ممکن است مدتی طول بکشد تا کار کنند.

اولین عکسبرداری واکسن علیه COVID-19 می تواند طی چند هفته منجر به درجاتی از محافظت شود ، به این معنی که افرادی که آلوده می شوند ممکن است به اندازه سایر موارد بیمار نشوند. دبورا فولر ، متخصص واکسن در دانشگاه واشنگتن گفت ، اما محافظت کامل می تواند تا دو هفته پس از شلیک دوم طول بکشد – یا حدود شش هفته پس از شلیک اول.

افرادی که این تأخیر را درک نمی کنند ، ممکن است به اشتباه تصور کنند که اگر به زودی بعد از شلیک ، COVID-19 را به طور تصادفی رها کنند ، واکسن آنها را بیمار کرده است. مردم همچنین می توانند واکسن را مقصر مشکلات بهداشتی غیرمرتبط بدانند و این ترس را به صورت آنلاین تقویت کنند.

ماس از دانشگاه جان هاپکینز گفت: “آنچه شما نیاز دارید چند نفر برای ورود به شبکه های اجتماعی است.”

همچنین احتمال بروز عوارض جانبی واقعی نیز وجود دارد. تلاش برای واکسیناسیون علیه COVID-19 باید حداقل 30،000 نفر را شامل شود ، اما با واکسیناسیون بیشتر افراد احتمال ایجاد یک عارضه جانبی نادر بیشتر است.

دکتر ویلبور چن ، متخصص واکسن در دانشگاه مریلند گفت ، حتی اگر ارتباط بین واکسن و عوارض جانبی احتمالی به نظر می رسد ، اگر خطر کم و بیش از مزایای آن باشد ، گسترش عکس ممکن است متوقف نشود.

اما چن گفت مقامات بهداشت عمومی برای جلوگیری از وحشت عمومی باید خطرات نسبی را به روشنی توضیح دهند.

دکتر ادوارد بلونگیا ، محقق واکسن در موسسه تحقیقات مارشفیلد در ویسکانسین ، گفت: بسته به اینکه جهش ویروس در سالهای آینده و مدت زمان محافظت از واکسن به چه صورت باشد ، ممکن است به عکس های تقویت کننده احتیاج داشته باشد.

بلونگیا و بسیاری دیگر می گویند ویروس کرونا هرگز از بین نمی رود و به یکی از ویروس های فصلی انسان مبتلا می شود. با چه سرعتی واکسن ها به کاهش خطر ویروس تا این حد کمک می کنند؟

بلونیا گفت: “در این مرحله ، ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم.”

——

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*